Chomutov – Hvězda Praha 7:3 (kon.) | Vítkovice – Třinec 1:3 (kon.) | Motor ČB – Havlíčkův Brod 7:3 (kon.)
Jihlava – Liberec 2:3 (po s.n.) | HC Litvínov – Kladno 6:2 (kon.) | Slavia – Sparta 4:3 (2:1 po s.n.)
Přerov – Poruba 2:0 (kon.) | Olomouc – HK MD Šumperk 0:1 (0:2 po s.n.) | Pardubice – Tábor 4:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:0 (kon.) | K. Vary – Plzeň 2:4 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 1:4 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Slavia Praha
4:3 (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 27.10.2022, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Extraliga dorostu • Skupina Západ

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Na počtenou! Hezký zbytek dne a hezký prodloužený víkend. (20:48:48)

Derby je za námi. Bylo to opravdu napínavé utkání, které musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých o vítězství Slavie rozhodl druhým úspěšným nájezdem Curran.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha.
    Rozhodující samostatný nájezd proměnil MAXMILIAN CURRAN, který si rozhýbal Koglera a následně ho překonal střelou mezi betony.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení měli více ze hry domácí, ale svých několik šancí nedokázali proměnit. Tu největší měl kapitán Chludil. Po úpravě ledu tak přijdou na řadu samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:19
    Kubánek dostal přihrávku do prostoru mezi kruhy, Kogler ale nastavil svou lapačku a zasahuje.

63:44
    Domácí kapitán Chludil měl na hokejce rozhodnutí. Zůstal úplně sám před Koglerem, pokusil se o kličku, ale Kogler předvedl skvělý zásah a udržel puk u tyčky.

62:15
    Hrubý se dostal až před bránu. V rozhodující chvíli mu ale puk sjel z hole.

61:57
    Ofsajd odpískán Spartě. Buly ve středním pásmu.

61:32
    Matějovský využil chyby Marka a jel sám na Koglera. Svou ranou ale bránu přestřelil.

61:05
    Puk nyní poskakoval na boční síti Koglerovy brány. Hostující brankář si nakonec puk našel a ukryl ho ve své výstroji.

60:34
    Střela jednoho ze slávistů přizvednuta do ochranné sítě.

60:01

Třetí třetina přinesla dvě branky. V přesilovce ve 47. minutě skóroval Netušil a zdálo se, že Sparta získá tři body. Jenže domácí díky Hlavičkovi při hře bez brankáře 48 sekund před koncem dokázali srovnat. Po krátké pauze nás čeká prodloužení, případně nájezdy.

60:00

59:12
    Slavia právě vstřelila branku!
    Hra bez brankáře se povedla! Slavia srovnává! Ciolek od levého mantinelu našel DENISE HLAVIČKU, který pohotovou střelou z otočky trefil horní růžek Koglerovy brány. Na střídačce Slavie i v hledišti propukla obrovská radost. Asistence: Denis Ciolek.

Oddechový čas pro tým HC Slavia Praha.

58:45
    Další icing Sparty posílá hru zpět před Koglera.

58:21
    Slávisté to zkusí bez brankáře!

58:21
    Icing Sparty. Vhazování před Koglerem.

58:03
    Hlavička hned po buly vystřelil, Kogler vyrazil betonem.

58:00
    Nahození ze vzduchu si stahuje do lapačky Kogler, který chtěl rozehrát, ale rozmyslel si to a přikryl kotouč pod lapačku.

57:32
    Ciolkova střela od modré přizvednuta do ochranné sítě. Vhazuje se před Koglerem.

57:02

56:41
    Bašta nyní puk sebral do lapačky a následně mu jeden z hráčů Sparty sekl do lapačky. Rozhodčí ale vylučovat nebudou, což se nelíbí domácím fanouškům.

55:40
    Slavia vyhazuje až za bránu Koglera, kde puk přebírá Sparta.

55:02
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Hlavička – 2 min., hákování.

54:44
    Zakázané uvolnění domácích. Buly před bránou Bašty.

54:39
    Hrubý znovu v šanci. Tentokrát jeho pokus zblízka vyrazil Bašta betonem do rohu.

54:09
    Bašta nyní nevěděl, kde skončil kotouč. Ten byl sražen do ochranné sítě.

Dnešní utkání sleduje 79 diváků.

