Ottawa – Chicago 3:4 (po pr.) | NY Islanders – Pittsburgh 5:4 (kon.) | Minnesota – Dallas 2:1 (2:1 po s.n.)
Edmonton – NY Rangers 4:5 (1:2 po s.n.) | Anaheim – Los Angeles 3:6 (kon.) | St. Louis – Colorado 1:4 (kon.)
Nashville – Florida 7:3 (kon.) | Boston – NY Islanders 6:2 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 2:5 (kon.)
Anaheim Ducks
3:6 (0:1, 1:2, 2:3)
Los Angeles Kings
Sobota 18.02.2023, 03:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

A to je z tohoto klání vše, děkuji za pozornost, přeji dobré ráno a hezký den. (05:57:41)

Česká a slovenská stopa
    Do tohoto utkání žádný český ani slovenský hokejový zástupce nezasáhl.

Tři hvězdy utkání
    1. Anže Kopitar (LAK) 1+1
    2. Mason McTavish (ANA) 1+0
    3. Kevin Fiala (LAK) 1+2

Po první třetině to bylo jen o jeden gól a na nějaké gólové hody to opravdu nevypadalo, ovšem opak byl pravdou, v druhém dějství padly tři a v tom třetím jich bylo víc, než v předchozích dvou dohromady. Anaheimu se v závěrečné periodě povedlo dostat se dvakrát na dostřel, ovšem vyrovnání mu nebylo přáno, soupeř vždy vzápětí odskočil a v závěru pečetil své vítězství gólem do prázdné branky.

59:28
    John Gibson ještě zasahuje, když střelu protihráče chytá do lapačky.
    58:47 Kevin FIALA - 3:6

58:47
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    O vítězi je definitivně jasno. Po kombinaci se puku zmocnil v útočném pásmu KEVIN FIALA a nejproduktivnějšímu hráči Kings nedělalo nejmenší problém trefil prázdnou bránu.
    Asistence: Alex Iafallo a Blake Lizotte.

58:22
    Opět se píská icing, ovšem v tomto případě trochu přísný.

58:00
    Přesně dvě minuty před třetí sirénou je přerušeno po icingu Los Angeles. Anaheim to zkouší v šesti bez gólmana.

57:30
    Kevin Shattenkirk střílel z pravé strany mimo tři tyče.

56:34
    Cam Fowler střílenou přihrávkou hledal někoho ze spoluhráčů v útočném pásmu, našel však jen hokejku soupeře.
    55:30 Viktor ARVIDSSON - 3:5

55:30
    Gólové hody pokračují, hosté využívají druhou početní výhodu a jsou k vítězství blíž. VIKTOR ARVIDSSON si řekl o přihrávku podél levého kruhu, poté popojel trochu blíž k bráně a z ostrého úhlu zamířil přesně švihem pod horní tyč nad rameno brankáře.
    Asistence: Sean Durzi a Phillip Danault.

54:45
    Nyní John Gibson raději ukrývá puk pod lapačku a přerušuje hru.

54:33
    Králové si zatím nevypracovali pořádnou možnost, Kačeři opět posílají puk do bezpečí.

Anaheim právě vstřelil branku!
    Dramatický mač pokračuje. FRANK VATRANO byl u odraženého puku jako první a rychle jej doklepl do prázdné brány před sebou.
    Asistence: Cam Fowler.

52:47
    Nepříjemný odraz puku od zadního mantinelu nadělal hostujícímu gólmanovi nemalé potíže, přesto stačil Jonathan Quick zasáhnout a být u své levé tyče včas.

52:03
    Kevin Fiala se dostal s pukem před brankáře, kde byl však čistě odzbrojen a zakončit se mu nepovedlo.

51:26
    Gabriel Vilardi střílel bez přípravy, zblokovaný puk však letí ven z hrací plochy.
    49:44 Anže KOPITAR - 2:4

49:44
    Hosté vedou znovu o dva góly. Po vyhraném buly následovala pěkná kombinace na jeden dotek, na jejíž konci střílel ANŽE KOPITAR ke vzdálenější tyči, kde bylo dost volného místa.
    Asistence: Kevin Fiala a Drew Doughty.

49:30
    Derek Grant – 2 min., sevření puku rukou.

