Olomouc – Liberec 5:3 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 0:6 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 2:3 (kon.)
Mountfield HK – HC Litvínov 4:3 (kon.) | Pardubice – K. Vary 0:1 (kon.) | Třinec – Jihlava 2:4 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 21.10.2022, 17:30 • Enteria arena, Pardubice • DHL Extraliga juniorů • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítám vás u přenosu 15. kola hokejové DHL extraligy juniorů, ve kterém se střetnou domácí HC Dynamo Pardubice a HC Energie Karlovy Vary. Půjde o souboj dvou týmů, které se vyskytují na opačných pólech tabulky. Hostující Energetici jsou jen o skóre za vedoucími Vítkovicemi a dosud si nahráli 28 bodů. To Dynamo zatím poměrně strádá a nedokáže se odlepit z posledních příček, je jedenácté a má o dvanáct bodů méně než soupeř z Karlových Varů. Povzbudit by však mohl pardubické juniory poslední zápas, ve kterém dokázali v prodloužení otočit nepříznivý vývoj východočeského derby proti Hradci Králové a trefou Štetky vyhráli 3:2. Karlovy Vary v posledním kole padly na ledě Plzně 1:3, jednalo se ale o první klopýtnutí po sérii šesti vítězství v řadě.

Oba celky už jsou na ledové ploše, za chvíli začneme.

00:01

00:44
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Tvrdík – 2 min., podrážení.

00:53
    Burdovi se hned po vhazování podařilo vyhodit.

01:40
    Dynamo se zatím brání a vyhazuje puky k Dybalovi.

02:44
    Domácí bez větších problémů ubránili první oslabení.

03:07
    Kalužíkova střela nebyla přesná.

04:17
    Kusak se rval k pardubické bráně, obrana mu ale nedovolila vystřelit.

05:12
    Burda – 2 min., vysoká hůl.

05:46
    Tůma si potáhl puk do střelecké pozice, jeho pokus byl sražen nad.

06:08
    Pavol Štetka ujel ve vlastním oslabení, se střelou na lapačku ale nebyl úspěšný.

06:57
    Krajčíkovi se otevřela cesta k brankáři, jenže střeleckou pozici prováhal.

07:12
    Domácí hrají v plném počtu.

07:53
    Sydorenko střílel z mezikruží jen vedle.

09:05
    Na puku Vachun za vlastní bránou.

09:46
    Bárta posunul kotouč na Tvrdíka, který nečekal a vystřelil do lapačky Dybala.

11:24
    Kalužík to vzal podél mantinelu, kde byl ale puku zbaven.

12:36
    Tvrdík nepovedenou střelou vyhnal své spoluhráče až z pásma.

14:03
    Opět nedorozumění v pardubické mezihře vyústilo v ofsajd.

14:53
    Gromadzki se uvolnil, jeho střela ale byla zvednuta do ochranné sítě.

16:06
    Pavlata využil rychlého přečíslení ke střele pod horní tyč, Dybal byl proti a zasáhl ramenem.

16:29
    Radim Handl byl v prostoru, trefil Matěchovu lapačku. Puk mu sice vypadl, obrana ale včas zasáhla.

17:08
    Palečkova střela doprostřed brány nenadělala Dybalovi žádné potíže.

17:41
    Chabada se kličkou zbavil karlovarského kapitána, rozehrávka ale nebyl nejpřesnější. Přesto se bude vhazovat v útočném pásmu Dynama.

19:04
    Dobrá clona před hostující bránou. Dybal stačil zasáhnout.

19:55
    Galnor dostal přihrávku do slotu, puk mu ale ideálně nesedl na hokejce.

20:00

Je známi první třetina, ve které fanoušci v malé hale enteria areny žádný gól zatím neviděli. I když seděli domácí dvakrát na trestné lavici, hosté si žádnou zásadní šanci nevypracovali. Domácí naopak byli aktivnějším týmem, Dybal si ale proti střelám věděl rady.

Druhá třetina začne přibližně v 18:17.

20:01

20:05
    Bleskové nahození obrany hostů končí na icingu.

