4:3 (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 24.08.2023, 12:15 • LOGSPEED CZ Aréna • Přípravné zápasy dorostu

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku čtvrtečního odpoledne se s vámi loučím, mějte se fajn. (14:34:07)

Je to jasné, Plzeň stále jede na vítězné vlně, dnes porazila ale Bílé Tygry z Liberce až po samostatných nájezdech. Liberec měl zápas dobře rozehraný, po dvaceti minutách vedl o dvě branky, nakonec se radují ale Plzeňané. Další zápas sehrají indiáni již zítra, od tří hodin hostí pražskou Slavii.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň.

Samostatné nájezdy začínají.

Tento zápas nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy. V prodloužení měla Škoda velkou výhodu v podobě přesilové hry, velkou šanci si nicméně nevypracovala. Uvidíme, co nám hráči nyní předvedou v dovednostní soutěži.

63:33
    Liberec se pokusil zahrozit i ve vlastním oslabení, ale čárový rozhodčí jim píská ofsajd.

63:04
    Matyáš Úbl z levého kruhu vystřelil nad branku. Hosté se vzápětí dokázali rychlým výhozem osvobodit.

62:37
    Velká možnost pro domácí, ti totiž budou hrát dvě minuty přesilovou hru čtyři na tři.

62:37
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
    Ehrenberger – 2 min., podrážení.

62:18
    Jakub Slováček bekhendem posílal puk před branku, ten nakonec skončil jen těsně vedle.

61:47
    Hosté ale zatím dobře brání, obě mužstva střídají. Puk ale mají stále na hokejkách domácí.

61:30
    Plzeň si konečně vzala na delší čas kotouč a nyní je to ona, kdo se snaží něco vymyslet.

60:40
    Antonín Klatovský se proháčkoval až před brankáře, toho ale bekhendem neprostřelil.

60:29
    Štěpán Grebeníček ve velké rychlosti nabruslil do útočné třetiny, jenomže poté spadl a ostře narazil do mantinelu. I když se hostujícímu hráči nechtělo zpět na brusle, vypadá to, že bude v pořádku.

60:16
    Hosté vyhráli buly a zatím drží pod kontrolou puk u svých hokejek.

60:01

Nyní nás tak čeká pětiminutové prodloužení tři na tři, když ani tam se nerozhodne, přijdou na řadu samostatné nájezdy.

Ani třetí třetina nerozhodla o dnešním vítězi. Plzeň sice dotáhla velký obrat, když se trefil v početní výhodě David Slačík, jenomže poslední slovo si vzali přece jen Severočeši, to když tři minuty před koncem srovnal Matěj Bajer.

60:00

59:28
    Strhující závěr! Jakub Seidl si nabruslil na vrchol kruhů, jeho rychlý švih ale v brance neskončil.

58:58
    Grebeníček na opačné straně taktéž nic složitého nevymýšlel a krátce za modrou zkusil své štěstí, i Houdek vyrazil puk svým betonem.

58:16
    Eliáš Matoušek mohl opět vrátit vedení na plzeňskou stranu, když dostal hezkou přihrávku na brankoviště, domácí hráč ale poslal puk jen do betonu brankáře Charváta.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetině.
    56:58 Matěj BAJER - 3:3

56:58
    Liberec právě vstřelil branku!
    Jako blesk z čistého nebe a Liberec trestá. Marek Šťastka se šikovně uvolnil u levého mantinelu, záhy si všiml dobře postaveného MATĚJE BAJERA, který ranou z první vyrovnává na 3:3. Asistence: Marek Šťastka, Štápěn Grebeníček.

56:38
    Navíc, když už se tam Tygři dostali, tak nepovedou přihrávkou o pásmo opět přišli. Hrát tak mohou opět domácí.

56:12
    Plzeň stále dobře kontroluje modrou čáru, hosté se vůbec nemohou dostat do pásma, navíc do jakéhokoliv tlaku.