48:50
    Kevin Fiala si najel s pukem až před brankářem, zblízka jej překonat nedokázal.

48:14
    Phillip Danault před odkrytou bránou netrefil letící puk, kdyby se mu to povedlo, mohlo to být zase o dva góly.

47:51
    Střelu z dálky brankář hostů lapil a hned rozehrál.

46:53
    Hosté drží puk za svou brankou, odkud budou rozehrávat.

45:57
    Ofsajdem se nakonec provinili jen o chvíli později domácí hokejisté.

45:52
    Králové nemohli pokračovat v útoku, neboť by byla situace posouzena jako úmyslný ofsajd.

44:36
    Nyní jsou v plném počtu.

44:03
    Hosté vyhazují a situace pro ně začíná vypadat příznivě.

43:22
    Mason McTavish střílel znovu z pravého kruhu, v tomto případě minul bránu.

42:51
    Derek Grant – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Blake Lizotte – 2 min., nedovolené bránění.
    42:28 Mason MCTAVISH - 2:3

42:28
    Domácím se daří snížit, navíc jejich přesilovka dál pokračuje. MASON MCTAVISH nic nevymýšlel a po přihrávce do pravého kruhu pálil tvrdě bez přípravy pod horní tyč.
    Asistence: Cam Fowler a Trevor Zegras.

41:40
    Hostům se daří osvobozovat a vyhazovat puky do bezpečí.

40:01

Zdálo se, že zápas se ponese v celkem slušném poklidném tempu, jenže závěr ukázal, že tomu tak asi nebude. Ještě v 37. minutě bylo ve statistikách tohoto utkání jediné vyloučení, pak byli domácí vyloučeni podruhé, hosté přesilovku využili, ovšem druhá třetina směřovala standardně ke svému konci. V její poslední minutě však byli diváci svědky velké bitky, po kterém se vylučovalo už více a hra tím byla zdržena. Tak uvidím, co přinese třetí dvacetiminutovka.

Další třetina začne přibližně v 5:04.

40:00

39:36
    Pheonix Copley – 2 min., opuštění brankoviště v průběhu šarvátky brankářem + 5 min., nesportovní chování.

Střídání v týmu Los Angeles Kings:
    ze hřiště odchází Pheonix Copley, přichází Jonathan Quick. Hostující brankář dostává trest, po kterém hned musel z ledu.

Dva hráči plus brankář Los Angeles šli tři proti jedinému soupeři, to mi nepřipadá moc férové.

39:36
    A máme tu velkou šarvátku před bránou Los Angeles. Bude se vylučovat.

39:02
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:55
    Max Jones byl blízko snížení, jeho tvrdá rána buď neprošla přes obránce, případně zasáhl gólman Los Angeles. Tak či tak, gól to není.
    37:53 Adrian KEMPE - 1:3

37:53
    Druhou početní výhodu hosté využívají a vedou už o dva góly. Po kombinaci se k puku v pravém kruhu dostal ADRIAN KEMPE, ten si zpracoval a poté zamířil přesně ke vzdálenější tyči nad pravý beton strážce domácí svatyně.
    Asistence: Anže Kopitar a Drew Doughty.

37:23
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

36:57
    Drew Doughty střílel tvrdě od modré, domácí brankář vyráží puk betony.

36:45
    Trevor Zegras – 2 min., nedovolené bránění.

36:36
    Domácí se dostali do slibné možnosti, ovšem jeden z hráčů v dobré střelecké pozici ve snaze o ránu bez přípravy promáchl a gólman hostů tak zasahovat nemusel.

35:12
    Viktor Arvidsson se dostal do samostatného nájezdu, jenže v útočném pásmu byl dříve než puk.

34:47
    Domácí se v útoku příliš nezdrželi a už musí hodně rychle zpátky.
    32:56 Viktor ARVIDSSON - 1:2

32:56
    A tak přichází gól na druhé straně. V protiútoku přihrál Moore VIKTORU ARVIDSSONOVI do levého kruhu, odkud druhý zmíněný borec pálil tvrdě bez přípravy a překonal přesouvajícího se domácího brankáře, neboť puk ještě smolně tečoval pod břevno domácí obránce Shattenkirk. Proti této teči byl John Gibson bez šance.
    Asistence: Trevor Moore.

