Turkmenistán – Tchaj-wan 1:3 (kon.) | Jihoafrická rep. – Lucembursko 4:0 (kon.)
Jihoafrická republika
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Lucembursko
Neděle 23.04.2023, 18:00 • The Ice Station, Kapské Město • Mistrovství světa - III. A Divize

To už je z dnešního onlajnu vše, doufám, že jste si celý turnaj náležitě užili a přeji všem top den! (20:14:11)

Na čele závěrečných statistik turnaje již dnešek nic nezměnil, nejlepším střelcem šampionátu je naturalizovaný Thajec původem ze Švédska Isaksson, nejvíce asistencí má hráč téhož kořenů, který rovněž reprezentuje Thajsko Kindborn a absolutním vítězem kanadského bodování turnaje je právě nejlepší střelec turnaje Jan Mikael Isaksson.

I po dnešku si titul nejzlejšího muže udržel Lucemburčan Philippe Vincens, ten si dnes ještě pro jistotu připsal dvě minuty za faul kolenem.

Neuvěřitelných 95.9% úspěšných zákroků si připsal Tchajwanec Po-Yu Hsiao, především jehož zásluhou postupuje o úroveň výše Tchaj-wan.

A je hotovo! Brilantní výkon domácího celku, kterému chyběla pouze o trochu větší přesnost v některých naprosto jasných brankových příležitost a mohl zvítězit klidně ještě výrazně větším rozdílem, tomu bránil rovněž výtečně chytající Lepage.

Lucembursko, které dnes, ostatně stejně jako na celém turnaji, výrazně zaostávalo, obsadí páté místo. Během mistrovství dokázali jeho hráči vstřelit pouze tři góly, tedy méně, než JAR v tomto posledním utkání.

59:59
    K vidění byl ještě jeden úspěšní pokus Lepage.

59:43
    Nádherný zákrok v leže předvedl Lepage! Šlo již o jeho 30 zákrok, Boyd byl donucen pouze ke čtrnácti.

59:28
    Šanci na hattrick měl sám na golmana jedoucí Magmoed.

59:15
    Dva střelecké pokusy domácích Lucembursko přežilo a následně vyhazuje kotouč.

59:01
    Nicolas Mossong už si na turnaji nezahraje, dostává dvouminutový trest za sekání.

58:24
    Emoce na hřišti se začínají vyostřovat, sledujeme sérii vzájemných hitů, která názorně ukazuje nepraktičnost rčení oko za oko.

57:50
    Další zdravotní potíže hostů, do jednoho z hráčů JAR narazil nešťastnou náhodou Anthony Vincens a je za pomocí lékaře dopraven na střídačku.

57:30

56:54
    Zakázané uvolnění Lucemburska.

56:40
    Ani v přesilové hře se hostům nedaří hrozit, dnes jsou od konce první třetiny opravdu velmi slabí.

55:50
    Hra vysokou holí přerušuje hru.

55:30
    4 a půl minuty do konce turnaje dostává dvouminutový trest za podražení Wesley Krotz a Lucembursko má tak ještě slušnou šanci na to přidat čtvrtou branku v turnaji.

54:15
    Rána Kristiana Potucka míjí branku.

53:44
    Tak nakonec se nevylučuje, na tomto turnaji je k dispozici pouze jeden místo obvyklé dvojice hlavních rozhodčích a nikdo tak faul dostatečně dobře neviděl.

53:44
    Tvrdá hra JAR má další oběť, jeden z hráčů hostí je na kolenou a nedaří se mu se zvednout. Jde o Thierryho Berana, vyloučen nejspíš bude Stefan Kluyts.

Tadeáš Rulf

Branky a nahrávky: 12. Magmoed (Giot, Saaiman), 32. Schuurman (R.), 38. Carelse (Saamai), 48. Magmoed (Venter R.)

Jihoafrická republika: Boyd (Bywater) – van der Merwe, Birrell (A), Magmoed, Saaiman, J. Venter, Phakathi, – Compton, Giot, van Doesburgh – Carelse, Kluyts, Samaai (C) – Obery, R. Venter, Schuurman – Valadas (A), Krotz
    Trenér: Björn Kinding

Lucembursko: Lepage (Oberweis) – Sinner, Beran (A), Zrika, P. Vincens, Demir Mededovic, Dino Mededovic, Braun, Jakubse – Cannon (C), Potucek, C. Mossong (A) – Church, A. Vincens, N. Mossong – Biver, Springer, Nunes
    Trenér: Christer Eriksson

Rozhodčí: Kaya (TUR); Howard (NZL), Leermakers (NED)