Neapol – Ajax 4:2 (kon.) | Atlético – Club Bruggy 0:0 (kon.) | Rangers – Liverpool 1:7 (kon.)
Leverkusen – Porto 0:3 (kon.) | Barcelona – Inter 3:3 (kon.) | Plzeň – Bayern 2:4 (kon.)
Tottenham – Frankfurt 3:2 (kon.) | Sporting – Marseille 0:2 (kon.)
Glasgow Rangers
1:7 (1:1)
Liverpool FC
Středa 12.10.2022, 21:00 • Ibrox Stadium • Liga mistrů • Skupina A

Ačkoliv se Liverpoolu první poločas příliš nevydařil, v tom druhém favorit dominoval. Do šaten se šlo za stavu 1:1, nicméně druhé dějství bylo v režii Reds. Po brankách Firmina a Núñeze se zaskvěl hattrickem během pěti minut Mohamed Salah, na kterého ještě těsně před koncem navázal Harvey Elliott. Konečný výsledek tedy zní 7:1 pro hosty. Liverpoolu tak už stačí k postupu do osmifinále Ligy mistrů jediný bod, zatímco Rangers zatím vše prohráli.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (23:03:28)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 2:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 7:6.

90+2

90+1
    Rozhodčí usoudil, že trápení Rangers nemá cenu protahovat, proto se bude nastavovat pouhá jedna minuta.

90
    Žlutá karta pro tým Liverpool FC (Joe Gomez).

89
    Branka padla v 87. minutě, nicméně dvě minuty se kvůli přezkumu nehrálo, takže až nyní pokračujeme ve hře. Dočká se Liverpool ještě dalšího gólu?
    87. Harvey ELLIOTT - 1:7

87
    Liverpool právě vstřelil branku!
    Dominance Liverpoolu ještě pokračuje! K odraženému míči se dostal HARVEY ELLIOTT, který úspěšně zavěsil. Pomezní sudí nejprve zvedl praporek, ale po přezkumu systému VAR se nakonec ukázalo, že gól byl platný. 1:7.

86
    Zkraje 86. minuty budou fotbalisté Liverpoolu rozehrávat rohový kop.

84
    Thiago Alcântara si pomohl faulem, na zem seslal rozběhnutého Bena Daviese.

83
    Salah chtěl nyní možná až příliš. Ke cti mu ale slouží, že nechtěl za každou cenu přidat čtvrtý gól, ale tentokrát se snažil vybídnout spoluhráče v lepší pozici. Domácí však akci přečetli.
    81. Mohamed SALAH - 1:6

81
    MOHAMED SALAH je na hřišti zhruba třináct minut a za tu dobu už dokázal vstřelit hattrick, neuvěřitelný výkon! Egypťan si opět našel přihrávku Joty, přičemž parádně zamířil tentokrát k zadní tyči. 1:6. Asistence: Diogo Jota.
    80. Mohamed SALAH - 1:5

80
    Síla Reds ve druhém poločase je obrovská! Pátou branku Liverpoolu přidává MOHAMED SALAH, který si naběhl za obranu na přihrávku Joty, poté zasekl a okolo tří hráčů soupeřova celku přesně zakončil k tyči. 1:5. Asistence: Diogo Jota.

80
    Salah se z otočky snažil nastartovat spoluhráče, ale Diogo Jota míč na hrací ploše už nestihl.

79
    Střídání v týmu Liverpool FC:
    ze hřiště odchází Ibrahima Konaté, přichází James Milner.

78
    Fotbalisté v červených dresech si závěrečné minuty utkání už budou užívat. Nikam nespěchají a naopak se ještě chtějí bavit fotbalem.

Daniel Fekets

Branky: 17. Arfield (Jack) – 24. Firmino (Tsimikas), 55. Firmino (Gomez), 66. Núñez (Firmino), 76. Salah (D. Jota), 80. Salah (D. Jota), 81. Salah (D. Jota), 87. Elliott

Karty:   90. Gomez (LIV)

Glasgow Rangers: A. McGregor – Tavernier (C), Goldson (45. King), Davies, Barišić – Jack (60. Davis), Lundstram – Sakala (76. Matondo), Arfield, Kent (76. Wright) – Čolak (76. Morelos).
    Náhradníci: McCrorie, McLaughlin – Devine, Sands, Tillman, Yilmaz.

Trenér: van Bronckhorst

Liverpool FC: Alisson – Gomez, Konaté (79. Milner), van Dijk, Tsimikas (68. A. Robertson) – Henderson (C) (68. Alcântara), Fabinho, Elliott – Firmino (73. D. Jota), Núñez (68. Salah), Carvalho.
    Náhradníci: Adrián, Kelleher – Bajcetic, N. Phillips.

Trenér: Klopp

Rozhodčí: Vinčič (SLO)