32:44
    Simon Benoit vyjel zpoza brány a snažil se rychlým zakončením překvapit brankáře Kings, to se mu však nepovedlo.

31:49
    Blake Lizotte byl v souboji o puk hodně tvrdě naražen na mantinel, vše však bylo čisté.

31:15
    Sean Walker adresoval svůj pokus od modré hezky mezi betony gólmana a ten měl co dělat, aby kotouč vyrazil.

30:24
    Adam Henrique byl už o něco úspěšnější, jenže svůj pokus zápěstím adresoval vedle bližší tyče.

30:10
    Trevor Zegras si nedokázal pořádně zpracovat puk v útočném pásmu, ke střele se tak nedostal.

28:53
    Další možnosti Kings, ovšem John Gibson nejprve vyrazil střelu protihráče betony a poté skončila dorážka vedle jeho brány.

27:52
    Trevor Moore mohl poslat svůj tým zpět do vedení, bekhendem však zakončoval po ledě vedle vzdálenější tyče.
    25:52 Kevin SHATTENKIRK - 1:1

25:52
    Znenadání máme srovnáno. KEVIN SHATTENKIRK nahazoval kotouč z dálky na bránu a čistý průstřel nakonec skončil v jejím vzdálenějším horním rohu. Před gólmanem se sice ještě snažil o teč jeden z hráčů, ovšem byla to čistá trefa.
    Asistence: Dmitrij Kulikov a Frank Vatrano.

24:33
    Cam Fowler střílel po buly, ale i jeho pokus byl sražen mimo bránu.

24:29
    Mason McTavish pálil tvrdě pouze do protihráče před sebou, puk letí mimo hrací plochu.

23:22
    Domácí jsou kompletní.

23:10
    Jakob Silfverberg se ve vlastním oslabení vydal do útoku, ovšem svou střelu adresoval mimo tři tyče.

22:49
    Drew Doughty nahazoval z levé strany mimo vzdálenější tyč.

22:11
    Domácím se dvakrát za sebou povedlo vyhodit.

21:41
    Arthur Kaliyev střílel na vzdálenější tyč, kde bylo volné místo, ovšem minul.

21:22
    Trevor Zegras – 2 min., sekání.

20:08
    Hned po pár vteřinách se hosté provinili icingem.

20:01

Máme za sebou první třetinu, ve které byli hosté nebezpečnější, jednu svou možnost využili a do kabin si odnáší těsné vedení. Domácí toho směrem dopředu moc nepředvedli, brankáři ohrozili jen pěti střelami, zatímco soupeř mířil mezi tři tyče hned v patnácti případech.

Další třetina začne přibližně ve 4:03.

20:00

19:52
    Ještě před koncem první části přichází zakázané uvolnění hostů.

19:01
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:45
    Domácí vyhazují za bránu soupeře a nebude to icing.

17:15
    Adam Henrique střílel z pravého kruhu jen do připraveného gólmana Los Angeles, který dosud mnoho práce neměl.

17:00
    Tečovaný puk končí kdesi v hledišti, vhazovat by se mělo v obranném pásmu Anaheimu.

16:18
    Trevor Moore se ke střele dostal, avšak adresoval ji vedle brány.

15:38
    Arthur Kaliyev byl blízko navýšení skóre, ovšem ke střele se po přihrávce od zadního mantinelu nedostal, neboť byl od puku odstaven.

14:55
    Boj o puk nyní probíhá za bránou Anaheimu, u zadního mantinelu.
    14:22 Blake LIZOTTE - 0:1

14:22
    Do třetice se už Králové dočkali. Iafallo nahodil kotouč před bránu, kde jej šikovně tečoval BLAKE LIZOTTE a v tomto případě toho John Gibson už nemohl moc dělat.
    Asistence: Alex Iafallo a Kevin Fiala.

14:06
    Alex Iafallo nyní střílel tvrdě bez přípravy a i on nadělal strážci domácí svatyně nemalé potíže, ten však opět dokázal zasáhnout.

13:14
    Viktor Arvidsson střílel v útočném pásmu švihem hodně nepříjemně do horní části brány Anaheimu a gólman Duck měl co dělat, aby se mu kotouč povedlo vyrazit. Tohle byla dobrá možnost.

11:52
    Anže Kopitar střílel v tísni z levé strany, domácího brankáře nijak neohrozil.

