Kanada – Lotyšsko 4:2 (kon.) | USA – Německo 3:4 (po pr.)
po prodl.
USA
3:4 (2:2, 1:0, 0:1 - 0:1)
Německo
Sobota 27.05.2023, 17:20 • Nokia Arena, Tampere • Mistrovství světa • Semifinále
Předzápasové kurzy
Partner:
  67:32 Frederik TIFFELS - 3:4


   
  67:32
  Německo právě vstřelilo branku!
  A je hotovo, do finále postupují Němci! Celou akci rozjel u vlastní klece Kahun, který našel FREDERIKA TIFFELSE. Německý štírek dojel na levý kruh, odkud z bodu pro vhazování vyslal přesný projektil do pravé šibenice a vystřelil tak svému týmu postup do finále. Asistence: Dominik Kahun, Moritz Müller.
   
  66:54
  Američané se dostali do dobré šance, kterou ale nakonec překombinovali! Ke střele ze slotu se nakonec dostal Drew O'Connor, jenž ovšem nastřelil prvního bránícího hráče před sebou!
  65:58 Němce od postupové trefy dělily centimetry
   
  65:58
  Po levé straně se prosmýkl střelec první německé branky, Frederik Tiffels. Ten si udělal prostor a bekhendem zakončoval, ale jeden z amerických beků jej dokázal přizvednout a herní předmět skončil na vrcholku branky, kde ho DeSmith přikryl.
  58:37 Marcel NOEBELS - 3:3


   
  58:37
  Německo právě vstřelilo branku!
  A je vyrovnáno, kdo by to byl řekl! Nahození Gawankeho z modré před brankou nadvakrát dorážel Kahun, jemuž se nakonec podařilo kotouč od levé tyčky procpat k té pravé, kde jej do sítě doklepl zkušený MARCEL NOEBELS – 3:3. Asistence: Dominik Kahun a Leon Gawanke.
  55:30 Sturm puk přes DeSmithe do branky neprocpal
   
  55:30
  Obrovská šance Německa! Nico Sturm z levé strany dorážel kotouč za ležícího DeSmithe, ten se ale ještě dokázal napnout a zlikvidovat obrovskou šanci soupeře!
  54:04 Jonas Müller napálil kotouč do břevna americké branky
   
  54:04
  Jonas Müller dostal nabito na pravý kruh, odkud vystřelil! Německý útočník však mířil až moc přesně, neboť trefil tyč DeSmithovy brány!
   
  51:04
  Matt Coronato zavezl kotouč po pravé straně do útočného pásma a z kruhu nahrál před bránu. Tam si sjížděl Patrick Brown, tomu se ale nakonec nepodařilo nasměrovat hrací předmět mezi tři tyče!
  49:28 Fischbuchova parádní přihrávka vyslala do šance Kastnera
   
  49:28
  Velká šance Němců! Fischbuch v mezikruží předvedl hezkou otočku a ještě lepší přihrávku na levý kruh pro najíždějícího Kastnera. Německý útočník měl dostatek prostoru na zakončení, v rozhodné chvíli mu ale puk odskočil.
   
  46:01
  Marcel Noebels dostal kotouč do mezikruží a ze stahovačky vyslal pěknou ránu po ledě, kterou DeSmith na poslední chvíli zastavil hokejkou, kdyby tak neučinil, kotouč by mu projel mezi betony!
   
  30:42
  Vyloučení v týmu Německo:
  Nico Sturm – 2 min., držení.
  28:47 Michael EYSSIMONT - 3:2


   
  28:47
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  Drew O'Connor našel před bránou MICHAELA EYSSIMONTA, jehož zakončení se Niederbergovi nepodařilo udržet v lapačce. Americký útočník se tak dostal ke dorážce, díky které vrátil svému týmu vedení. Asistence: Drew O'Connor, Conor Garland.
  24:16 Radost Američanů z třetí trefy byla předčasná
   
  24:16
  Rocco Grimaldi si sjel z levé strany před bránu a střelou na přední tyč překvapil Caseyho DeSmithe. Po zásahu videa se však přišlo na to, že kotouč nepřešel brankovou čáru.
   
