Kodaň – Manchester City 0:0 (kon.) | Maccabi Haifa – Juventus 2:0 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Salzburg 1:1 (kon.)
AC Milán – Chelsea 0:2 (kon.) | Šachtar – Real Madrid 1:1 (kon.) | Celtic – RB Lipsko 0:2 (kon.)
Dortmund – Sevilla 1:1 (kon.) | PSG – Benfica 1:1 (kon.)
GNK Dinamo Záhřeb
1:1 (1:1)
FC Red Bull Salzburg
Úterý 11.10.2022, 21:00 • Stadion Maksimir, Záhřeb, Chorvatsko • Liga mistrů • Skupina E

S konstatováním, že Dinamo Záhřeb se rozešlo doma na Maksimiru s Red Bull Salzburgem smírně 1:1, se s Vámi loučí a ve čtvrtek napočtenou při Evropské a Konferenční lize se těší Tomáš Lysý. (23:02:47)

Bez vyloučení.

Salzburg si nakonec z Maksimiru odváží bod, ale měl na více. Ve 12. minutě šel do vedení po dobré střele Nicolase Seiwalda, který se z vápna trefil křížem kolem gólmana. Salzburg byl lepší, ale závěr poločasu se mu nepovedl a domácí ve 40. minutě zaslouženě srovnali Robertem Ljubičićem.

Ve druhém poločasu byly šance na obou stranách. Domácí hráče v dobrých šancích dvakrát vychytal Köhn, na druhé straně pomohlo Livakovićovi břevno. Snažil se také Maurits Kjaergaard, který moc nebyl vidět, ale dvakrát mířil vedle. A rozhodnout mohli i domácí, když v první minutě nastavení zastavilo radosta Petara Bočkaje opět břevno. Utkání tak skončilo zřejmě zaslouženou remízou 1:1.

90+4

90+3
    Také Salzburg na druhé straně podnikl útok, ale neúspěšný. A po ztrátě míče se hosté museli hodně vracet, proto nebezpečí hasil Luka Sučić taktickým faulem na polovině hřiště. Další jasná žlutá karta.
    90+1. Břevno po přímém volném kopu domácího Bočkaje

90+1
    Petar Bočkaj trefil míč výborně, balon prolétl těsně nad zdí, ovšem orazítkoval břevno! Mohlo být rozhodnuto a skupina E mohla být ještě zamotanější!

90
    Strahinja Pavlovič si ve výskoku pomohl faulem loktem proti Baturinovi a vidí žlutou kartu. K sudímu se hned seběhlo sedm hráčů hostí, protože domácí budou mít přímý volný kop z výborné vzdálenosti – těsně před vápnem.

90
    Ve druhém poločasu se bude hrát o čtyři minuty nevíc.

88
    Salzburg je blízko k tomu, aby si před posledními dvěma zápasy vytvořil na druhém místě tabulky dva body k dobru na AC Milán.

86
    V domácí sestavě dohrál Josip Mišic, na plac jde Marko Bulat. A střídání proběhlo i na straně druhé, Benjamin Šeško přepouští místo na placu pro Roko Šimiće.

86
    A hned následoval protiútok, po kterém se opět Maurits Kjaergaard postaral o dobrou střelu. V posledních minutách je hodně vidět a škoda, že to Dánovi nevydrželo po celý zápas. Další dobrá rána, opět těsně vedle.

85
    Po hezkém centru na pravé křídlo nic vážného nevzniklo, místo centru do vápna přišla od Bočkaje nedobrá přihrávka zpět.

83
    Po Dědićově zákroku už domácí zůstanou u míče. Centr Oršiće ale nebyl přesný, opět tak Köhn nemusel zasahovat.

83
    Bruno Petković se u vápna snažil získat faul a pokrýt míč před Oumarem Soletem. Ten jej povalil a nyní bych se přiklonil k domácímu hráči, že se jednalo o faul.

82
    Adamu nemůže pokračovat v útočení, je máván jeden z mála ofsajdů dnešního zápasu. Následně si Seiwald podruhé v utkání svou střelou na Livakoviće nepřišel.

81
    Možná i přemíra snahy vedla k tomu, že Mislav Oršić po dobrém přiťuknutí míče mířil z první hodně vedle branky. I tohle šlo vyřešit jinak a hlavně lépe.

79
    Zatímco je jeden z hráčů Dinama ošetřován – a spíše jde o taktiku z hlediska přerušení tlaku Salzburgu – tak z placu odchází tři jeho spoluhráči. Luka Ivanušec, Stefan Ristovski a Dario Špikić dohráli, rozhodnout zápas půjdou zkusit Sadegh Moharrami, Martin Baturina a Petar Bočkaj.