Arménie – Lotyšsko 2:1 (kon.) | Ukrajina – Malta 1:0 (kon.) | Finsko – San Marino 6:0 (kon.)
Irsko – Gibraltar 3:0 (kon.) | Francie – Řecko 1:0 (kon.) | Turecko – Wales 2:0 (kon.)
Anglie – S. Makedonie 7:0 (kon.) | Slovinsko – Dánsko 1:1 (kon.) | Sev. Irsko – Kazachstán 0:1 (kon.)
Bělorusko – Kosovo 2:1 (kon.) | Izrael – Andorra 2:1 (kon.) | Švýcarsko – Rumunsko 2:2 (kon.)
Francie
1:0 (0:0)
Řecko
Pondělí 19.06.2023, 20:45 • Stade de France, Paříž • Kvalifikace ME • Skupina B

Francie zvládla další utkání v této kvalifikaci a doma porazila Řecko poměrem 1:0. Se svým soupeřem to ale vůbec neměla jednoduché a na gól čekala až do 55. minuty, kdy se z penalty prosadil hvězdný Kylian Mbappé. Převaha favorita byla zřejmá, ale další branky už nepadly. Francii samozřejmě nahrálo také vyloučení stopera Konstantinose Mavropanose, který šel pod sprchy v 69. minutě.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (22:58:20)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:1. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:10.

90+14

90+14
    Uvidíme ještě jeden nákop hostů do pokutového území. Podaří se Řecku vyrovnat?

90+13
    Christopher Nkunku se zbavil jednoho obránce, ale toho druhého hned vzápětí trefil.

90+12
    Pantelis Chatzidiakos posílal do vápna Francie kvalitní centr, který ale o kousek přeletěl všechny hráče. Přece jen ale Řecko ještě bude mít rohový kop.

90+11
    Olivier Giroud nedostal do pokutového území úplně ideální přihrávku, výkopu se ujímá Odisseas Vlachodimos.

90+9
    Řekové už zřejmě nemají tolik sil, aby alespoň k remíze tento duel dovedli. Už půl hodiny jen běhají za míčem.

90+7
    Kylian Mbappé znovu vzal míč a opět s ním okamžitě pádil vpřed. Na hranici šestnáctky byl zastaven čistým skluzem.

90+6
    Samozřejmě se sluší dodat, kolik minut se nastavuje. Druhé dějství se celkově protáhne hned o čtrnáct minut, poněvadž je fakt, že v poločase druhém se tolik nehrálo.

90+5
    Po rychlé francouzské kombinaci se ke střele dostal Kylian Mbappé, precizní přihrávku Girouda ovšem v gól neproměnil.

90+3
    Francie stále drží míč na útočné polovině. Každou další minutou se přibližuje k zisku tří bodů.

90+1
    Kylian Mbappé si vedl míč do otevřenější obrany, ale přihrávka se mu příliš nevydařila.

90
    Eduardo Camavinga udělal dva rychlé kroky a pak si připravil střeleckou pozici. O kousek přestřelil řeckou branku.

88
    Mohlo být hotovo! Dva Francouzi se hnali do přečíslení, které málem vyřešili na jedničku. Dembélému ale chyběl k zakončení do prázdné brány krok, míč mu servíroval Kylian Mbappé.

87
    Francouzi si ale museli dát pozor! Z ničeho nic Evangelos Pavlidis připravil střeleckou pozici pro Fountase, jehož rána se od obránce odrazila nad bránu. Řecko bude pokračovat rohovým kopem.

86
    Střídání v týmu Řecko:
    ze hřiště odchází Dimitris Kourbelis, přichází Andreas Bouchalakis.

86
    Střídání v týmu Francie:
    ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Olivier Giroud,
    ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Christopher Nkunku.

85
    Řekové si nyní přihrávali velmi blízko ke své svatyni, Odisseas Vlachodimos nakonec stačil balón odehrát.

Daniel Fekets

Branky: 55. Mbappé (pen.)

Karty:   49. Siopis (GRE), 50. Mavropanos (GRE), 69. Chatzidiakos (GRE), 69. Kourbelis (GRE)   69. Mavropanos (GRE)

Francie: Maignan – Koundé, Konaté, Upamecano, T. Hernández – Camavinga, Tchouaméni – K. Coman (77. Dembélé), Griezmann (86. Nkunku), Mbappé (C) – Kolo Muani (86. Giroud).
    Náhradníci: Samba, Aréola – Disasi, Pavard, W. Fofana, Y. Fofana, B. Kamara, M. Thuram, Veretout.

Trenér: Didier Deschamps

Řecko: Vlachodimos – Baldock, Mavropanos, Chatzidiakos, Tsimikas – Bakasetas (C) (71. Retsos), Siopis (66. Fountas), Kourbelis (86. Bouchalakis) – Masouras (71. Koulierakis), Giakoumakis (66. Pavlidis), Mantalos.
    Náhradníci: Athanasiadis, Paschalakis – Papanikolaou, Pelkas, Rota, Limnios, Giannoulis.

Trenér: Gustavo Poyet

Rozhodčí: Lahoz – Devís, del Palomar (všichni ESP)