Bulharsko – Nový Zéland 7:2 (kon.) | Belgie – SAE 3:4 (kon.) | Mexiko – Turecko 0:5 (kon.)
Mexiko
0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
Turecko
Úterý 18.04.2023, 19:30 • Silivrikapı Buz Pateni Salonu, Istanbul • Mistrovství světa - II. B Divize • 2. kolo

Utkání je u konce a Turecko jej dotáhlo k výhře a vychytané nule. Poslední třetina se nesla v duchu mexické snahy o vstřelení alespoň jedné branky. Nebylo jim ale přáno, neboť gólman Bozaci dnes předváděl opravdu výborné výkony a zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem svého celku. Na druhé straně Turecko přidalo ještě jeden gól, v 50. minutě se o něj postaral Fatih Taygar a uzavřel výsledek na 0:5. Mexiko je po této porážce na posledním místě, když čeká na první body, Turecko je čtvrté se třemi body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:53:21)

Utkání sledovalo 185 diváků.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Fernando Ugarte (Mexiko) a Tolga Bozaci (Turecko).

Statistiky

Střely na branku: 36:28
    Zásahy brankářů: 23:36
    Vyhraná vhazování: 31:26
    Trestné minuty: 14:39

59:32
    Turci vyhazují a už to vypadá, že to dnes bude výhra i s vychytanou nulou.

58:55
    Ještě jeden trest na straně Turecka, za krosček byl vyloučen Ogun Uzunali.

58:38
    A další střely Mexika, Bozaci je na brankovišti ale k nepřekonání!

58:07
    Střela Hectora Majula byla sražena a skončila mimo ledovou plochu.

57:58
    Bozaci má další zákrok, nyní mu nevadil ani L. Valencia, který stínil na brankovišti.

57:44
    Další trest pro Turecko, na dvě minuty za podrážení odjel na trestnou lavici Fatih Taygar.

57:31
    A dokonce tu byl v rámci oslabení únik dvou hráčů, Savas byl adresátem finální přihrávky, puk mu ale ujel od hole.

57:12
    Savas se vrátil na led, Turecko hraje ve čtyřech.

56:39
    A zase tu máme vyhození přes všechny čáry...

56:14
    Vypadá to, že Mexiku dnes nebude přán ani jeden gól. Nyní po pravé straně projel do dobré pozice Majul, jenže Bozaci jej vychytal parádním zákrokem lapačkou.

55:58
    Turci vyhazují přes všechny čáry, bránící trojice tak může vystřídat.

55:12
    Převaha Mexika se navyšuje o dalšího muže, neboť na trestnou lavici zamířil Emrah Savas s dvěma minutami za nedovolené bránění.

54:32
    Mexičané jsou usazeni v útočném pásmu, kombinují převážně na modré čáře, ke střele se ale ještě nedostali.

53:33
    Brandon Mendez je odvážen k dalšímu ošetření, vyprovází ho potlesk diváků na tribunách.

53:33
    Oguz Karakoc dnes dohrál, na cestu do šaten vyfasoval 5 + do konce utkání za napadení.
    53:33 Zcela zbytečný faul na Brandona Mendeze

53:33
    Au, tak tohle bylo naprosto zbytečné. Oguz Karakoc sestřelil Brandona Mendeze a ten zůstal ležet na ledě. Tohle už asi bohužel na nosítka bude.

53:21
    Další jeho zákrok, gólman Turecka nyní sbírá aplaus publika.

52:52
    Po dlouhé době se musel zákrokem blýsknout Bozaci. Máchl lapačkou a dobrým reflexem zmařil šanci Majulovi.

51:59
    Hraje se dlouho bez přerušení, puk teď pouze létá ze strany na stranu bez zakončení na bránu.

50:50
    Vypadá to, že zápas se už bude pouze dohrávat a dořeší se jen výše skóre.
    49:25 Fatih TAYGAR - 0:5

49:25
    Turecko právě vstřelilo branku!
    Přesilovka je využitá a je to už o pět. Po kombinaci v útočném pásmu vystřelil od modré čáry Savas, Payro puk pouze vyrazil před sebe a FATIH TAYGAR zblízka pohotově dorážel – 0:5. Asistence: Emrah Savas, Ferhat Bakal.

49:08
    Tošio Macubara je zase na trestné lavici, tentokrát za hákování. Další přesilovka pro Turecko.

48:55
    Tvrdý hit předvedl Angel Tapia, tohle byl jeden z těch lepších momentů mexického celku.

48:31
    Pouze do obránce opřel svou střelu Yusuf Kars, Turci ale i nadále pokračují v útočném pásmu.

47:32
    Za vyhozeným pukem pospíchal Tyler Chavez, jako první u něj ale byl gólman Bozaci.