20:51
    Pavlata to znovu zkoušel pod horní tyč, tentokrát minul.

21:23
    Hosté se usadili v útočném pásmu, po Kusakově střele už z toho dál nic nebylo.

22:21
    Koudelka – 2 min., vražení na hrazení.

23:20
    Šmajdově střele scházela přesnost.

24:26
    Domácí jsou v plném počtu, ale mezitím stačili vyhodit na zakázané uvolnění.

25:04
    Po odrazu od brusle se dostal ke střele Michal Kusak, Matěcha byl proti.

25:49
    Hosté rychle ujížděli do přečíslení, ale Chabada skvěle vystihl přihrávka a zabránil nejspíš jasnému gólu!

27:27
    Burda se nedostal přes beka na modré a Karlovy Vary zůstávají u puku.

29:42
    Energie dotírá na pardubickou rozehrávku.

29:48
    Paleček se po nárazu u mantinelu těžce zvedá a za doprovodu spoluhráčů odjíždí na střídačku.

31:26
    Štetka z otočky posílal puk před bránu, Tomase těsně minul.

32:41
    Matěcha zakročil proti Zolnajově sražené střele.

33:42
    Rájek promáchl na modré čáře a hosté se řítili do útoku, na Handla čekala už jenom poloodkrytá brána, kterou nedokázal trefit!

35:28
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Kusak – 2 min., hákování.

37:43
    Tůma – 2 min., krosček.

40:00

Ani ve druhé třetině jsme se první branky v utkání nedočkali. Nejblíž k tomu ale bylo domácí mužstvo, když v závěrečných přesilovkách svižnou střelou od modré orazítkoval tyč Chabada.

40:01

41:17
    Burda vystřelil jen do betonu Dybala, žádná dorážka se poté neujala.

41:49
    Krajčíkovo nahození bylo sraženo nad bránu.

42:36
    Bulka nakopl motory, pardubická obrana byla ale pozorná.

43:05
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! První gól zápasu padá až na začátku třetí třetiny! Energetici se dostali do přečíslení a přesnou střelou do protipohybu se prezentoval DAVID VARVAŘOVSKÝ – 0:1! Asistence: Michal Kusak

44:36
    Dominik Pavlata rychle nabruslil do pásma, jeho střelu ale zblokoval Tůma do rohu.

45:52
    Gromadzki si sám puk nahodil a dojel a Dynamo nadále drží pásmo.

46:24
    Anton se zbavil sevého strážce, střela se mu ale nepovedla.

47:17
    Trochu nepozornosti teď stálo domácí šance Váni, která díky zásahu Matěchy brankou neskončila.

48:28
    Pavlata ukázal své individuální dovednosti a z otočky zcela vědomě poslal puk na teč Radku Tomasovi. Dybal sklapl betony včas.

50:17
    Helikarova střela po přihrávce Sydorenka postrádala přesnost.

51:18
    Pardubicím nezbývá nic jiného, než se hnát do útoku. Kubíčkovi ale kotouč od hole odskakuje.

51:53
    Bulkovu střelu od modré čáry Matěcha kryje.

54:19
    Štetka po nahrávce Pavlaty nezachytil puk.

54:55
    Domácí Dynamo stále na puku a snaží se dobývat branku hostů.

55:59
    Šmíd si postrčil puk, ale obránce mi na to neskočil a hned tvrdě zakročil.

56:42
    Váňa byl už v tísni, ale snažil se ještě přehodit puk k druhé tyči, což Matěcha dobře přečetl.

57:58
    Po Chabadově pokusu prolétl puk podél brankové čáry, obrana Varů nestačila zareagovat.

59:02
    Pardubice mají poslední minutu na srovnání stavu!

59:30
    Hosté ale dobře hlídají pásmo.

59:36
    Dynamo bez brankáře.

Domácímu Dynamu se ani přes závěrečnou snahu nepodařilo vstřelit vyrovnávací branku. Hostující Energie tak vítězí nejtěsnějším možným rozdílem po trefě Varvařovského ze 44. minuty. (19:30:57)