Zlín sledge – Karlovy Vary 2:6 (kon.) | Flamingos Ostrava – Č.Budějovice 1:2 (kon.)
Flamingos Ostrava
1:2 (1:0, 0:1, 0:1) Stav série: 0:1
Motor sledge České Budějovice
Sobota 04.03.2023, 19:10 • Ostrava, RT TORAX ARENA • Česká para hokejová liga • O 7. - 8. místo

Z Poruby je to dnes vše. Těším se na zítřejší ranní komentování z Multifunkční haly Ostravar arény.

Přeji příjemný zbytek večera! (20:51:22)

Opět se hrálo na obě brány a to se muselo líbit divákům. Úspěšnější v zakončení byli hosté, kteří využili překvapujícího odrazu puku z rohu do mezikruží, a Petr Běhounek okamžitou střelou nedal možnost přesouvajícímu se Martinu Kudelovi kotouč zastavit. Flamingos měli velkou šanci ve třinácté minutě třetí třetiny, kdy Daniel Bařák bojoval s gólmanem u jeho levé tyče. V samém závěru třetiny sáhl domácí tým po hře bez brankáře, ale k vytouženému vyrovnání nedošlo. Motor sledge České Budějovice vyhrávají první vzájemné utkání série.

44:35
    Flamingos stahují brankáře a hrají v šesti.

44:22
    To teď zažívá ale i Motor, když Szturc s Vrubelem postupují před branku.

43:02
    Domácí se dostávají do útočné třetiny, ale dlouho v ní nezůstávají. Varga byl malinko pomalejší než Špaček a tak musí domácí zpět do obrany.

42:33
    Vhazuje se ve středním pásmu blíže bráně Motoru. I když má domácí tým puk na svých holích, je zatlačen ke Kudelovi a jen vyhození puku do hlediště zabraňuje dalšímu střeleckému pokusu.

42:08
    Flamingos využívají vhazování v útočné třetině a Bařák bojuje u levé Rumplíkovy tyče. Ani jeden si ale nevšiml, že je puk u zadního mantinelu.

42:08
    Oddechový čas pro tým Flamingos Ostrava.

41:40
    Teď se hraje za Kudelovou brankou a Falmingos vyhrávají. Ve středním pásmu se ale k puku dostává Kocanda a vyhazuje přes všechny čáry.

40:12
    Dlouho se přetahují hráči o puk za Rumplíkovou brankou. Až na sebe hráči obou týmů docela křičí.

39:43

39:33
    Vhazováním se puk dostává až do ostravské třetiny, takže z přesilovky nevytěží Flamingos střelu na bránu.

39:20
    Další ofsajd poté, co Gábor udělal na modré kličku.

38:59
    Motor i ve čtyřech útočí. Střela Zikmunda končí na zadním mantinelu.

38:40
    Domácí musí vyklidit pásmo, jsou v postavení mimo hru.

38:15
    Motor se osvobozuje vyhozením až ke Kudelovi.

37:47
    Bařák vyhrává buly a zpod saní střílí na bránu. Puk ji míjí o metr.

37:43
    Vyloučení v týmu Motor sledge České Budějovice:
    Kocanda – 2 min, vražení na hrazení.

37:30
    Střela Zajana zaduněla na betonech. Puk se odrazil do levého rohu.

37:24
    Flamingos se provinil icingem.

35:51
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Rychle přenesení hry v útočné třetině z pravého rohu před branku dostává Motor do vedení. Nahrávku mezi kruhy dostal PETR BĚHOUNEK a než se stačil Martin Kudela přesunout od levé tyče na střed branky, proklouznul mu puk pod rukou. Asistence: Zdeněk Klima a Jiří Kocanda.

35:15
    Flamingos se nyní těžko dostává přes útočnou modrou.

34:48
    Motor dostává hru do útočné třetiny, kde Špaček naráží na blok Vladimíra Kudely.

34:08
    Jenže je zastavuje ofsajdové postavení.

33:35
    Domácí se ubránili tlaku a jdou do protiútoku.

32:50
    Druhý pokus se nabídl Špačkovi, ale i jeho střelu k první tyči má Kudela ve výstroji.

32:26
    Střela Kocandy končí na zadním mantinelu a po nahrávce má druhý pokus od modré čáry Záluský. Kudela má puk pod lapačkou.

31:40
    Hraje se opět jen ve středním pásmu.

30:58
    Zakončení vidíme na druhé straně. Do boční sítě poslal střelu Bařák tísněný Špačkem.

30:16
    Bařák nahodil puk do třetiny, kde se o jeho držení pere Vrubel s Laibacherem. Českobudějovický hráč vítězi, ale Motor se daleko do třetiny nedostává.

