Brentford – Liverpool 3:1 (kon.)
Brentford FC
3:1 (2:0)
Liverpool FC
Pondělí 02.01.2023, 18:30 • Brentford Community Stadium, Brentford • Anglická Premier League • 19. kolo
    Liverpool za tuto sezónu ztratil už více bodů než za celou loňskou.

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 27 % : 73 %.
    Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 2:3. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 7:4. Fauly: 5:8. (20:36:46)

Fotbalisté Brentfordu opět dokázali, že se dokáží na velké soupeře výborně připravit! Před světovým šampionátem v Kataru senzačně zvítězili na hřišti Manchesteru City, dnes zase na jejich stadionu narazil slavný Liverpool.

Domácím skvěle vyšel první poločas, v němž hostující obranu týrali zejména centry z rohových kopů. Reds po prvním inkasovali a další dvě trefy Bees nebyly uznány pro ofsajdy. V 19. minutě se měnilo skóre poprvé, když si míč do vlastní brány srazil Ibrahima Konaté. Krátce před přestávkou pak upravil na 2:0 Yoane Wissa, jenž zužitkoval centr Jensena. Alisson sice balón vyrážel, učinil tak ale až za brankovou čarou.

O přestávce Liverpool třikrát vystřídal a druhou půli zahájil velkým náporem, který v 50. minutě vyvrcholil kontaktním gólem Alexe Oxladeho-Chamberlaina. Postupem času však byli Reds proti zatažené defenzivě soupeře stále bezradnější. V 84. minutě pak vše definitivně vyřešil Bryan Mbeumo, který se vydal za nakopnutým míčem, přetlačil nedůrazného Konatého a překonat pak dokázal i brankáře Alissona.

V Brentfordu se tedy může slavit. Místní skromný klub dokázal přerušit čtyřzápasovou vítěznou sérii Liverpoolu.

90+8

90+6
    Střídání v týmu Brentford FC:
    ze hřiště odchází Rico Henry, přichází Mads Bech Sörensen.

90+5
    Alcântara nakopával míč do šestnáctky. Tam se snažil hlavičkovat vysunutý stoper Matip, ale dobrou obrannou práci odvedl Ghoddos.

90+4
    Na pravé straně měl hodně prostoru Sergi Canós. Ten posílal míč do šestnáctky na nabíhajícího Lewise-Pottera, ke kterému balón nepustil vybíhající Alisson. Odraženého míče se ujal Rico Henry, ale ten se do zakončení za každou cenu netlačil. Raději hrál na čas.

90+3
    Hosté už jsou bezradní. Brentford je hodně blízko.

90+1
    Nákop Matipa přizvedával na hranici šestnáctky Ibrahima Konaté. Míč se snesl do Rayových rukavic.

90+1
    Utkání bude nastaveno o šest minut!

90
    Už běží poslední minuta základní hrací doby. Brentford navíc rozehrává po faulu Fabinha ve středu hřiště.

88
    Matip spíše nastřelil svého spoluhráče, ale míč propadl na Nabyho Keïtu. Ten šel do kombinace se Salahem, který mu v pokutovém území balón narazil, ovšem Keïta pálil jen do protihráče.

87
    ze hřiště odchází Vitaly Janelt, přichází Sámán Ghoddos,
    ze hřiště odchází Bryan Mbeumo, přichází Sergi Canós.

86
    Hosté protestovali, reklamovali útočný faul na Konatého. Platnost gólu je ale potvrzena. Brentford tak oficiálně vede o dva góly.
    84. Bryan MBEUMO - 3:1

84
    Brentford právě vstřelil branku!
    A je asi hotovo! Za dlouhým nákopem Nörgaarda se vydal BRYAN MBEUMO. Stoper Konaté byl sice v lepší pozici, ovšem domácí forvard ho přetlačil, Konaté skončil na zemi a Mbeumo se ocitl sám před Alissonem. Zvolil zakončení po zemi ke vzdálenější tyči a může se běžet radovat – 3:1.

83
    Střídání v týmu Liverpool FC:
    ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Curtis Jones.

83
    Alisson musel jít do souboje s nabíhajícími útočníky Brentfordu a boxovat míč nad jejich hlavami. Poměrně těžkou situaci zvládl.

82
    Brentford je poměrně blízko velmi cenné výhry. Skalp Liverpoolu by si domácí jistě zařadili ve sbírce úspěchů hodně vysoko.

Martin Augustin

Branky: 19. Konaté (vla.), 42. Wissa (Jensen), 84. Mbeumo – 50. Oxlade-Chamberlain (Alexander-Arnold)

Karty:   2. Jörgensen (BRF) – 9. Elliott (LIV), 57. Alcântara (LIV), 73. Núñez (LIV)

Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 2:3. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 7:4. Fauly: 5:8.
    Brentford FC: Raya – Jörgensen, Pinnock, Mee – Roerslev, Jensen (74. Dasilva), Nörgaard (C), Janelt (87. Ghoddos), Henry (90+6. Sörensen) – Mbeumo (87. Canós), Wissa (74. Lewis-Potter).
    Náhradníci: Strakoša – Trevitt, Crama, Damsgaard.

Trenér: Thomas Frank

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk (C) (46. Matip), Tsimikas (46. Robertson) – Elliott (46. Keïta), Fabinho, Alcântara – Salah, Núñez, Oxlade-Chamberlain (83. C. Jones).
    Náhradníci: Kelleher – Gomez, N. Phillips, Carvalho, Bajcetic.

Trenér: Jürgen Klopp