Nizozemsko – Čína 7:2 (kon.) | Japonsko – Srbsko 8:3 (kon.) | Ukrajina – Estonsko 7:4 (kon.)
Japonsko
8:3 (2:0, 1:2, 5:1)
Srbsko
Středa 26.04.2023, 15:00 • Tondiraba jäähall, Tallin • Mistrovství světa - I. B Divize • 3. kolo

Já děkuji za pozornost, doufám, že jste si zajímavý duel užili a těším se u dalších přenosů na počtenou! (17:18:19)

Dnešní utkání sledovalo 254 diváků.

Střely na branku: 51 – 11

Hráči utkání:

Japonsko: Yushiroh Hirano

Srbsko: Mirko Djumič

Zápas je u konce. Kdyby Japonci hráli všechny třetiny jako tu třetí, tak jsme dnes mohli počítat dvouciferné skóre. Jenže jim se chtělo jen na začátku prvních pět minut a ve třetí třetině. Nejspíš, když dostali fén od kouče o přestávce. Třetí třetina to byl jeden velký rozklad obrany Srbska. Japonci hráli, kombinovali a předváděli hezké individuální akce. V této periodě taky nasázeli 5 gólů, famózní počin. Vrátili se do zápasu a rozhodli ho naprosto ve svůj prospěch.

59:35
    Ještě pár dohraných tvrdých soubojů u mantinelu.

58:53
    Velké problémy na straně Srbů, Padalica neví, kam dřív skočit. Udržel průběžný stav na kontě 3:8.

58:41
    Ještě jedna střela od modré domácích.

58:27
    Útok po pravém křídle si hosté pohlídali hráče odvezli pryč od branky.

57:24
    Nyní to vypadalo na brejk hostů, ti se ale k puku nedostali, protože domácí zabrali a puk dojeli.

56:41
    Utkání se jen dohrává, jde jen o to, jak vysokým rozdílem utkání skončí.
    55:16 S. NAKAJIMA - 8:3

55:16
    Japonsko právě vstřelilo branku! Absolutní rozklad defenzívy Srbska. Autorem branky je SHOGO NAKAJIMA. Přihrávka přes osu, "vracečka," a gól do prázdné branky. Asistence: Hiroto Sato, Yushiroh Hirano.

54:59
    Padalica všechno nebezpečí zažehnal přikrytím kotouče.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 2. Hirano (Suzuki, Halliday), 3. Tagaki (Irikura, Sato), 27. Hirano (S. Nakajima), 45. Hitosato (Osawa), 47. Nakajima (Hanzawa, Furuhashi), 47. Hirano (Hitosato, Yamada), 54. T. Nakajima (Osawa, S. Nakajima), 56. S. Nakajima (Sato, Hirano) – 24. Popovič (Djumič, Podunavač), 27. Podunavač (Dragovič, Djumič), 41. Dragovič (Novakovič, Podunavač)

Japonsko: Fukufuji (Narisawa) – Sato, Yoneyama, Hayata, Halliday, Yamada, Ishida, Y. Otsu, Toko – Hitosato, S. Nakajima, Hirano – Furuhashi, T. Nakajima, Hanzawa – Suzuki, Osawa, K. Otsu – Sato, Irikura, Takagi
    Trenér: Perry Pearn

Srbsko: Rankovič (Padalica) – Anič, Mladenovič, Podunavač, Novakovič, Pušac, Džindžič – Spanjevič, Subotič, Zwick – Djumič, Dragovič, Popovič – Vucurevič, GVozdenovič, Lestarič – Račič, Grkovič, Savič – Džordževič, Dinič
    Trenér: Nemanja Jankovič

Rozhodčí: Hoppe, Kicha – Altmann, Davidonis