30:01

Sledujeme vyrovnané utkání dvou nováčků para ligy. Flamingos měli největší šanci navýšit vedení v 27. minutě, kdy David Vrubel šikovnou kličkou položil gólmana na bok a zakončil samostatný únik střelou. Trefil ovšem jen levou Rumlíkovu tyč. To dávalo Motoru šanci utkání dostat do vyrovnání, což se podařilo v poslední minutě druhé třetiny Romanu Špačkovi. Závěr druhého dějství patřil hostům. Střely Běhounka či Kocandy Kudela vykryl. Takže třetích patnáct minut bude velký boj.

30:00

29:50
    Nahození Kocandy Kudela odpaluje do pravého rohu. Odtud pálí Špaček ale ani jemu se nezdařilo otočit stav utkání na stranu Motoru.

29:40
    Ofsajd pro hosty.

29:02
    Martin Kudela vykryl pokus Běhounka, kterého ještě k tomu těsně bránil Szturc.

28:10
    Výhoda se Motoru vyplatila, protože přímočará cesta do Kudelovy brány končí vyrovnáním z hole ROMANA ŠPAČKA. Asistence: Dominik Zajan.

27:58
    Signalizovaný trest pro Flamingos v době, kdy je Motor v útočném tažení.

27:32
    Vyhození přes všechny čáry dostává hru zpět před bránu Motoru.

27:18
    Rumplík si pohlídal levou tyč při nahození Gottharda.

27:00
    Další šanci si hosté vytvořili díky Špačkovi a rychlý přesun na druhou stranu zastavil ofsajd.

26:05
    Samostatný únik zakončuje střelou. Puk končí ale na levé Rumplíkově tyči, poté, co Vrubel udělal šikovnou kličku s naznačením a hostující brankář už bezmocně ležel na pravém boku.

25:40
    Hraje se v pravém rohu obranné třetiny domácích. Puk vyklouzl na druhou stranu a zteč se vydává David Vrubel po nahrávce Handla.

24:12
    Domácí nemohou do pásma. Němcovi kotouč uniká přes modrou a i když jej získává Vrubel, musí počkat až tři spoluhráči vyjedou. Toho Motor využívá a rychlým napadáním si vydobyl útočnou akci na jejímž konci je střela Kocandy.

23:08
    Střely Klimy a Zajana Kudela kryje betony. Další pokus měl Zikmund a poté se už hra přerušuje.

22:30
    Laibacherovo nahození křížem střední třetiny zachytává Bařák a na nahrávku se mu nabízí najetím k útočné modré Varga. Puk ale zachytil Laibacher a odrazem se dostal na střídačku hostů.

22:00
    Boje o střední pásmo zastavuje puk na jedné ze střídaček. Vhazuje se tedy ve středovém kruhu.

20:40
    Bařák nahazuje do pásma, ale na druhé straně u mantinelu není nikdo v růžovém dresu.

19:31
    Dlouhé nahrávky předvádí oba celky. A také nepřesné nahrávky hlavně v obranných třetinách. Odražené puky tak dělají největší starost gólmanům.

18:58
    Na druhé straně je aktivní Němec. Je ale tísněn Běhounkem a tak se hra dostává až za branku.

18:06
    Kudela kryje střelu Kaliny.

17:31
    Hraje se opět před Rumplíkem, ovšem obrana Motoru je důsledná. Gábor nemá možnost zakončit.

16:58
    Kotouč končí na zadním mantinelu a dříve je u něj Bařák, takže Klima nemá možnost střelby.

16:29
    I druhý pokus dopadl stejně. Tentokrát ale zůstává kotouč v pásmu a na druhé straně může zkusit štěstí Němec. Puk mu sjel z čepele a následně se dostal na hole Laibachera, který posílá tým do útoku.

15:49
    Flamingos se nedostal přes kruhy. Richard Varga byl zastaven Zajanem.

15:17
    Zakončení předvedl Zdeněk Klima, ale trefuje jen pravou boční síť.

15:01

První třetina se nesla ve hře nahoru dolů, z které vytěžil gól domácí celek už ve třetí minutě. David Bařák stanovil průběžný stav 1:0, protože v dalších minutách týmy dobře bránily.

15:00

14:35
    Poslední útočnou akci předvádí Flamingos. Szturc s Vrubelem už ale zakončení nestihnou.

13:58
    Kudela kryje pokus Klimy a tak se chystá vhazování po jeho pravé ruce.

13:45
    Bařák napadá rozehrávku už na útočné modré. Nedal prostor Špačkovi v jízdě k bráně. Kotouč ale získává Zikmund a Motor se úspěšně posouvá dál.

