Martin – Levice 4:2 (kon.) | Skalica – Modré Krídla 3:0 (kon.) | Trnava – Topoľčany 2:6 (kon.)
Vlci Žilina – Brezno 8:2 (kon.) | Dubnica – Pov. Bystrica 4:5 (po pr.) | Humenné – Žiar nad Hronom 7:0 (kon.)
HK Skalica
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Modré Krídla Slovan
sk Pátek 09.12.2022, 17:00 • Hant Arena, Skalica • 1. liga (SR) • 22. kolo

Skalica dokázala nakoniec doviezť tento zápas do víťazného konca. Slovan sa snažil zo všetkých síl vyrovnať, ale skvele chytajúceho Branislava Bernáta prekonať nedokázali. Víťazný gól strelil v druhej tretine v čase 33:50 obranca Adam Jombík. Záhoráci si víťazstvo poistili dvomi gólmi v samom závere. Najprv do prázdnej brány Janáč, a 45 sekúnd pred koncom prekonal strelou od modrej čiary hosťujúceho brankára VIdovič. Skaličania si teda pripisujú do tabuľky ďalšie tri body.
    Prajem Vám ešte pekný zbytok večera. (19:27:51)

59:15
    Skalica dala gól!
    FILIP VIDOVIČ dostal prihrávku od Nemca, napálil puk od modrej čiary, a prekonal bezmocného Samuela Baroša. Skalica dvoma gólmi v posledných minútach tohto zápasu rozhodla o svojej výhre.
    Asistencie: Richard Nemec, Michal Šátek

58:18
    Skaličania vybojovali puk v útočnom pásme. PATRIK JANÁČ strelou do prázdnej brány rozhoduje tento zápas.
    Asistencie: René Jarolín