46:42
    Je tu teď trochu rozháraná pasáž zápasu, Turky to ale moc trápit nemusí, ti mají slušný náskok.

45:35
    Odolal i po kličkách Christophera Mendeze, puk skončil těsně vedle levé tyčky.

44:52
    Mexiko se snaží o alespoň snížení, Bozaci ale i nadále drží.

43:45
    Mexiko je v plném počtu, Macubara naskočil na ledovou plochu.

43:34
    Po pěkné kombinaci se mezi kruhy objevil Odabas a ihned zakončoval. Jenže přesně do míst, kde stál připravený Payro.

42:59
    Hráč se s pomocí týmového lékaře dostal na střídačku, nosítka, která se také objevila na ledě, nakonec naštěstí nebudou potřeba.

42:59
    Máme přerušenou hru a na ledě probíhá ošetřování, neboť Jesus Garcia schytal bolestivou ránu pukem.

42:48
    Savas se prosmýkl kolem levého mantinelu do útočného pásma, na střelu už ale neměl prostor a skončil v rohu.

41:45
    Mexiko jde do čtyř, dvouminutový trest za podrážení obdržel Tošio Macubara.

41:25
    Akce na opačné straně, Payro musel na brankové čáře zakročit a přerušit hru.

41:15
    Turecko je v plném počtu, puk je ale stále v jejich vlastním pásmu.

40:48
    Majul se dostal do útočného pásma, jeho střele ale scházela potřebná razance.

Trestné minuty: 10:8

Čtyřicet minut hry je za námi a Turci svůj náskok dokázali ve druhé třetině navýšit o jednu branku. Druhá dvacetiminutovka nepřinesla tak akční hokej, hodně se bojovalo a rozhodčí se rozhodně nenudil. Udělil celkem šest trestů a jednu z přesilovek Turecko využilo. Na konci 26. minuty vystřelil z první Emre Faner a ustanovil současný výsledek 0:4.

40:00

39:40
    Bozaci se musel po delší době připravit na chytání a na brankovišti předvedl svou mrštnost.

39:15
    V závěru třetiny je tu přesilová hra pro Mexiko, na trestné lavici je už Ogun Uzunali a odpyká dvouminutový trest za nedovolené bránění.

38:54
    Mexiko je rádo, že zvládá zastavovat všechny výpady a skóre nenarůstá. Směrem kupředu to je hodně slabé.

37:57
    Na pravé straně pospíchal Kars, u modré čáry byl sice zastaven tvrdým hitem, přesto posunul puk na levou stranu na spoluhráče.

36:44
    Do útočného pásma se pravou stranou dostal Meydanci, jeho rána ale pouze znamenala čárku do kolonky zásahů gólmana Payra.

35:58
    Turecko pokračuje ve svém tlaku, je to teď prakticky hokej na jednu branku.

35:25
    Faner se řítil za vidinou volného prostoru do útočného pásma, jenže si nevšiml, že jeden z jeho spoluhráčů byl v útočném pásmu a tak se pískal ofsajd.

34:37
    Přesilovka skončila Mexiko je po delší době zase v plném počtu.

34:34
    Bakalovi nevyšla přihrávka u modré čáry, puk jeho spoluhráči přeskočil hokejku.

33:43
    Bakal zavezl puk do pásma Mexika, po krátké kombinaci ale přišla nepřesná střela z levého křídla.

32:44
    Mexiko je už ve čtyřech, musí se ale i nadále bránit.

32:37
    A další trest pro mexickou stranu, nyní pro lavičku. Trest za příliš mnoho hráčů na lede odsedí Jesus Garcia.

32:15
    Tvrdá Senturkova střela od modré čáry, tohle ovšem k brance neprošlo.

31:07
    Z ostrého úhlu to zkoušel Faner, tohle ale nebylo pro Payra nebezpečné, navíc mu pomohl stínící obránce.

30:44
    Opět se nám bude vylučovat, přesilovku si zahraje Turecko. Za nedovolené bránění odjel na trestnou lavici Angel Tapia.

29:51
    Po přihrávce zpoza branky zakončoval zblízka Majul, nenašel ale mezírku, kudy překonat Bozaciho.

29:07
    Po delší době jsme viděli střelu Mexika, po buly ji vystřihl Cuellar. Bozaci zakročil svými betony.

28:45
    Několikrát tečované nahození od modré čáry Payra neohrozilo, puk byl sražen mimo jeho brankoviště.

28:08
    Vyhození Mexika šlo přes všechny čáry, nicméně zakázané uvolnění se nepískalo. Obrana Turecka musela rychle pospíchat za pukem.

27:12
    Pokračuje nápor Turků, Payro tak nemá ani chvilku na vydechnutí.

