Ottawa – Chicago 3:4 (po pr.) | NY Islanders – Pittsburgh 5:4 (kon.) | Minnesota – Dallas 2:1 (2:1 po s.n.)
Edmonton – NY Rangers 4:5 (1:2 po s.n.) | Anaheim – Los Angeles 3:6 (kon.) | St. Louis – Colorado 1:4 (kon.)
Nashville – Florida 7:3 (kon.) | Boston – NY Islanders 6:2 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 2:5 (kon.)
Anaheim Ducks
3:6 (0:1, 1:2, 2:3)
Los Angeles Kings
Sobota 18.02.2023, 03:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

A to je z tohoto klání vše, děkuji za pozornost, přeji dobré ráno a hezký den. (05:57:41)

Česká a slovenská stopa
    Do tohoto utkání žádný český ani slovenský hokejový zástupce nezasáhl.

Tři hvězdy utkání
    1. Anže Kopitar (LAK) 1+1
    2. Mason McTavish (ANA) 1+0
    3. Kevin Fiala (LAK) 1+2

Po první třetině to bylo jen o jeden gól a na nějaké gólové hody to opravdu nevypadalo, ovšem opak byl pravdou, v druhém dějství padly tři a v tom třetím jich bylo víc, než v předchozích dvou dohromady. Anaheimu se v závěrečné periodě povedlo dostat se dvakrát na dostřel, ovšem vyrovnání mu nebylo přáno, soupeř vždy vzápětí odskočil a v závěru pečetil své vítězství gólem do prázdné branky.

59:28
    John Gibson ještě zasahuje, když střelu protihráče chytá do lapačky.
    58:47 Kevin FIALA - 3:6

58:47
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    O vítězi je definitivně jasno. Po kombinaci se puku zmocnil v útočném pásmu KEVIN FIALA a nejproduktivnějšímu hráči Kings nedělalo nejmenší problém trefil prázdnou bránu.
    Asistence: Alex Iafallo a Blake Lizotte.

58:22
    Opět se píská icing, ovšem v tomto případě trochu přísný.

58:00
    Přesně dvě minuty před třetí sirénou je přerušeno po icingu Los Angeles. Anaheim to zkouší v šesti bez gólmana.

57:30
    Kevin Shattenkirk střílel z pravé strany mimo tři tyče.

56:34
    Cam Fowler střílenou přihrávkou hledal někoho ze spoluhráčů v útočném pásmu, našel však jen hokejku soupeře.
    55:30 Viktor ARVIDSSON - 3:5

55:30
    Gólové hody pokračují, hosté využívají druhou početní výhodu a jsou k vítězství blíž. VIKTOR ARVIDSSON si řekl o přihrávku podél levého kruhu, poté popojel trochu blíž k bráně a z ostrého úhlu zamířil přesně švihem pod horní tyč nad rameno brankáře.
    Asistence: Sean Durzi a Phillip Danault.

54:45
    Nyní John Gibson raději ukrývá puk pod lapačku a přerušuje hru.

54:33
    Králové si zatím nevypracovali pořádnou možnost, Kačeři opět posílají puk do bezpečí.

Anaheim právě vstřelil branku!
    Dramatický mač pokračuje. FRANK VATRANO byl u odraženého puku jako první a rychle jej doklepl do prázdné brány před sebou.
    Asistence: Cam Fowler.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 26. Shattenkirk (Kulikov, Vatrano), 43. McTavish (Fowler, Zegras), 54. Vatrano (Fowler) – 15. Lizotte (Iafallo, Fiala), 33. Arvidsson (Moore), 38. Kempe (Kopitar, Doughty), 50. Kopitar (Fiala, Doughty), 56. Arvidsson (Durzi, Danault), 59. Fiala (Iafallo, Lizotte)

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – Kulikov, Fowler (A), Klingberg, Colt. White, Shattenkirk, Benoit – R. Strome, Zegras, Grant – Vatrano, McTavish, Henrique (A) – Silfverberg (A), Lundeström, Max Jones – Carrick, Jays. Megna, Leason.
    Trenér: D. Eakins.

Los Angeles Kings: Copley (40. Quick) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, Se. Walker, Edler – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Moore – Iafallo, Lizotte, Fiala – Kaliyev, Kupari, Vilardi.
    Trenér: T. McLellan.

Rozhodčí: S. Kozari, D. O´Rourke – M. Cormier, D. Nansen

Diváci: 17 272