  20:38
  Z levého kruhu vypálil Peterka a před brankou nebezpečně dorážel Fischbuch, naštěstí brankář Spojených států dokázal situaci zachránit!
   
  19:16
  Němci v plném počtu, hraje se 5 na 3!
   
  18:51
  Američané půjdou do tří! Grimaldi nedokázal navázat pohyb německého forvarda Peterky a nohou ho podrazil, Němci si vyzkouší dvojnásobnou přesilovku.
   
  18:20
  Vyloučení v týmu USA:
  Alex Tuch – 2 min., držení.
   
  17:45
  Justin Schütz vystihl soupeřovu rozehrávku a hnal se sám na bránu! Při zakončení ho však obránce rozhodil. Nedokázal tak vystřelit dle svých představ.
   
  17:16
  Vyloučení v týmu Německo:
  Wojciech Stachowiak – 2 min., podrážení.
  16:03 Maksymilian SZUBER - 2:1


   
  16:03
  Německo právě vstřelilo branku!
  A je vyrovnáno! Němci se dokázali šikovně dostat do útočné třetiny a na následnou přihrávku Sturma si z modré čáry sjel obránce MAKSYMILIAN SZUBER, jenž zamířil přesně do levé šibenice – 2:2. Asistence: Nico Sturm a John Peterka
  12:22 Frederik TIFFELS - 2:1


   
  12:22
  Německo právě vstřelilo branku!
  Německo v přesilové hře snižuje náskok soupeře! Dominik Kahun z kruhu nahrál na osu hřiště Fischbuchovi, jehož dělovka lízla brusli FREDERIKA TIFFELSE a DeSmith ji už dokázal pouze zpomalit. Kotouč se nakonec doklouzal až za brankovou čáru. Asistence: Daniel Fischbuch, Dominik Kahun.
   
  11:55
  Moritz Seider svoji střelu z modré hezky schoval za bránící hráče, kotouč jen těsně minul prostor u pravé tyčky!
   
  10:33
  Na pořadu dne je první přesilová hra, kterou si zahrají Němci. Patrick Brown podrazil svého oponenta, a míří tak na trestnou lavici.
  03:56 Rocco GRIMALDI - 2:0
   
  03:56
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  Amerika skóruje podruhé! Alex Tuch narýsoval krásnou nahrávku na pravou stranu hřiště, kde byl rozjetý ROCCO GRIMALDI. Ten na kruhu napřáhl a tvrdou ránou prostřelil německého brankáře. Asistence: Alex Tuch.
  01:11 Alex TUCH - 1:0


   
  01:11
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  Američané jdou velmi brzy do vedení po rychlé akci první formace. Tu po pasu O'Connora střelou do odkryté klece zakončil ALEX TUCH. Produktivní forvard dostal od svého spoluhráče parádní pas a nezaváhal – 1:0. Asistence: Drew O'Connor a Rocco Grimaldi.

  Tomáš Taybner

  Tomáš Sochor

  Branky a nahrávky: 2. A. Tuch (O'Connor, Grimaldi), 4. Grimaldi (A. Tuch), 29. Eyssimont (O'Connor, Garland) – 13. Tiffels (Fischbuch, Kahun), 17. Szuber (Sturm, Peterka), 59. Noebels (Kahun, Gawanke), 68. Tiffels (Kahun, M. Müller)


  USA: DeSmith (Petersen) – Samberg, Perbix, Kleven, Perunovich, Thrun, Mackey, Hutson – A. Tuch (A), Bonino (C), Grimaldi – Garland (A), O'Connor, Eyssimont – Mazur, Tynan, Gauthier – Coronato, Brown, Farrell – Bjork.
  Trenér: Dave Quinn

  Německo: Niederberger (Strahlmeier) – M. Müller (C), Seider, J. Müller, Wissmann, Szuber, Gawanke, Wagner – Tiffels, Kahun (A), Peterka – Ehl, Sturm, Soramies – Fischbuch, Kastner, Noebels (A) – Schütz, Stachowiak, Tuomie – Varejcka.
  Trenér: Harold Kreis

  Rozhodčí: Bjork, Hribik – Hautamaki, Ondráček

  Diváci: 8011
  thejrc.org