26:30
    Mexiko je nyní pod opravdu těžkou dekou, směrem kupředu se týmu nedaří a v obraně to docela hoří.
    25:58 Emre FANER - 0:4

25:58
    Tak nakonec se Turkům daří přesilovku využít a vedou o čtyři branky. Kombinace skončila na levé straně kousek od modré čáry, odkud vyslal ránu z první EMRE FANER a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:4. Asistence: Ferhat Bakal, Emrah Savas.

25:33
    A zase vyhození přes všechny čáry. Tato přesilovka se Turkům vůbec nedaří.

24:55
    Mexiko vyhazuje, puk skončil až u Bozaciho, Ten pomáhá spoluhráčům s rozehrou.

24:15
    Už je pískáno, Alejandro Apud odjíždí na trestnou lavici a odsedí si tam trest za podrážení.

24:00
    Už i Turecko je v plném počtu a nyní dokonce v šesti, neboť je signalizované další vyloučení na straně Mexika.

23:47
    Mexiko je v plném počtu, je tu kratičká přesilovka pro tento celek.

22:56
    Úvod druhé třetiny je neurovnaný, ve hře je mnoho chyb a prakticky vše končí ještě před zakončením.

22:00
    Na ledě zůstal ležet Angel Tapia a tento zákrok neušel očím hlavního sudího. Dvě minuty za nedovolené bránění si vyslechl Ege Odabas. Je po přesilovce.

21:47
    Hra v pěti nám moc dlouho nevydržela, je tu trest pro Mexiko. Dvouminutový trest za podrážení jde odsedět Tošio Macubara.

20:44
    Přesilovka Mexika je u konce, Turci i tohle přečkali bez ztráty kytičky.

Trestné minuty: 2:4

Je za námi první třetina, která byla zcela v režii turecké reprezentace. Ta zmáčkla soupeře a na první branku se nečekalo dlouho. V desáté minutě využil prostor na pravém křídle Osman Meydanci a otevřel skóre. Na jeho gól pak v 16. minutě navázal Ismet Eren Gokcen a v 18. minutě Sefa Kavaz a to už bylo na gólmana de Antunana moc a nechal se vystřídat. Jeho protivník se také několikrát blýskl, nicméně nemusel čelit tolika nebezpečným akcím a udržel čistý štít. Do šaten se odešlo za stavu 0:3.

20:00

19:22
    Turci už chtějí dohrát třetinu v poklidu, nikam se nehrnou a pouze posouvají puk do pásma soupeře.

18:44
    Přesilovka pro Mexiko, dvouminutový trest za hrubost vyfasoval Emre Faner.

18:17
    Bozaci se nyní blýskl několika povedenými zákroky proti střelám zblízka, stále drží čistý štít.

17:21
    V brance Mexika dochází ke změně, Marcella de Antunana nahrazuje Tomas Payro.
    17:21 Sefa KAVAZ - 0:3

17:21
    Je tu třetí gól Turků! Individuálně se do útočného pásma prohnal Bingol, zpoza branky přihrál na SEFU KAVAZE a ten zblízka protlačil puk za de Antunana – 0:3. Asistence: Sait Bingol.

16:45
    Pokračuje převaha Turecka, Mexiko neví, co hrát.
    15:59 Ismet Eren GOKCEN - 0:2

15:59
    Na druhé straně ale udeřilo! Křížnou přihrávku na levou stranu dostal ISMET EREN GOKCEN, najel si do pásma, vystřelil zápěstím a de Antunano puk neudržel. Ten se dokutálel za brankovou čáru a je to 0:2. Asistence: Kemal Aydin, Emre Faner.

15:44
    Mexiko v kontru, zprava si do útočného pásma najel Tapia, mířil pod horní tyčku, Bozaci ale máchl lapačkou a připsal si parádní zákrok.

14:59
    Turci začínají přebírat stále více iniciativu, na de Antunana to létá ze všech možných pozic.

13:30
    Bleskově se vše přesunulo na opačnou stranu a de Antunano pro jistotu přikryl puk lapačkou.

12:54
    Z velice ostrého úhlu zakončil Hector Majul, Bozaci si ale dal u své levé tyčky velký pozor a svým zákrokem přerušil hru.

12:15
    No a ránu Egeho Odabase musel de Antunano dokonce vyrážet mimo ledovou plochu.

11:45
    Zápěstím přes obránce střílel Bingol, jeho pokus byl sražen do rohu kluziště.

11:19
    Akce střídá akci, oba gólmani si musí dávat velký pozor. Zatím je to tedy velice pohledný zápas.

10:40
    Bozaci si vysloužil potlesk publika, když ve své lapačce skryl nepříjemné nahození přes několik hráčů.

