J. Korea – Polsko 0:7 (kon.) | Litva – Itálie 4:6 (kon.) | Velká Británie – Rumunsko 7:0 (kon.)
Litva
4:6 (1:1, 2:4, 1:1)
Itálie
Středa 03.05.2023, 17:00 • Motorpoint Arena, Nottingham • Mistrovství světa - I. A Divize • 4. kolo

Italové po vítězství 6:4 nad Litvou ještě drží naději na postup do elitní divize mistrovství světa. Nicméně, potřebují v posledním kole porazit Velkou Británii, což bude pro ně klíčové. V případě vítězství postoupí do elitní divize, v případě porážky skončí na bronzové pozici.

Litva předvedla srdnatý výkon a naznačila, že rozhodně flintu do žita neháže. V závěrečném kole bude hrát proti Jižní Koreji a pokud dokáže tohoto soupeře porazit v normální hrací době (výhra v prodloužení by jim k udržení I.A divize nepomohla), může ještě zamíchat kartami, a to dost výrazně. (19:28:21)

Nejlepším hráčem na straně Litvy je Aivaras Bendzius (2+0). Na straně Itálie pak Marco Zanetti (2+1).

Litva ale už nic z přesilovky nevytěžila a duel skončil její porážkou 4:6.

59:22
    Litva odolala náporu soupeře, který chtěl využít odkryté klece, a vrací se do útoku. Navíc za zdržování hry dostane dvě minuty Larkin, který poslal puk do hlediště. Takže přesilovka 6 na 4!

58:57
    Obranným zákrokem se blýskl Kaleinikovat, který zastavil střelu zpoza kruhů od útočících Italů.

58:38
    Litevcům utekl puk do středního pásma. Musí hledat cestu zpět do útoku.

58:25
    Litva to zkouší v šesti!

58:11
    Tedesco pronikl do útočného pásma po pravém křídle, prudkou ránu vyráží Karla mimo brankoviště.

57:52
    Nakonec je hra přerušena, protože puk skončil v hledišti.

57:29
    Dělovka Larkina od modré čáry orazítkovala zadní mantinel. Italové se drží už přes minutu v útočné třetině.

56:40
    A dalším z důvodů, proč Itálie nemá ve třetí třetině tolik střel, je, že se tolik netlačí do zakončení. Spíš to vypadá, že hledají vyloženou pozici, přičemž tak trochu i šetří čas.

55:55
    Je však potřeba podotknout, že hraje odvážně a Italům je ve třetí třetině zcela vyrovnaným soupeřem. Jedním z důvodů ale může být i to, že se Itálie nežene tak drtivě do útoku a snaží se hlavně nepřipustit další inkasovaný gól.

55:33
    Znovu Litevce zastavilo postavení mimo hru.

54:45
    Litva vede ve třetí třetině na střely 9-5. Že by měla herní převahu se však říct nedá, ale dokáže své útoky zakončovat.

54:01
    Litevci sice vyhráli buly, ale puk se jim dostal do středního pásma. Je z toho ofsajd.

53:52
    A další icing Italů, kterým se nepovedlo vyslat spoluhráče do úniku.

52:48
    Hned po buly pálil zpoza pravého kruhu Krakauskas, Clara má kotouč pod kontrolou.

52:44
    Icing Italů po nezachycené přihrávce. Komerční pauza.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 1. Gintautas (Grinius, Kaleinikovas), 34. Bendzius (Gusevas, Krakauskas), 38. Grinius (Kaleinikovas, Noreika), 49. Bendzius (Stankius, Cizas) – 11. Zanetti (Frigo, Mantenuto), 23. Zanetti (Miglioranzi, Frigo), 27. Pietroniro (Trivellato, Tedesco), 33. Hannoun (Miceli, Pietroniro), 40. Pietroniro (Hannoun, Miceli), 48. Mantenuto (Zanetti, Frigo)

Litva: Karla (Armalis) – Alisauskas (C), Jasinevicius, Gusevas, Protcenko, Mikalauskas, Stankius, Valivonis – Kaleinikovas, Grinius, Gintautas (A) – Bendzius, Cizas (A), Krakauskas – Cetvertak, Binkulis, Bosas – Krasilnikovas, Laimutis, Noreika – Dumcius
    Trenér: Ron Pasco

Itálie: Clara (Fazio) – Spornberger, Larkin (C), Trivellato (A), Pietroniro, Miglioranzi, Insam, Glira, Gios – Miceli, Petan (A), Tedesco – Frigo, Mantenuto, Zanetti – Brunner, Hannoun, Marchetti – Deluca, Traversa, McNally
    Trenér: Michael Edward Keenan

Rozhodčí: Holm (SWE), Sternat (AUT) – Nyqvist (SWE), Zgonc (SLO)