Mohuč – Dortmund 1:2 (kon.) | Augsburg – Mönchengladbach 1:0 (kon.) | W. Brémy – Union Berlín 1:2 (kon.)
Freiburg – Frankfurt 1:1 (kon.) | Leverkusen – Bochum 2:0 (kon.)
1. FSV Mohuč 05
1:2 (1:1)
Borussia Dortmund
Středa 25.01.2023, 18:30 • Mewa Arena, Mohuč • Německá Bundesliga • 17. kolo

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 8:6. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:7. (20:34:27)

Souboj Mohuče s Borussií Dortmund přinesl klíčové a prakticky i jediné zajímavé momenty v úvodu a na konci.

Už po čtyřech minutách to bylo 1:1, když nejdříve udeřil po rohovém kopu I Če-song a velmi rychle na jeho branku odpověděl Julian Ryerson. Pak jsme po většinu zápasu čekali na nějaké zajímavé příležitosti, až v 93. minutě se Borussia dokázala prosadit z rohového kopu, když Hallerem prodloužený míč doklepl do sítě Giovanni Reyna a vstřelil druhou vítěznou branku během tří dnů.

90+5

90+5
    Mohuč se ještě pokusila o závar v pokutovém území, odraženého míče se ale ujal brankář Kobel.

90+4
    Střídání v týmu Borussia Dortmund:
    ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Mats Hummels.

90+3
    Dortmund právě vstřelil branku! V samém závěru Borussia zřejmě rozhoduje o svém vítězství! Po rohovém kopu Sébastien Haller prodloužil míč ke vzdálenější tyči, kde doklepl míč do sítě GIOVANNI REYNA, autor vítězné branky i z minulého zápasu proti Augsburgu!

90+3
    V úvodu druhé poloviny nastavení Julian Brandt vybojoval rohový kop pro Borussii.

90+1
    Domácí propásli zajímavou možnost přečíslení čtyř proti dvěma, v závěru akce se ještě ke střele z dálky dostal Aaron Martín, mířil ale velmi nepřesně.

90+1
    Rozhodčí Stegemann oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.

90
    Brandtovi se povedlo šikovně posunout míč do běhu Guerreirovi, toho ale domácí dokázali ubránit ještě před pokutovým územím.

89
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
    ze hřiště odchází Aymen Barkok, přichází Brajan Gruda.

87
    Domácí se po zisku míče vydali rychle dopředu, Ajorque našel v zajímavé pozici Stacha, jeho přízemní střela ale mířila za vzdálenější tyč dortmundské branky.

86
    Julian Brandt se v pokutovém území snažil protlačit k míči přes Fernandese, ten si pomohl odstrčením soupeře, o penaltový zákrok se ale nejednalo.

85
    Schlotterbeckův centr doletěl až za branku Mohuče, odkopu se ujme Finn Dahmen.

83
    V posledních minutách je aktivnější Mohuč, do dalšího zakončení se dostal Barreiro, tomu ale střela nevyšla a míč doputoval do rukavic Kobela.

82
    Barkokovi se na pravém křídle povedlo posunout míč do běhu Widmerovi, jeho následný pas před branku je odražen do zámezí.

80
    Po dlouhém odkopu Dahmena se do zajímavé možnosti dostal Aymen Barkok, jeho pohotová rána ale proletěla výrazně vedle hostující branky.