10:10
    Mexiko se samozřejmě snaží o okamžitou odpověď, útok však nyní narazil na dobře pracující obranu soupeře.
    09:09 Osman MEYDANCI - 0:1

09:09
    Teď už to ale Turkům vyšlo a vedou. Na pravé straně využil prostoru OSMAN MEYDANCI, najel si blíže k brance a z úhlu překvapil de Antunana – 0:1. Asistence: Kemal Aydin, Ege Odabas.

08:58
    Pokus o vyjetí zpoza branky, Mexiko se zase ubránilo.

07:59
    Závar před de Antunanem, ten se musel na svém brankovišti hodně mrskat, aby zabránil prvnímu gólu utkání.

07:06
    Přechod Mexika do útoku skončil technickým přestupkem, pískal se ofsajd.

06:26
    Bomba od modré, de Antunano toho moc neviděl a určitě si oddechl, že to šlo vedle jeho brány.

06:08
    Turci sice ostřelovali de Antunanovu branku ze všech pozic, nicméně gól nedali a přesilovka je již také u svého konce.

04:54
    Nebezpečná Fanerova rána od modré čáry, gólman Mexika si teď vůbec nebyl jistý!

04:08
    Noa vylučuje se na straně Mexika, dvouminutový trest za nedovolené bránění obdržel Angel Tapia.

04:08
    Turecko v útoku, levou stranou se ke střele dostal právě Bingol, ale de Antunano puk zastavil a vzápětí se pískala jeho posunutá branka.

03:46
    Přesilovka Mexika je u konce, Binglo se vrátil na ledovou plochu.

03:31
    Další nahození od modré čáry, nyní od Macubary. Bozaci má další úspěšný zákrok.

02:50
    Od modré čáry vystřelil Ugarte, Bozaci měl na jeho ránu docela dobrý výhled a puk vyrazil.

02:16
    Turkům se zatím daří bránit, puk letí přes všechny čáry.

01:46
    Už se pískalo a na trestnou lavici zamířil Sait Bingol, který se provinil hákováním.

01:16
    Bude se za chvíli vylučovat na straně Turecka, Mexiko má zatím ponechanou výhodu.

00:49
    Teď se už ke střele dostal Cuellar, mířil ale nad Bozaciho branku.

00:24
    První nenápadné útoky má za sebou tým Mexika, zatím to je ale pouze po modrou čáru.

00:01

Mexiko: de Antunano (Payro) – Ugarte (A), Ayala, Macubara, Rullan (A), Bonilla, Ch. Mendez – E. Valencia, A. Valencia, L. Valencia – Cuellar, Tapia, Majul (C) – Diaz, Apud, Chavez – B. Mendez, Garcia, Rosales – Ramos.
    Trenér: Diego de la Garma

Turecko: Bozaci (Demirturk) – Aydin, Faner, Savas (A), Senturk, Uzunali, Kars, Demirezen – Bakal (C), Taygar, Kars (A) – Turut, Bingol, Kavaz – Odabas, Meydanci, Karadag – Gokcen, Karanoc, Ergene – Hars.
    Trenér: Andrej Brodnik

Rozhodčí: Čubenko (KAZ) – Beelen (NED), Carmichael (GBR).

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v istanbulském Silivrikapı Buz Pateni Salonu začne v 19:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Konstantin Čubenko z Kazachstánu, kterému budou na čárách pomáhat Lodewijk Beelen z Nizozemska a Nathan Carmichael z Velké Británie.

Mexiko

Mexičané, kteří se vloni ve skupině udrželi jen pro neúčast Nového Zélandu, neměli do letošního ročníku povedený vstup. Nastoupili proti Bulharsku a i když rychle vedli po gólu Hectora Majula, tak soupeř výsledek otočil a nic na prohře nezměnila ani snižující trefa Angela Tapii. Poslední slovo mělo Bulharsko a zápas skončil 2:4.

Turecko

Ani Turci neměli ve pondělí povedený den, nastoupili proti Spojeným Arabským Emirátům, a dopadli stejně neslavně, jako vloni, ještě ve skupině III.A Tentokrát ale nedali ani jednu branku a od soupeře schytali nepříjemný debakl 0:8.

Dobrý podvečer u dalšího utkání MS divize II.B. Společně se podíváme na duel mezi týmy Mexika a Turecka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 10. Meydanci (Aydin, Odabas), 16. Gokcen (Aydin, Faner), 18. Kavaz (Bingol), 26. Faner (Bakal, Savas), 50. Taygar (Savas, Bakal)

Mexiko: de Antunano (18. Payro) – Ugarte (A), Ayala, Macubara, Rullan (A), Bonilla, Ch. Mendez – E. Valencia, A. Valencia, L. Valencia – Cuellar, Tapia, Majul (C) – Diaz, Apud, Chavez – B. Mendez, Garcia, Rosales – Ramos.

Rozhodčí: Čubenko (KAZ) – Beelen (NED), Carmichael (GBR)