54:05
    Zakázané uvolnění Slavie vrací hru před Baštu.

52:44
    Hrubý svou dobrou střelou z pozice před bránou pálil těsně vedle.

51:49

51:04
    Domácí v plném počtu, Sparta ve čtyřech.

50:28
    Následně vypadla branka ze své pozice a jeden z hráčů domácích do ní naboural. Je ale v pořádku a vhazuje se před Koglerem.

47:48
    Zakázané uvolnění Sparty. Vhazuje se před Koglerem.

46:29
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta sedm sekund před koncem své přesilovky znovu vede! Novotný nabil na modrou čáru FRANTIŠKU NETUŠILOVI, který tvrdou ranou propálil Baštu. Asistence: Daniel Novotný a Richard Žemlička.

46:01
    Netušilovu ránu od modré přizvedl lapačkou Bašta do ochranné sítě.

45:53
    Bašta znovu v permanenci. Na svém kontě má další zákrok.

45:47
    Znovu zásah slávistického strážce branky.

45:31
    Novotný ranou z pravého kruhu pouze trefil betony Bašty, který následně schoval puk mezi betony.

45:11
    Marton tvrdě vypálil od modré. Letící puk si však ze vzduchu stáhnul Bašta do své lapačky a vhazuje se před jeho bránou.

44:36
    Derka – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

43:12
    Curran se snažil najít svou přihrávkou před brankou Matějovského, leč neúspěšně.

42:54
    A znovu buly před Baštou, protože domácí gólman má puk v rukavici.

42:50
    Další vhazování před Baštou.

42:43

42:34
    Slávistický brankář Bašta má puk ve své lapačce a vhazovat se bude před jeho brankou.

42:25

41:30

40:37
    Hlavička našel zadovkou Currana, který se poté krásně protáhnul až ke střele. Rána mu ale nesedla a puk skončil mimo.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli hned tři branky, což znamená stav 2:2. Sparta měla také k dispozici trestné střílení, které neproměnil Netušil. V závěru třetiny ještě dostal domácí Kucharčík čtyřminutový trest a k tomu navíc osobní desetiminutový. Do třetí třetiny tak oba týmy vstoupí ve čtyřech, pak bude pokračovat přesilovka Sparty. Třetí třetina začne zhruba v 19:44.

40:00

39:30
    Novotný – 2 min., vysoká hůl.

38:25
    Kucharčík – 2 min., podrážení + 2 min. + 10 min. osobní trest, nesportovní chování, odpyká Marek.

37:58
    Teď už má sparťanský gólman puk v lapačce a hra je přerušena. Buly před jeho bránou.

37:51
    Poletín v dobré šanci těsně minul Koglerovu branku!

36:49
    Další ofsajd Slavie. Buly znovu ve středním pásmu.

36:15

35:55
    Ofsajd Slavie. Buly ve středním pásmu.

35:24
    Jeden z hráčů Sparty zpoza vlastní brány poslal pukaž na Baštu. Domácí brankář ale touto střelou nebyl zaskočen a holí poslal puk svým spoluhráčům.

35:02
    Kubánek pálil od modré, Kogler vyrazil betonem.

34:15
    Netušil – 2 min., podrážení.

34:05
    Máme znovu srovnáno! Slavia zachybovala v rozrehrávce a puku se zmocnil PETR POLÁČEK, který si to namířil na Baštu. Poláček následně slávistického gólmana překonal bekhendovou kličkou, která se nakonec došourala za brankovou čáru. Bez asistence.

33:43
    Ránu Filipa z pravého kruhu vyrazil ramenem brankář Kogler nad sebe.

33:22
    Oba týmy v plném počtu.

32:53
    Bašta má nyní puk ve své výstroji. Vhazování před jeho bránou.

32:37
    Zakázané uvolnění odpískáno Slavii. Vhazování před Baštou.

31:55
    Poláček se řítil sám na Baštu. Ten jeho pokus o bekhendovou kličku vystihl a vyrazil puk.

31:22
    Filip – 2 min., krosček.

Nestrašil – 2 min., zdržování hry / padnutí na puk.

31:01
    Curran už se chystal přejet do útočného pásma, ale dle rozhodčích je to ofsajd. Tento výrok se nelíbí domácí střídačce, ale sudí už svůj původní výrok nezmění, a tak se vhazuje ve středním pásmu.

