Florida – Buffalo 2:1 (kon.) | Toronto – Columbus 4:2 (kon.) | Montreal – Detroit 0:5 (kon.)
Carolina – Ottawa 3:2 (po pr.) | New Jersey – Pittsburgh 5:1 (kon.) | St. Louis – Philadelphia 4:2 (kon.)
Nashville – Vegas 3:2 (po pr.) | Calgary – Chicago 3:4 (kon.) | Vancouver – Seattle 2:5 (kon.)
San Jose – Colorado 3:4 (po pr.) | Los Angeles – Edmonton 1:3 (kon.)

Střely na bránu: 50 – 26 | Přesilová hra: 0/3 – 0/2 | Trestné minuty: 6 – 4

Hokejisté Toronta dnes splnili roli favorita, když zvítězili nad Columbusem 4:2. Na výhru se však přes značnou střeleckou převahu dosti nadřeli. Hosty totiž držel nad vodou brankář Jet Greaves, jenž při svém debutu v NHL pochytal 46 ran soupeře.

Domácí poslal do vedení v 6. minutě Zach Aston-Reeves. Na jeho trefu odpověděl ještě v první třetině Jack Roslovic. V prostřední části padl jediný gól, který zaznamenal dorážkou do odkryté klece Alexander Kerfoot. V závěrečné dvacetiminutovce se podruhé v utkání trefil Zach Aston-Reeves, který šikovně tečoval střelu McCabea a Leafs vedli 3:1. Hosté ale ještě dokázali snížit. V 53. minutě nabral na levé straně velkou rychlost Eric Robinson, jenž navíc vystřelil naprosto přesně. V závěru pak Blue Jackets zkusili hru bez brankáře, ovšem jejich prázdnou svatyni trefil Auston Matthews.

59:40
    Greaves už zůstává v brance. Zápas se dohrává.
    58:57 Auston MATTHEWS - 4:2

58:57
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Je zřejmě rozhodnuto! K puku se dostal AUSTON MATTHEWS, který ho z vlastního obranného pásma nasměroval do opuštěné branky soupeře. Kanonýr Toronta si dnes vytvořil několik gólových šancí a konečně se tedy prosadil. Bez asistence.

58:34
    Ránu Marčenka obětavě zablokoval Acciari. Hosté ale zůstávají na puku a v pásmu.

58:05
    A branka Columbusu je prázdná!

57:40
    Pomalu se blížíme do chvíle, kdy by měli hosté odvolat brankáře. K tomu samozřejmě potřebují získat pásmo.

56:52
    Po domácím ofsajdu tu máme poslední reklamní pauzu v zápase.

56:41
    Zakázané uvolnění hostí.

55:44
    Hosté v plném počtu. Toronto nevyužilo přesilovku, byť v ní zapsalo šest ran na branku.

55:36
    Giordano pálil od modré. Greaves vyrazil puk k Austonovi Matthewsovi, který minul odkrytou polovinu branky!

55:21
    Velký tlak domácích. Blue Jackets se štěstím odolávají!

54:37
    Z jedničky pálil William Nylander. Branku netrefil.

53:42
    Gavin Bayreuther šel nešikovně do souboje se Samem Laffertym a hokejkou sundal domácímu útočníkovi helmu. Ten to ustál ve zdraví, ovšem obránce Columbusu samozřejmě nemohl uniknout trestu za vysokou hůl.

52:58
    Greaves přerušil hru po střele Morgana Riellyho. Následuje reklamní přestávka.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 6. Aston-Reese (Holl, Lafferty), 28. Kerfoot (Abruzzese, Kämpf), 49. Aston-Reese (McCabe, Lafferty), 59. Matthews – 13. Roslovic (K. Johnson, L. Foudy), 53. E. Robinson

Toronto Maple Leafs: Woll (Samsonov) – Brodie, Rielly (A), Holl, McCabe, Liljegren, Giordano – Järnkrok, Matthews, Bunting – Marner (A), Tavares (C), W. Nylander – Lafferty, Kämpf, Aston-Reese – Kerfoot, Acciari, Abruzzese.
    Trenér: Sheldon Keefe

Columbus Blue Jackets: Greaves (Hutchinson) – M. Bjork, A. Boqvist, Peeke, Berni, Sweezey, Bayreuther – Marčenko, Jenner (C), J. Gaudreau (A) – Bemström, Roslovic, K. Johnson – L. Foudy, Kuraly (A), E. Robinson – McKown, Dunne, Luoto.
    Trenér: Brad Larsen

Rozhodčí: Chmielewski, Syvret – Kovachik, Shewchyk

Diváci: 18 597