Bochum – Hertha 3:1 (kon.) | Frankfurt – Schalke 3:0 (kon.) | Stuttgart – Mohuč 1:1 (kon.)
Union Berlín – Hoffenheim 3:1 (kon.) | Wolfsburg – Freiburg 6:0 (kon.) | Kolín nad Rýnem – W. Brémy 7:1 (kon.)
VfL Wolfsburg
6:0 (3:0)
SC Freiburg
Sobota 21.01.2023, 15:30 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • Německá Bundesliga • 16. kolo

Hráči VfL Wolfsburg možná překvapoivě rozdrtili po podzimu druhý tým tabulky SC Freiburg 6:0. Rovnoměrně si nechali tři branky na každý poločas.

V 56. minutě nejprve skóroval Gerhardt, devět minut před koncem se trefil Baku, následně marmúš svou tutovku sice zahodil, ale což nahradil v nastaveném čase přesnou penaltou Waldschmidt.

Hráči Wolfsburgu hráli po celý zápas s velkou chutí a ukázali, že do jarní části Bundesligy 2023 (byť panuje ještě zima) si přinesli více než slibnou formu. (17:32:05)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 0:3. Rohy: 0:5. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 11:12.

90+5

90+4
    Wolfsburg právě vstřelil branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je GIAN-LUCA WALDSCHMIDT, jenž poslal míč k levé tyči, brankář sice správně trefil směr, ale na tuto střelu nedosáhl – 6:0!

90+3
    Keitel co je na hřišti sotva pět minut se provinil faulem v pokutovém území a rozhodčí nekompromisně ukazuje na bílý puntík – pokutový kop!

90+1
    Při svém útočném výletě nebyl úspěšný ani obránce Sildilia a své spoluhráče vyslaným pasem nedokázal nalézti.

90
    Rozhodčí nastaví čtyři minuty!

89
    Střídání v týmu SC Freiburg:
    ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Yannik Keitel.

87
    Střelecký pokus Giana-Lucy Waldschmidta byl včas zablokován obráncem protivníka.

85
    Hráči Wolfsburgu (zejména co přišli až v průběhu utkání) stále nemají dost a další gól měl na kopačce zakončující Omar Marmúš, jenže proti tomuto zakončení zasáhl skvělým zákorokem brankář Flekken!

83
    Höflerův pas mezi obránce na spoluhráče byl jednak příliš prudký a druhak také nepřesný končí pouze v zámezí.

82
    Následná akce Wolfsburgu končí pouze rozehrávkou hráčů Freiburgu od své branky.

81
    Po centru Paredese se do listiny střelců dnešního dne zapíše i úspěšně zakončující obránce BOTE BAKU – 5:0! Asistence: Kevin Paredes.

79
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
    ze hřiště odchází Patrick Wimmer, přichází Gian-Luca Waldschmidt.

77
    Patrick Wimmer jenž hraje výborný zápas je zraněn, bude ošetřován a pravděpodobně bude muset být stažen předčasně ze hry.

76
    Zpoza pokutového území napřáhl Maximilian Arnold, pokus mířící pouze doprostřed branky končí u brankáře Flekekna.

75
    Arnold se opět vrací na místo činu – tedy hřiště.

74
    Útočník Marmúš se do historie tohoto utkání prozatím zapíše pouze odmávaným ofsajdem.

72
    Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Maximilian Eggestein) za faul.

Rostislav Králik

Branky: 2. Wimmer (Gerhardt), 28. Wind (Wimmer), 37. Wind (van de Ven), 56. Gerhardt (F. Nmecha), 81. Baku (Paredes), 90+4. Waldschmidt (pen.)

Karty:   22. Otávio (WOF) – 54. Džong Woo-jong (FRE), 72. Eggestein (FRE)

VfL Wolfsburg: Casteels – Baku, Bornauw, van de Ven, Otávio (71. Lacroix) – F. Nmecha (71. Svanberg), Arnold (C), Gerhardt – Wimmer (79. Waldschmidt), J. Kamiński (68. Paredes), Wind (68. Marmúš).
    Náhradníci: Pervan – Fischer, Guilavogui, Franjić.

Trenér: Niko Kovać

SC Freiburg: Flekken – Günter (C), Gulde (57. Lienhart), Ginter, Sildillia – Höfler, Eggestein (89. Keitel) – Džong Woo-jong (57. Höler), Kyereh (71. Weisshaupt), Doan – Gregoritsch (71. Petersen).
    Náhradníci: Uphoff – J. Schmid, Kübler, Wagner.

Trenér: Christian Streich

Rozhodčí: Zwayer – Koslowski, Achmüller