Třinec – Pardubice 2:3 (kon.)
konec
HC Oceláři Třinec
2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Čtvrtek 27.10.2022, 17:00 • Werk arena, Třinec • Tipsport extraliga (ČR) • 15. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Z WERK Arény je to dnes vše. Děkuji vám za pozornost a zároveň vám přeji příjemný zbytek týdne. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka. (19:59:26)
   
  Pardubice si dnešním vítězstvím upevnily vedoucí pozici a odskočily druhým Vítkovicím na rozdíl tří bodů. Oceláři zůstávají s dvaceti body osmí.

  Oba celky sehrají další zápasy až v neděli. Oceláři cestují na druhý konec republiky do Karlových Varů, Pardubice doma přivítají Plzeň.
   
  Viděli jsme zajímavé utkání na obou stranách. O vítězi rozhodla druhá třetina, ve které se Pardubicím podařilo vstřelit tři góly a otočit výsledek na svou stranu. V poslední části už jen Jeřábek snížil na konečných 2:3. V závěrečné power-play už Slezané vyrovnat nedokázali a po osmi zápasech zažívají zápas bez získaného bodu.
   
  Nejlepší hráči: Jakub Jeřábek (1+0) – David Cienciala (2+0).
   
  Konec zápasu.
   
  59:55
  Třinečtí pálili z pravého i levého kruhu, od modré čáry, ale brankář Frodl ve všech případech odolal!
   
  59:20
  Hrňa pálil z druhé vlny, ale nedokázal dostat puk do branky.
   
  59:12
  Kacetl je na střídačce, místo něj naskočil Hrňa.
   
  59:01
  Voženílek plácl do puku a za pomoci soupeře jej dostal do ochranné sítě. Trenér Moták si vzal oddechový čas.
   
  58:29
  Pardubickým se podařilo vyhodit puk z obranného pásma.
   
  58:11
  Třinečtí zamkli Pardubice, Růžička pálil z levé strany, ale Frodl puk vyrazil.
   
  57:51
  Radil najel s pukem na Douderu a při obhození zasáhl třineckého obránce do obličeje. Za krvavý zásah jde na trestnou lavici, kde si odsedí 4 minuty.
   
  57:42
  Hudáček nahodil puk na Frodla, ten jen přihrál spoluhráči, který vyhodil kotouč na zakázané uvolnění. Vhazování před pardubickým gólmanem.
   
  57:21
  Jeřábek sklepl puk rukavicí na Kurovského, rozhodčí situaci viděli a přerušili hru.
   
  56:24
  Růžička dostal přihrávku od Marinčina k pravému mantinelu, rychle přihrál na střed Marcinkovi a ten zkusil střelou z první trefit skákavý kotouč, avšak marně.
   
  56:16
  Třinečtí tlačí na pilu, zkoušejí se usadit v útočném pásmu. Nestrašil u mantinelu vybojoval vhazování, poté co se puk od pardubické hokejky odrazil do ochranné sítě.
   
  55:06
  Voženílek ujel po levém křídle, najel si před Frodla, ale střelou zápěstím pardubického gólmana neobelstil. Frodl puk ramenem vyrazil vedle branky.
   
  54:45
  Souboj aktuálního mistra s vedoucím celkem Tipsport extraligy sleduje 3909 diváků. Dorazila také zhruba dvacítka fanoušků pardubického celku.
   
  54:45
  Nahození Vály od modré čáry končí v Kacetlově lapačce.

  Igor Mainka

  Branky a nahrávky: 11. Dravecký (Buček), 45. J. Jeřábek (M. Růžička, Hudáček) – 22. Říčka (T. Dvořák, Chabada), 31. Cienciala (Čerešňák, Říčka), 33. Cienciala (Radil, Košťálek)


  HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – M. Doudera, Marinčin, Čukste, J. Jeřábek, Zahradníček, Jaroměřský, Ročák – Voženílek, Marcinko (A), M. Růžička (C) – Nestrašil, Hudáček, Daňo – Chmielewski, Hrehorčák, Hrňa – Buček, Dravecký (A), Kurovský.
  Trenér: Moták.

  HC Dynamo Pardubice: Frodl (Will) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, J. Kolář (A), Chabada – Cienciala, R. Kousal (A), Radil – Paulovič, Poulíček (C), Koffer – Říčka, A. Musil, Matýs – Rouha, Rákos, Urban.
  Trenér: Rulík.

  Rozhodčí: Šír, Pražák – Rampír, Axman.

  Diváci: 3909