30:30
    Střelu jednoho ze slávistů od modré tečoval zády k brance Hlavička. S jeho pokusem si ale Kogler poradil a má puk mezi svými betony.

28:35
    Slávisté rychle otáčí vývoj zápasu! Filip si všiml v mezikruží dobře postaveného ŠTĚPÁNA GREBENÍČKA, který následnou tvrdou střelou trefil odkrytou část brány. Asistence: Nikolas Filip a Ondřej Hubinka.

27:35
    Také Slavia využívá přesilovku a srovnává skóre! Kubánek od modré našel před bránou ARTURA MATĚJOVSKÉHO. Ten chvíli míchal s pukem, a následně trefil volné místo v postoji brankáře Koglera. Asistence: Alex Kubánek.

26:47
    A znovu brankář Kogler, jenž opět má puk mezi betony.

26:41
    Ciolek od modré našel svou nahrávkou na kruhu kapitána Chludila. Ten následně vystřelil, ale jeho ránu schoval Kogler mezi svými betony.

26:19
    Útočnou akci Slavie zastavuje odpískaný ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

25:56
    Hašek – 2 min., vražení na hrazení.

25:31
    Matějovský nadvakrát nedokázal zpracovat puk. Nejprve mu puk přeskočil hůl, a poté ho netrefil vůbec.

24:54
    Souboj o kotouč u mantinelu vyhrála Sparta a míří dopředu.

23:13
    K trestnému střílení se rozjel Netušil, který se snažil překonat kličkou Baštu. Ten ale vybruslil sparťanského útočníka a ránu vyrazil betonem!

23:13
    Sparta má k dispozici trestné střílení! Kubánek totiž podrazil unikajícího hráče Sparty!

22:45
    Proti ráně Hrubého z otočky zasahuje Bašta.

22:04
    Filip nabil do mezikruží Tittlovi. Jeho tvrdou ránu vyrazil betonem brankář Kogler.

21:42
    Sparta nyní vyhodila puk na zakázané uvolnění a hra se vrací před Koglerovu bránu.

21:12
    Branka Sparty vypadla ze svého postavení a hra je přerušena. Ještě navíc do ní naboural domácí útočník Poletín. Ten je naštěstí pro domácí v pořádku a pokračuje v zápase. Vhazuje se před Koglerem.

20:40
    Kubánek od modré nahazoval kotouč před bránu. Kogler jeho pokus vyrazil do rohu betonem.

20:01

První třetina je minulostí. Do kabin odchází spokojenější hosté, kteří se v 16. minutě v dvojnásobné přesilovce dostali do vedení díky kapitánu Poláčkovi. Slavia si zatím žádnou větší příležitost nedokázala vypracovat. Uvidíme, jestli se jí to podaří ve druhé části. Druhá třetina začne zhruba v 18:47.

20:00

18:57
    Hostující kapitán Poláček pálil z mezikruží. Bašta je však připraven a zasahuje.

18:05
    Další zákrok Koglera. Následně jeden ze slávistů skončil na zemi po souboji s hráčem Sparty. Podle rozhodčích to ale faul není. Vhazuje se před Koglerem.

17:51

17:06
    Slavia ve čtyřech.

16:28
    Netušil ze strany prověřil Baštu, ten vyráží.

15:58
    Hráč Sparty v brankovišti, hra přerušena.

15:51
    Poletín – 2 min., podrážení.

15:24
    Hosté dvojnásobnou početní výhodu využívají! Po pěkné kombinaci v útočném pásmu dostal před branku přihrávku PETR POLÁČEK, který následně prostřelil Baštu. Asistence: František Netušil a Václav Nestrašil.

Sparta dostává možnost přesilovky 5 na 3, která bude trvat minutu a 44 sekund!

15:06
    Curran – 2 min., podrážení.

14:50
    Tittl – 2 min., nedovolené bránění.

14:40
    Grebeníček čistým hitem zastavil svého protihráče.

14:13
    Hosté odevzdávají puk Slavii a míří střídat.

13:16
    A znovu ofsajd Slavie.

12:41
    Hubinka byl při přechodu útočného pásma příliš rychlý a píská se ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

11:10
    Po delší době nyní zasahuje také Bašta a vhazuje se před jeho brankou.

