Letohrad – Pardubice 3:2 (kon.) | Kert Park Praha – Svítkov 4:1 (kon.)
SK Hokejbal Letohrad
3:2 (0:0, 1:2, 2:0) Stav série: 1:1
HBC Pardubice
Neděle 07.05.2023, 12:00Coalsoft play-off Extraligy • Semifinále

Letohrad vrátil Pardubicím včerejší porážku a po výhře 3:2 srovnává stav série na 1:1. Domácí sice ve druhé třetině vstřelili úvodní gól, ale pak dvakrát inkasovali v rozmezí 32 sekund a v závěrečné patnáctiminutovce tak museli skóre otáčet. Vyrovnat se jim povedlo ve 39. minutě, kdy využil příznivého odrazu míčku v předbrankovém prostoru Filip Faltus. Rozhodující moment pak přišel tři minuty před koncem, kdy využil početní výhodu ranou z pravého kruhu dnes dvougólový Filip Rozlílek. Hosté naopak svou přesilovku, kterou dostali k dispozici v poslední minutě, zužitkovat nedokázali.

Střely na branku – 43:26 (13:45:19)

44:52
    Domácí vyhazují a tohle už Pardubice pravděpodobně nestihnou!

44:08
    Hosté budou hrát v poslední minutě přesilovku! Petr Šíma poslal míček ven z hrací plochy a je tedy vyloučen. Oddechový čas domácí lavičky...

43:06
    Letohrad zatím nepouští Pardubice do tlaku. Rozlílek nyní naopak sbírá sekundy v rohu útočného pásma.

41:52
    Hosté si okamžitě vyžádali oddechový čas.

41:52
    Letohrad právě vstřelil branku!
    Domácí nakonec přesilovku využívají a vedou 3:2! Byl to právě VÍT ROZLÍLEK, který dostal od Filipa Faltuse nahrávku na pravý kruh a z první propálil přesouvajícího se Foršta. Asistence: Filip Faltus a Jan Bečka.

40:53
    Obrovská šance Letohradu! Vít Rozlílek sebral hostům míček a byl sám před brankářem Forštem. Toho si forhendovou kličkou položil, ovšem pardubický brankář ještě nataženýma rukama zachránil svůj tým!

40:34
    Domácí budou hrát přesilovku a dostávají tak šanci na obrat! Na trestnou lavici odešel Josef Česák.

40:28
    Z pravého kruhu střílel Petr Šíma. Mířil kousek vedle bližší tyčky Forštovy branky.

40:04
    Letohrad se snaží využít momentum z vyrovnání a momentálně má více ze hry.

39:12
    Domácí při chuti! Jiří Krejsa zblízka nepřekonal Foršta. Poté s míčkem oběhl branku a bekhendem to zkoušel znovu. Hostující brankář zalehává hrací předmět.

38:40
    Je vyrovnáno! Po nahození Radima Dostála se míček odrazil k FILIPOVI FALTUSOVI, který trefoval už téměř odkrytou branku. Asistence: Radim Dostál.

38:16
    Po přečíslení 2 na 1 nezakončil do poloodkryté domácí branky Luboš Moravec! Vzápětí neuspěl z mezikruží ani Tomáš Zajíček.

38:03
    David Halbrštát napřáhl ze středního pásma. Branku netrefil.

37:31
    Nyní tu máme reklamní přestávku. V polovině třetí třetiny se rovněž mění strany.

36:26
    Vyloučení na obou stranách. Domácí Vít Rozlílek je potrestán za vysokou hůl. Hostující Václav Škaloudík zase za úmyslné vyhození míčku mimo hřiště.

36:02
    David Halbrštát donutil svým nahozením hostujícího brankáře přerušit hru. Vhazuje se po levici Foršta.

34:26
    Po bekhendovém pokusu Michala Macháčka byl míček přizvednut a obloučkem se snesl za hostující branku. Letohrad zůstává v útočném pásmu.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 22. Rozlílek (Faltus), 39. Faltus (Dostál), 42. Rozlílek (Faltus, Bečka) – 28. Krejčí (Bílý, Langr), 28. Březina (Janeček, Förstl)

SK Hokejbal Letohrad: Novák (Sterenčák) – Adamec (A), Anýž (A), Bečka, Doskočil, Dostál, Krejsa, Lajčiak – Bogdány, Cvejn, Faltejsek, Faltus, Halbrštát (C), Hubálek, Kohoutek, Levý, Macháček, Rozlílek, Šíma, Šmídek.
    Trenér: Tomáš Friml

HBC Pardubice: Foršt (Třináctý) – Deml, Geisler, Hálek, Krejčí (A), Novotný, Školoudík, Vlasák (C), Zajíček – Bílý, Březina, Česák, Förstl, Janeček, Kubeš, Langr, Licek, Moravec, Strouhal (A).
    Trenér: Jiří Mašík

Rozhodčí: Kettner, Záhora