Florida – Buffalo 2:1 (kon.) | Toronto – Columbus 4:2 (kon.) | Montreal – Detroit 0:5 (kon.)
Carolina – Ottawa 3:2 (po pr.) | New Jersey – Pittsburgh 5:1 (kon.) | St. Louis – Philadelphia 4:2 (kon.)
Nashville – Vegas 3:2 (po pr.) | Calgary – Chicago 3:4 (kon.) | Vancouver – Seattle 2:5 (kon.)
San Jose – Colorado 3:4 (po pr.) | Los Angeles – Edmonton 1:3 (kon.)
Florida Panthers
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Buffalo Sabres
Středa 05.04.2023, 01:00 • FLA Live Arena, Sunrise • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:50:41)

3. Alex Lyon (FLA) 39 zákroků

Florida díky bezmála čtyřiceti zákrokům Alexe Lyona vyválčila čtvrté vítězství v řadě a udělala zásadní krok směrem do play-off. Kromě Pittsburghu se jí povedlo přeskočit i New York Islanders a před čtyřmi posledními duely v základní části je ve Východní konferenci sedmá. Po dvou vyrovnaných třetinách rozhodla ve prospěch Panthers teč Matthewa Tkachuka. V závěru Šavle generovaly velký tlak, ale domácí se mu i po dvou trestech v poslední minutě ubránili.

59:54
    Životně důležitá střela Dahlina za Lyona nezapadla. Puk je ve středním pásmu a Florida může slavit důležité dva body!

59:47
    Sabres budou dohrávat v doslova dvojnásobné přesilovce šest na tři. Za podražení Thompsona se k Lundellovi přidal na trestné lavici Ekblad.

59:35
    Forsling zablokoval pokus Thompsona. Před Lyonem vznikla nepřehledná skrumáž, na jejímž konci byla nepřesná střela Mittelstadta.

59:29

59:20
    Alex Lyon devětatřicátým zákrokem pokryl Skinnerovu střelu z levého kruhu. Tuch u měj marně čekal na možnost dorážky.

59:08
    Buffalo si vzdalo oddechový čas a už nechalo na střídačce Leviho. Znamená to pro ně přesilovku pět na čtyři.

59:08
    Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Anton Lundell – 2 min., držení.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:56
    Lyon udržel domácí vedení důležitým zákrokem vyrážečkou proti příklepu Ljubuškina. Ruskému obránci riskantní křížnou přihrávkou namazal Lundell.

58:12
    Domácí profesorsky kombinují na vlastní polovině a ukrajují co největší porci času. Sabres ve čtyřech nemohou aktivně napadat.

57:52
    Dylan Cozens si vypracoval šanci ve vlastním oslabení. Střelou zápěstím z osy trefil Alexe Lyona na střed těla.

57:29
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
    Mattias Samuelsson – 2 min., držení.

57:26
    Okposo se u útočné modré dostal pod tlak. Duclair hostům ukázal záda, ale kvůli faulu Samuelssona nezasunul kotouč za Leviho pravý beton.

56:39
    Je patrné, že se Panthers bojí o výsledek. Potom, co puk odletěl mimo hřiště, jim zbývá ubránit ještě 201 sekund.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 16. Ekblad (Montour, Barkov), 41. M. Tkachuk (Montour, Lundell) – 9. Cozens (Dahlin, Ta. Thompson)

Florida Panthers: Lyon (Guzda) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – M. Tkachuk (A), Lundell, Luostarinen – Reinhart, E. Staal, Lomberg – G. Smith, Coli. White, Cousins.
    Trenér: Paul Maurice

Buffalo Sabres: Levi (Comrie) – Dahlin (A), Samuelsson, Jokiharju, Power, Ljubuškin, Stillman – Tuch, Ta. Thompson, J. Skinner – Quinn, Cozens, Peterka – Jost, Mittelstadt, Greenway – Okposo (C), Krebs, Girgensons (A).
    Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Skilliter, Furlatt – Gawryletz, MacPherson

Diváci: 17 255