Německo – Česko cz 1:7 (kon.) | Norsko – USA 1:12 (kon.)
New York Islanders
5:1 (0:0, 1:1, 4:0) Stav série: 1:2
Carolina Hurricanes
Sobota 22.04.2023, 01:00 • UBS Arena, New York • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Skončilo nám třetí utkání této série. Dlouho to vypadalo, že podruhé se půjde do prodloužení, ale závěrečné minuty patřily Islanders. Domácí už před rozhodujícím gólem měli velký tlak především díky svým přesilovkám, ale skvěle chytající Antti Raanta podruhé v zápase kapituloval až v 57. minutě, kdy jej tečí překonal Kyle Palmieri. Pak to ještě Carolině do branky napadalo třikrát, takže Ostrované se mohou radovat z výhry v poměru 5:1. Stav série tedy snížili na 1:2.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (03:56:00)

Casey Cizikas – 10 min. osobní trest, nesportovní chování + 2 min., hrubost,
    Matt Martin – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
    Brett Pesce – 10 min. osobní trest, nesportovní chování,
    Jack Drury – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

59:26
    Utkání se už z obou stran dohrává. Aréna v New Yorku bouří, poněvadž Islanders si dnes připíší první bod v sérii.

59:10
    Anders Lee – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

Jalen Chatfield – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

59:10
    Už to vypadalo, že se do sebe pustí Anders Lee a Jalen Chatfield, ale nakonec zůstalo pouze u slov.

58:52
    Vhazovat se bude před Sorokinem. Ještě vidíme nějaké strkanice, ale vylučovat se už pravděpodobně nebude.
    58:27 Anders LEE - 5:1

58:27
    Islanders právě vstřelili branku!
    Ještě jedna trefa pro domácí celek, který nyní hraje s velkou chutí! ANDERS LEE tečoval těsně před brankovištěm ránu Cizikase. Toto je velice studená sprcha pro skvěle chytajícího Anttiho Raantu. 5:1. Asistence: Casey Cizikas a Ryan Pulock.

58:11
    Tady je dnes hotovo, Islanders sníží stav série! SCOTT MAYFIELD vystihl před svou bránou přihrávku a následně poslal přes celé kluziště kotouč do opuštěné klece. 4:1. Bez asistence.

57:49
    Martin Nečas dostal bodyček, který jej poslal na střídačku Islanders, kde dokonce létaly pěsti od českého útočníka.

57:29
    Ačkoliv se vhazuje ve středním pásmu, Carolina nemá na co čekat. Antti Raanta je tedy na střídačce.

57:29
    Útočná akce Caroliny byla zastavena kvůli ofsajdu.
    56:53 Matt MARTIN - 3:1

56:53
    Radost je rázem v New Yorku o to větší! Ostrované totiž vedou už o dvě branky a je velice pravděpodobné, že tento zápas zvládnou! Palmieri postrčil kotouč do strany rozjetému MATTU MARTINOVI, který našel místo u zadní tyče. 3:1. Asistence: Kyle Palmieri a Scott Mayfield.
    56:09 Kyle PALMIERI - 2:1

56:09
    Nápor domácích už byl obrovský a nakonec Islanders jdou zcela po zásluze do vedení! Aho nahazoval od modré čáry, jeho pobídku tečoval naprosto přesně do branky KYLE PALMIERI. 2:1. Asistence: Sebastian Aho a Jean-Gabriel Pageau.

55:51
    Parise důrazně zakončoval těsně před brankovištěm. Brankář Caroliny nedopřál zkušenému útočníkovi potěšení.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 33. Cizikas (Pulock), 57. Palmieri (S. Aho I, Pageau), 57. Martin (Palmieri, Mayfield), 59. Mayfield, 59. Lee (Cizikas, Pulock) – 37. Fast (J. Staal)

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Mayfield, Pelech, Pulock, Romanov, Dobson, S. Aho I – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Fasching, Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, Martin.
    Trenér: Lane Lambert

Carolina Hurricanes: Raanta (Kočetkov) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Gostisbehere – Jarvis, S. Aho II, Drury – Nečas, Kotkaniemi, Noesen – Fast, J. Staal (C), Martinook (A) – Puljujärvi, Stastny, Stepan.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: Luxmore, O’Rourke – Kovachik, Flemington

Diváci: 17 255