Larnaka – Dynamo Kyjev 3:3 (kon.) | Curych – Bodö/Glimt 2:1 (kon.) | Fenerbahce – Rennes 3:3 (kon.)
Lazio – Midtjylland 2:1 (kon.) | Ludogorec – Real Betis 0:1 (kon.) | Malmö – St.Gilloise 0:2 (kon.)
Eindhoven – Arsenal 2:0 (kon.) | Union Berlín – Braga 1:0 (kon.) | CZ Bělehrad – Trabzonspor 2:1 (kon.)
Ferencváros – Monaco 1:1 (kon.) | Freiburg – Olympiakos 1:1 (kon.) | Helsinki – AS Řím 1:2 (kon.)
Manchester Utd. – Šeriff Tiraspol 3:0 (kon.) | Nantes – Karabach 2:1 (kon.) | Omonia Nikósie – Real Sociedad 0:2 (kon.)
Sturm Graz – Feyenoord 1:0 (kon.)
HJK Helsinki
1:2 (0:1)
AS Řím
Čtvrtek 27.10.2022, 21:00 • Bolt Arena, Helsinki • Evropská liga • Skupina C

AS Řím se díky výhře na půdě Helsinek popere o postup v posledním kole skupin a to doma s Ludogortsem. Řím zvítězil v Helsinkách 2:1, i přestože byl druhý poločas velmi vypjatý. V 54. minutě vyrovnal na 1:1 chytře umístěnou střelou Hetemaj, Helsinki se z vyrovnávacího gólu moc dlouho netěšili, za 8 minut přišlo velké zchlazení v podobě vlastního gólu. V 79. minutě vyrovnal na 2:2 Browne, jeho krásný gól však neplatil kvůli faulu jednoho z jeho spoluhráčů. Řím si tak odváží z chladného Finska tři body a SKUPINA C bude ještě v posledním kole hodně zajímavá. (23:10:04)

90+6

90+5
    Vysoký centr sbírá Patrício a padá k zemi pošetřit cenný čas.

90+5
    Helsinki budou mít dost možná poslední příležitost k ohrožení brány Patrícia.

90+4
    Spinazzola vidí žlutou kartu za zdržování hry.

90+2
    AS Řím bude vhazovat na své vlastní polovině.

90
    Hlavní arbitr nastavuje 5 minut nad rámec řádné hrací doby.

90
    Za míčem se hrnul Šomurodov, jeho střelu z blízka dokázal vyrazit krásným zákrokem domácí brankář.

89
    Střídání v týmu AS Řím:
    ze hřiště odchází Stephan El Shaarawy, přichází Leonardo Spinazzola.

88
    Rui Patrício dokázal zlikvidovat centr z pravé strany hbitým zákrokem.

87
    Centr, který letěl do vápna Helsinek dokázal lapit domácí brankář Hazard.

86
    El Shaarawy si pomohl na půli soupeře nedovoleným zákrokem a rozhodčí to potrestal písknutím faulu.

84
    ze hřiště odchází Bryan Cristante, přichází Maraš Kumbulla.

83
    Žlutou kartu vidí i Rui Patrício a to za protesty vůči rozhodčímu.

82
    Abubakari vidí žlutou kartu za faul, který předcházel gólu Browna.

80
    Video rozhodčí zrušil Davidu Brownovi krásný gól, této skvostné brance předcházel faul ve vápně od Abubakariho.

79
    Helsinki právě vstřelily branku!
    DAVID BROWNE právě asi vstřelil svůj nejhezčí gól v kariéře. Poté, co si domácí obrana poradil s centrem od rohového praporku se míč odrazil k Brownemu a ten z dobrých 30 metrů z prvního doteku prásknul do balónu a trefil pravou šibenici.

79
    Helsinki budou zahrávat rohový kop.

78
    ze hřiště odchází Cristian Volpato, přichází Giacomo Faticanti,
    ze hřiště odchází Mady Camara, přichází Edoardo Bove,
    ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Eldor Šomurodov.

Pavel Budař

Branky: 54. Hetemaj (Lingman) – 41. Abraham (Pellegrini), 62. Hoskonen (El Shaarawy) (vla.)

Karty:   34. Halme (HSK), 82. Abubakari (HSK) – 22. Mancini (ASR), 83. Patrício (ASR), 90+4. Spinazzola (ASR)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 1:6. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:10.
    HJK Helsinki: Hazard – Hoskonen, Halme, Peltola – Lingman, Soiri, Väänänen (C), Hetemaj (69. Boujellab), Browne – Hostikka, Olusanya (46. Abubakari).
    Náhradníci: Taannander – Martic, Radulović, Serrarens, Tenho, Riski, Saksela, Tanaka, Toivio, Yli-Kokko.

Trenér: Koskela T.

AS Řím: Patrício – Viña, Smalling, Mancini, Zalewski – Pellegrini (C) (78. Šomurodov), Cristante (84. Kumbulla), Ma. Camara (78. Bove) – El Shaarawy (89. Spinazzola), Abraham, Volpato (78. Faticanti).
    Náhradníci: Boer, Svilar – Ibañez, Tripi, Karsdorp.