Ottawa – Detroit 6:2 (kon.) | Edmonton – Boston 2:3 (kon.) | Dallas – Vancouver 4:5 (po pr.)
Colorado – Vegas 3:0 (kon.) | Anaheim – Chicago 4:2 (kon.)
Anaheim Ducks
4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Chicago Blackhawks
Úterý 28.02.2023, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL
    48:15 Troy TERRY - 4:2

48:15
    Anaheim právě vstřelil branku! Seth Jones se u krátkého mantinelu nechal spolu s Domim a Calebem Jonesem jednoduše obehrát McTavishem. Talentovaný Kanaďan dostal přihrál z rohu před branku, TROY TERRY bekhendem trefil břevno a Domi si nešťastným způsobem srazil puk do vlastní sítě. Asistence: Mason McTavish.
    39:42 Max JONES - 3:2

39:42
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Stejně jako v první třetině si Hawks nechali dát gól v poslední minutě! Mason McTavish vyzvedl puk ze souboje mezi Vatranem a dvěma hráči Chicaga. Zleva přihrál do slotu a MAX JONES po rychlé přípravě forhendu zavěsil za Mrázkovu vyrážečku. Asistence: Mason McTavish, Frank Vatrano.
    33:11 Andreas ATHANASIOU - 2:2

33:11
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Tyler Johnson na ose přenechal puk Domimu, jenž vyšachoval obranu křížnou přihrávkou dovnitř pravého kruhu. Dostál se rychle přemisťoval, jenže ANDREAS ATHANASIOU ho překonal dělovkou do protipohybu. Asistence: Max Domi, Tyler Johnson.
    19:14 Jakob SILFVERBERG - 2:1

19:14
    Tinordi s Murphym prohráli osobní souboje v rohu a Ducks se mohli přemístit k modré čáře. Klingberg si vyměnil puk s Vatranem a střílenou přihrávkou zasáhl mezi kruhy čepel JAKOBA SILFVERBERGA, na jehož teč mohl Mrázek těžko reagovat. Dobře mu clonil Grant. Asistence: John Klingberg, Frank Vatrano.
    13:18 Isac LUNDESTRÖM - 1:1

13:18
    Fowler při bránění rychlého kontru sáhl do finální přihrávky Andersona na Athanasia. McTavish otočil hru, Terry z pravého mantinelu adresoval kotouč k levému kruhu a Mrázek byl překonán křížnou střelou ISACA LUNDESTRÖMA. Asistence: Troy Terry, Mason McTavish.
    05:35 Tyler JOHNSON - 0:1

05:35
    Lukáš Dostál udržel nulu jen pět a půl minut! Po vzoru soupeře Petra Mrázka agresivně vyjel proti TYLERU JOHNSONOVI, jenže ten zužitkoval přesilovou hru přesnou trefou do volného místa u přední tyče. Asistence: Max Domi, Taylor Raddysh.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 14. Lundeström (Terry, McTavish), 20. Silfverberg (Klingberg, Vatrano), 40. Max Jones (McTavish, Vatrano), 49. Terry (McTavish) – 6. T. Johnson (Domi, Raddysh), 34. Athanasiou (Domi, T. Johnson)

Anaheim Ducks: Dostál (Gibson) – Kulikov, Fowler (A), Klingberg, Beaulieu, Shattenkirk, Benoit – Silfverberg (A), Zegras, R. Strome – Terry (A), McTavish, Max Jones – Jays. Megna, Lundeström, Vatrano – Leason, Grant, Comtois.
    Trenér: Dallas Eakins

Chicago Blackhawks: Mrázek (Stalock) – S. Jones (A), C. Jones, Murphy (A), Tinordi, Mitchell, Englund – Athanasiou, Domi, Seney – Raddysh, Guttman, T. Johnson (A) – Gust, Dickinson, Blackwell – Anderson, Khaira, Katchouk.
    Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: Halkidis, Schlenker – Gawryletz, Knorr

Diváci: 14 462