10:01
    Curran se krásně protáhl až k zakončení. Jeho rána ovšem bránu minula.

09:17

09:09
    Puk skončil na střídačce Sparty. Vhazování ve středním pásmu.

08:23
    Oba týmy kompletní.

08:08
    Posunutá branka Sparty, hra je přerušena. Vhazuje se před Koglerem.

07:32
    Tvrdá rána Currana končí zákrokem Koglera, jenž má puk pod lapačkou.

06:23
    Chludil – 2 min., hrubost.

Marton – 2 min., krosček.

06:23
    Poletín vystřelil a puk vypadl Koglerovi z výstroje a následně poskakoval kolem jeho lapačky. Rozhodčí ale přerušil hru v domnění, že brankář Sparty má puk ve své moci. Následně se strhla menší potyčka a rozhodčí budou vylučovat.

06:00
    Po dalším Baštově zákroku se vhazuje před jeho bránou.

05:35
    Puk poskakoval před bránou, kde se ho snažil umístit za čáru Curran, ale puk mu sjel z hole a skončil na boční síti.

04:45
    Nestrašil se po přihrávce Žemličky zjevil sám před Baštou, ale bránu minul!

03:45
    Malínek tvrdě vypálil od mantinelu, ale nastřelil pouze mantinel za bránou domácích.

03:27
    Bašta ztlumil puk ve své náruči a hra je přerušena. Vhazuje se před bránou domácích.

03:16
    Sparta vyhazuje puk na zakázané uvolnění, vhazuje se před Koglerem.

02:14
    O puk se bojovalo u mantinelu a získali ho domácí, kteří se ale následně vyhnali do středního pásma.

01:12
    Alex Marek se s pukem protáhl až před bránu. Jeho rána sice Baštovi vypadla z výstroje, ale slávistický gólman po puku skočil a schoval ho pod lapačku.

00:29
    Nyní už ale Kogler má puk v lapačce a vhazuje se před jeho brankou.

00:16
    Hned na úvod domácí nahodili kotouč na bránu, Kogler ale ránu vyrazil do rohu.

00:01

Oba týmy už jsou na ledě, utkání za pár okamžiků startuje.

HC Slavia Praha: Bašta (Nováková) – Hubinka, Lorenz, Derka, Kubánek (A), Ciolek, D. Marek – Hlavička, Němeček, Tittl, Poletín (A), Matějovský, Chludil (C), Filip, Kucharčík, Curran, Grebeníček.
    Trenér: Ladislav Slížek

HC Sparta Praha: Kogler (Tvrzník) – Byakov, Hašek, Marton (A), Cichoň, Janský, Dufek, Malínek – Žemlička (A), Jakab, Poláček (C), Netušil, Marek, Hlinka, Nestrašil, Hrubý, Novotný, Trachta.
    Trenér: František Ptáček

Rozhodčí: Ovsík – Žídek, Teršíp.

Slávisté nastoupí v bílých dresech, hosté v rudých.

Zdravím všechny hokejové příznivce! Extraliga dorostu pokračuje a my se zaměříme na derby mezi Slavií a Spartou. Slávisté zatím soutěží kráčí téměř bezchybně. V minulém kole ale prohráli v Plzni 0:3 a v tabulce jsou na druhém místě za Karlovými Vary. Svěřenci Ladislava Slížka už jedno derby proti Spartě odehráli a v Holešovicích ho vyhráli poměrem 6:2. Dorostenci už mají zajištěný postup do nadstavbové části.
    Sparťany čeká druhé pražské derby po sobě. V minulém kole trochu překvapivě prohráli na ledě Hvězdy 2:5. Spartě nepomohly ani dvě branky Alexe Marka. Svěřenci trenéra Ptáčka navíc budou chtít svému rivalovi z Edenu oplatit porážku z předchozího vzájemného souboje, kdy na svém ledě podlehli Slavii 2:6. Jak dopadne druhé vzájemné měření sil? To se dozvíme po konci tohoto zápasu. Úvodní buly bude na Zimním stadionu Eden vhozeno v 18 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Mateo

Branky a nahrávky: 28. Matějovský (Kubánek), 29. Grebeníček (Filip, Hubinka), 60. Hlavička (Ciolek), rozh. náj. Curran – 16. Poláček (Netušil, Nestrašil), 35. Poláček, 47. Netušil (Novotný, Žemlička)