55:16
    Matěj Kučera střílel z levého kruh na bližší tyč, tu měl ale Štěpán Houdek svědomitě pohlídanou. Stále tak domácí Škoda vede nad svým soupeřem 3:2. Čeká nás jistě zajímavý závěr třetí části.

54:25
    Petr Kocek nyní vystavil stopku Hroudovi u mantinelu, skvělá práce plzeňského obránce, navíc vše čistým způsobem.

53:36
    Naopak vyrovnání měl na hokejce Marek Šťastka, který dostal hezkou přihrávku v přečíslení dvou na jednoho, Štěpán Houdek se nicméně roztáhl a podržel své mužstvo.

53:09
    Jakub Slováček měl na hokejce další branku, když byl zcela sám před Charvátem, domácí hráč to udělal dobře, poté ale jen přestřelil s betonem i branku hostujícího týmu.

52:18
    Matyáš Úbl obral soupeře o kotouč, poté se ale šikovný hráč Škodovky nedostal až do zakončení.

51:26
    Václav Pitter hledal spoluhráče na pravém kruhu, tam ovšem nikdo nebyl, jelikož útočník Škody nasadil rychlé tempo, kterému nestačili ani spoluhráči.

50:55
    Krátce za polovinou třetí třetiny ztratil Martin Černý na modré čáře kotouč, poté ale svou chybu dokázal včas napravit.

49:32
    Akce Kratochvíla už byla o poznání nebezpečnější, hostující forvard se natlačil až před maskovaného muže indiánů, ten ale svým betonem včas zastavil kotouč před brankovou čárou.

49:11
    Střela Davida Hroudy letěla pouze panu bohu do oken.

48:34
    Hosté dobruslili vyhozený kotouč, aby to nebylo zakázané uvolnění, velkou díru do světa ale poté před brankou Houdka neudělali.

48:05
    Na druhé straně 'útok Liberce je zastaven čárovým rozhodčím – ofsajd.

47:42
    Eliáš Matoušek také zkusil své štěstí, po jeho ráně ale puk až k brankáři nedoletěl.

46:24
    Další obrovská šance Davida Slačíka, ten znovu vyplaval sám na levém kruhu, tentokrát krátce po vhazování, jeho ostrá rána však jen rozduněla zadní mantinel.

45:52
    David Slačík měl na hokejce další branku, opět udělal hezkou kličku, poté si sjel na levý kruh, tentokrát jeho pokus ale dokázal Charvát vytěsnit mimo tři tyče.

45:26
    Matyáš Fiala byl dalším, kdo se pokoušel ohrozit libereckou bránu, jeho rána trefila však jen obránce Liberce do zadní části těla.

44:48
    Jenomže teď indiánům nevyšla rozehrávka z vlastní poloviny hřiště a po zakázaném uvolnění se budou moci připomenout také hosté.

44:27
    Škoda navíc stále útočí a momentálně je jasně lepším celkem.
    43:36 David SLAČÍK - 3:2

43:36
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Velký obrat je na světě! Petr Kocek v rohu vybojoval puk pro své barvy, přes Úbla se poté dostal na levou stranu, kde byl volný DAVID SLAČÍK a jeho povedená rána přistála Charvátovi přesně pod horní tyčkou, tohle opravdu nešlo chytat. Asistence: Matyáš Úbl, Petr Kocek.

43:21
    Matyáš Úbl vystřelil od modré čáry, jeho pokus byl nicméně sražený do rohu ledové plochy.

43:03
    Grebeníček – 2 min., hákování.

42:44
    Dalšími útoku Plzně chyběla větší rychlost, čárový rozhodčí správně odhalil. ofsajdové postavení.

41:52
    Mašek to myslel dobře, jenomže puk mu sjel z čepele hole a ve finále z toho nebyla povedená přihrávka, hosté se zadarmo osvobodili výhozem z pásma.

41:07
    Začátek třetí části zatím patří indiánům, kteří se více ženou za zakončením. Charvát své mužstvo ale zatím drží nad vodou.

40:25
    Škoda se bleskově nastěhovala do útočné třetině, Matyáš Úbl dostal pas mezi kruhy, rychlým švihem avšak skóre na domácí stranu nepřeklopil.