10:22
    Trevor Moore pálil od levého mantinelu útočného pásma přesně do připravené lapačky gólmana Kačerů.

09:13
    Střelu od pravého mantinelu brankář hostů dobře viděl a puk vyrazil.

08:48
    Adrian Kempe střílel v útočném pásmu do hokejky protihráče, od níž se kotouč odrazil do ochranné sítě.

07:20
    Cam Fowler střílel z mezikruží mezi betony, ty však brankář Králů k sobě dal v pravý okamžik.

06:15
    Sean Walker pálil bez přípravy tvrdě, ovšem gólmana Kačerů neohrozil.

05:40
    Do útoku se vydali na chvíli domácí hráči, ovšem žádnou možnost si nevypracovali a o puk přišli.

04:19
    Phillip Danault si zpracoval přihrávku už za modrou lajnou a je pískán ofsajd.

03:45
    Drew Doughty si zpracoval puk a nahodil jej od modré na bránu, černý kus gumy skončil na zadním plexiskle.

03:40
    Poprvé je přerušeno, Kačeři vyhodili na icing.

02:50
    Hosté si v útočném pásmu špatně přihráli a po delším obléhání o kotouč přišli.

02:25
    Alexander Edler pálil na druhé straně od modré jen do protihráče.

01:49
    Hostující brankář nyní trochu zaváhal s rozehrávkou u zadního mantinelu, nechybělo moc a poslal soupeře do šance.

01:10
    Pheonix Copley poprvé zasáhl, když hokejkou vyrazil nepříliš prudkou střelu protihráče do rohu kluziště.

00:01

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – Kulikov, Fowler (A), Klingberg, Colt. White, Shattenkirk, Benoit – R. Strome, Zegras, Grant – Vatrano, McTavish, Henrique (A) – Silfverberg (A), Lundeström, Max Jones – Carrick, Jays. Megna, Leason.
    Trenér: D. Eakins.

Los Angeles Kings: Copley (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, Se. Walker, Edler – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Moore – Iafallo, Lizotte, Fiala – Kaliyev, Kupari, Vilardi.
    Trenér: T. McLellan.

Rozhodčí: S. Kozari, D. O´Rourke – M. Cormier, D. Nansen.

Los Angeles Kings – Anaheim Ducks 4:2

Jak je patrné, Los Angeles vyhrálo ve čtyřech z posledních pěti vzájemných utkání.

Hosté mohou být přeci jen spokojenější, ve stejné konferenci jsou pátí s 67 body na kontě. Mimo svůj stadion odehráli Králové osmadvacet střetnutí a přivezli si třiatřicet bodů díky čtrnácti výhrám a pěti porážkám v prodloužení nebo na nájezdy, skórovali v jednadevadesáti případech a o osm branek více inkasovali. V posledním venkovním klání podlehli 4:5 v prodloužení Carolině.
    S 55 body (18+37) vede tabulku produktivity svého mužstva Švýcar Kevin Fiala.

Domácímu mužstvu se nedaří, v Západní konferenci mu náleží předposlední příčka s čtyřiceti body. Na svém ledě si z pětadvaceti duelů odnesli jen devatenáct bodů za devět výher a jednu porážku v prodloužení, vstřelili pouhých jednašedesát branek, což je průměr zhruba 2,5 gólu na zápas, zato sto dva gólů inkasovali. Z posledních dvou mačů před svými fanoušky si odnesli bilanci dvou proher, nula bodů a skóre 6:13.
    Nejproduktivnějším hráčem týmu je Trevor Zegras s 46 body (14+27).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 26. Shattenkirk (Kulikov, Vatrano), 43. McTavish (Fowler, Zegras), 54. Vatrano (Fowler) – 15. Lizotte (Iafallo, Fiala), 33. Arvidsson (Moore), 38. Kempe (Kopitar, Doughty), 50. Kopitar (Fiala, Doughty), 56. Arvidsson (Durzi, Danault), 59. Fiala (Iafallo, Lizotte)

Los Angeles Kings: Copley (40. Quick) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, Se. Walker, Edler – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Moore – Iafallo, Lizotte, Fiala – Kaliyev, Kupari, Vilardi.

Rozhodčí: S. Kozari, D. O´Rourke – M. Cormier, D. Nansen

Diváci: 17 272