13:30
    Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

12:38
    Vhazování před bránou Motoru vyhrává Bařák a Flamingos kombinují. Němcovi prošel puk na hraně brankoviště pod saněmi, ale díky tomu, že končí v pravém rohu obranného pásma Českých Budějovic, má domácí tým další šanci k dosažení gólu.

12:27
    Zakázaného uvolnění se dopustil i Motor.

12:09
    Rumplík schovává puk odražený od zadního mantinelu. Střílel Daniel Bařák.

11:45
    Špaček dostal střelu Zikmunda na záda a když puk spadl na led, poslal jej dál na bránu. Martin Kudela si levou stranu brány dobře utěsnil.

11:29
    Domácí se provinili icingem.

10:50
    Vhazuje se před Kudelou, protože zachytil střelu Zikmunda.

10:18
    Na druhé straně střílel z levého křídla Varga. Puku se před brankou zmocnil Kocanda a hra se opět otáčí na druhou stranu.

09:48
    Po vhazování se týmy pomalu přesouvaly do útočné třetiny Flamingos, ale ještě dříve likvidoval Němec střelu Zajana od modré.

08:05
    Motor uniká do útočné třetiny, kde Kudela lapí puk po střele Špačka. Motor mohl zakončit i dříve, ale prováhal časovou skulinu, ke střelci se přiblížil Szturc a hra šla až za bránu.

07:45
    Vhazuje se před hostující brankou po zakončení Pucheina.

07:12
    Střela Vladimíra Kudely je blokována ramenem Zikmunda za Rumlíkovu bránu.

07:00

05:40
    Dlouhá nahrávka Němce končí sice v pásmu Motoru, ale u puku je dřív Klima, který jej posílá až před ostravskou branku.

05:28
    Nakonec je z toho útočná akce na jejímž konci ale není střela na bránu. Domácí dobře vykryli prostor brankoviště a hru vytáhli až k mantinelu.

05:18
    Flamingos o pásmo přichází, když do středního pásma dostává puk Zikmund.

05:00
    Záluský – 2 min, nedovolené bránění.

05:00
    Únik Vrubela, pro dnešní utkání kapitána, je zastaven nedovoleně.

04:19
    Až nyní se podařilo Kocandovi vstoupit na území Flamingos. V zakončení mu zabránil výjezd Martina Kudely maž mezi kruhy, kde přikrývá puk lapačkou.

03:55
    Bojuje se o přechod útočné modré, takže střední pásmo je hodně přehuštěné.

02:43
    Flamingos Ostrava právě vstřelili branku!
    David Vrubel je hned od začátku utkání velmi aktivní. Svou aktivitou připravil nahrávku ujíždějícímu DANIELU BAŘÁKOVI, který prostě vypálil na bránu a k překvapení gólmana dostává puk za jeho záda. Asistence: David Vrubel.

02:05
    Vargas se rychle vrátil do obrany a zablokoval Běhounka na křídle. Čímž mu nedal klid v zakončení.

01:05
    Dlouhým nahozením, které zprvu vypadalo na zakázané uvolnění se Flemingos dostává do útočné třetiny. Z levého rohu zkusil zakončit Varga. Rumplík si pravou tyč dobře utěsnil.

00:30
    Za Ostravskou branku se s pukem dostává Zikmund, který s Vrubelem bojuje následně v pravém rohu o kotouč. Ten nakonec mizí na domácí střídačce. Vhazuje se po pravé Kudelově ruce.

00:09
    Puk se po buly dostává na střídačku hostí. Vhazování se tak bude opakovat.

00:01

Hezký večer z RT TORAX ARENY!

Vítám Vás u sledování prvního duelu o 7. místo, které získá ten, kdo vyhraje dvakrát.

Trenéři nahlásili tyto úvodní sestavy:

Flamingos Ostrava: M. Kudela (Staněk) – V. Kudela (A), Handl, Vrubel (C) – Gábor, Szturc, Gotthardt, Puchein, Varga, Bařák (A), Němec
    Trenér: Jan Szturc

Motor sledge České Budějovice: Rumplík – Zajan, Laibacher, Záluský, Zikmund – Lacko, Běhounek, Klima, Kalina, Kocanda, Špaček
    Trenér: Martin Zikmund

Rozhodčí: Veselý, Hladík.

V moravskoslezském derby se střetly dva geograficky nejbližší týmy parahokejové ligy. Ve Vítkovicích zvítězil Havířov těsně 2:1, ale následný domácí zápas ovládl 6:2. Poslal tak Flamingos do souboje o sedmé místo.

Jihočeši narazili v play out na silné Mustangy. Na úvod padli v Soběslavi 0:14, a poté v Pardubicích jasně 1:9.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:10.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 3. Bařák (Vrubel) – 29. Špaček (Zajan), 36. Běhounek (Klima, Kocanda)

Rozhodčí: Veselý, Hladík