40:01

Dnešní utkání sleduje 11 diváků.

Obě mužstva se vrací na ledovou plochu, je před námi třetí třetina, kde se může, avšak také nemusí rozhodnout.

Čtyřicet minut hry je minulostí, Plzeň dokázala v prostředním dějství vstát z popela a srovnat na 2:2. Nejprve snížil pohotovou dorážkou v přesilové hře Matouš Mašek a krátce před koncem srovnal po rychlém brejku Antonín Klatovský. Vše je tak nadále otevřené, nechme se překvapit, co nám nabídne závěrečné dějství.

40:00

39:30
    Plzeň se snaží ve druhé části ještě skóre zcela otočit, avšak hra se zatím odehrává spíše ve středním pásmu.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.
    38:49 Antonín KLATOVSKÝ - 2:2

38:49
    Je vyrovnáno! Škodovka rozjela rychlý brejk do otevřené obrany, z pravé strany našel Matyáš Úbl přes šíři pásma volného ANTONÍNA KLATOVSKÉHO, který poté rozpohyboval brankáře a puk mu zasunul mezi betony. Asistence: Matyáš Úbl.

37:18
    Lehkou ránu Chomy vyráží Štěpán Houdek s ledovým klidem do rohu ledové plochy.

36:21
    To je škoda, Plzeň mohla jít do rychlého přečíslení, jenomže díky nepovedené přihrávce se o tuhle možnost sami připravila.

35:27
    Jakub Seidl získal puk ve středním pásmu, hostující obránce si sice poté najel do pásma, tam ho domácí o kotouč nicméně znovu připravili.
    34:13 Matouš MAŠEK - 1:2

34:13
    Nyní už do domácím vyšlo na jedničku a díky využité přesilové hře indiáni snižují na rozdíl jediné branky. Po ráně od modré čáry dostal prostor k dvojité dorážce MATOUŠ MAŠEK. Asistence: Adam Fehér, Jakub Slováček.

33:15
    Po ráně Matyáše Úbla dorážel puk před brankou Petr Kocek, z těžké pozice nicméně branku přestřelil. Tlak Plzně se začíná stupňovat.

32:48
    David Slačík si na levé straně klepl o kotouče, ten poté také dostal, svůj pokus vyslal jen do betonu brankáře. Plzeň ale nadále útočí.

32:27
    Grebeníček – 2 min., držení.

32:08
    Na opačné straně se mohli potřetí prosadit Sevečočeši, Marek Šťastka si našel kotouč u pravé tyče, poté ale nedokázal přehodit beton domácího brankáře.

31:10
    Plzeň nehraje špatně, avšak stále v její hře něco chybí. Nyní se znovu dostal do šance Daniel Křepel, který se uvolnil krátce za modrou čárou, ale poté nasměroval puk jen do připravené lapačky brankáře Liberce.

30:18
    Utkání se nám přehouplo do své druhé poloviny, zatím stále vedou hosté z Liberce o dvě branky, které dokázaly vstřelit během krátké doby v úvodní části.

29:48
    Tak tohle už bylo o prsa korejské ženy. Matyáš Úbl se vyhnul obránci, na levém kruhu udělal hezkou kličku, čímž se dostal až před Charváta, tomu propadl puk, na brankové čáře ho ale dokázal přece jen přikrýt.

29:10

29:00
    Daniel Křepel dostal hezkou přihrávku na osu hřiště, domácí útočník střílel bez přípravy, jenomže pouze doprostřed brány.

24:33
    Plzeň se dostává více do tempa, zatím ale nedokáže příliš zaměstnat brankáře Charváta.

23:50
    Marek Šulan si sjel od modré čáry před branku, kam také dostal přihrávku, domácí be avšak minul hostující klec.

23:16
    Posunutá plzeňská brána, vhazovat se bude ve středním pásmu.

23:02
    Plzeň skvělým napadáním získala puk v útočné třetině, ale LIberec domácí nakonec k žádné střele nepustil.

