Liverpool – Chelsea 0:0 (kon.) | Bournemouth – Nottingham 1:1 (kon.) | Leicester – Brighton 2:2 (kon.)
Southampton – Aston Villa 0:1 (kon.) | West Ham – Everton 2:0 (kon.) | Crystal Palace – Newcastle 0:0 (kon.)
AFC Bournemouth
1:1 (1:0)
Nottingham Forest
Sobota 21.01.2023, 16:00 • Vitality Stadium, Bournemouth • Anglická Premier League • 21. kolo

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 7:11. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:7. (18:02:27)

Zápas končí zřejmě spravedlivou remízou 1:1. Hráči Nottinghamu se ve druhé půli zvedli a hra se vyrovnala. Hosté dlouho čekali na šanci, nakonec přišla až v 83. minutě, kdy se po Johnsonově přihrávce prosadil Sam Surridge, jež se jen těsně vyhnul ofsajdovému postavení. Dalším střelám Nottinghamu Neto odolal. Na druhé straně často střílel Dango Ouattara, jenže bránu snad ani jednou netrefil.
    Nottingham zůstává v klidu na 13. místě a příště doma přivítá Leeds. Bournemouth po čtyřech prohrách bodoval a poprvé po návratu Premier League vstřelil gól, zůstává však na 18. místě a příště bude hrát těžký zápas na hřišti Brightonu.

90+5

90+4
    Ouattara se znovu položil do střely, ale opět mu nevyšla. Jeho volej trefil jen jednoho z obránců.

90+4
    Na druhé straně se domácí pokusili o dlouhý aut, ale ani ten nebyl přesný.

90+3
    Zřejmě jednou z posledních možností hostí byl roh v podání Gibbse-Whitea. Centr však našel jen obránce v červeném a míč byl odkopnut.

90+1
    Johnson se dostal ke střele na hranici vápna, ale míč netrefil vůbec dobře. Zdá se, že ani jeden tým dnes nebude s remízou spokojený.

90
    Byly nastaveny 4 minuty.

90
    Jaidon Anthony zkazil standartku, trefil jen zeď. K míči se vracejí hosté.

90
    Domácí vybojovali přímý kop z velmi slibné pozice asi 20 metrů od branky. Míč si bere Anthony.

88
    Střídání v týmu Bournemouth:
    odchází Ryan Christie, přichází Siriki Dembélé.

87
    Neto si ze vzduchu stáhl centr, jež mířil do jeho vápna. Hosté nepolevují v aktivitě ani po vyrovnávacím gólu.

86
    Žlutou kartu obdržel Gustavo Scarpa.

85
    VAR ještě zkoumal možný ofsajd, ale na rozdíl od situace v prvním poločase gól platí.
    84. Sam SURRIDGE - 1:1

84
    Nottingham právě vstřelil branku!
    Vyrovnáno! Nedůrazný odkop dovolil Christiemu pokračovat v akci, vyslal dopředu Johnsona, ten zvolil střílený centr na zadní tyč. Tam čekal SAM SURRIDGE, který doklepl míč do sítě.

82
    Skvělý zákrok kapitána Kellyho odklidil míč do autu. Forest však u míče zůstává a v posledních minutách domácí tlačí.

81
    Závar před vápnem Bournemouthu končí ofsajdem. Ještě předtím střílel z voleje Gustavo Scarpa, jehož střela byla zablokována. Potom se míč vrátil do ohně a před Netem se ocitl Surridge. Neto ho sice vychytal, ale Surridge byl stejně v ofsajdové pozici.

78
    Hosté měli k dispozici roh, který rozehráli překvapivě po zemi. Ke střele na hranici vápna se dostal Gibbs-White, ale mířil doprostřed brány, kde stál Neto.