22:25
    Stejným prohřeškem se ale provinili i hosté ze severu Čech, vhazovat se nyní bude před Charvátem.

22:05
    Plzeňané byli opět pod menším náporem Tygrů, domácí tak raději vyhodili puk jen zakázané uvolnění.

21:30
    Hosté podnikli výpad do otevřené plzeňské obrany, avšak rána z vrcholu levého kruhu šla vedle brány.

21:01

20:20
    Liberec vyhrál buly, následně hosté podrželi puk a poté ho poslali až k Houdkovi.

20:01

Máme za sebou první třetinu, která patřila výsledkově hostům, Bílí Tygři zatím vedou na západě Čech o dvě branky. První zaznamenal Vít Stromský, jen o minut později se k němu přidal Jakub Seidl. Hra je nicméně zatím vyrovnaná, domácí jistě zatím ještě neřekli poslední slovo.

20:00

19:37
    Domácím nevyšla přihrávka přes šíři útočné třetiny a hosté se zadarmo osvobozují, navíc celá čtveřice stihla i vystřídat.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:59
    Pekr – 2 min., podrážení.

17:38

17:16
    Houdek vyráží rán z levého kruhu a indiáni se posléze dokázali osvobodit.

16:05
    Liberec je má převahu, zatím drží puk v útočné třetině, ale domácí odolávají.

15:38
    Chasák – 2 min., hákování.
    15:30 Jakub SEIDL - 0:2

15:30
    Tygři trestají a již vedou o dvě branky. JAKUB SEIDL dostal zpětnou přihrávku na pravý kruh a krásnou ranou pod horní tyčku nedal domácímu brankáři šanci zasáhnout. Asistence: Matěj Bajer.

15:02
    Plzeň se pokouší rychle odpovědět, již se dostala do útočné střely, ránu Úbla ale vykopl svým pohotovým zákrokem Charvát.
    14:08 Vít STROMSKÝ - 0:1

14:08
    Hosté ze severu Čech jdou z ničeho nic do vedení. Ránu od modré čáry dokázal Štěpán Houdek jen vyrazil, odražený puk si posléze našel mezi kruhy VÍT STROMSKÝ, který si s ním následně již věděl rady. Asistence: Matyáš Kratochvíl, Matěj Kučera.

13:14
    Puk na domácí střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu, hra se nám začíná nyní drobet kouskovat, navíc ubylo šancí.

12:05
    Oba brankáři nadále drží své mužstva, Houdek znovu podržel svou lapačkou své mužstvo.

10:56
    Hosté se usadili v útočné třetině, od modré čáry pálil znovu Grebeníček, proti jeho ráně ale jen mávla rukavice Houdka.

09:40
    Na druhé straně se přes dobrou obranu Západočechů nedostal ke střele Štěpán Grebeníček.

08:51
    Václav Pitter dostával přihrávku před bránu, kde zaparkoval své tělo, avšak brankář Charvát mu puk dokázal na poslední chvíli vyrazit.

07:59
    Matyáš Úbl je nadále hodně aktivní, nyní si najel do pásma podél levého mantinelu, jeho pokus dokázala ale obrana Tygrů zablokovat.

07:26

06:46
    Houdek zastavil ránu z hranice brankoviště, indiáni ale nedokázali vyhodit puk, hrají tak nadále hosté.

06:15
    Plzeň se zatím brání velice dobře, po vyhození musí hosté začít až od svého brankáře.

05:26
    Klatovský – 2 min., podrážení.

04:54
    Štěpán Houdek si našel ránu z mezikruží ve své lapačce. Vhazovat se bude po jeho levici.

04:15
    Sledujeme zatím svižnou hru, jen dvakrát se zatím přerušovalo. Plzeň má zatím více navrch, ale je stále jen začátek zápasu.

03:59
    Hosté jeli ve třech proti dvěma obráncům, ale skvěle zapracovala obrana indiánů.

02:59
    Následně si hezky vybruslil mezi kruhy Antonín Klatovský, jeho prudký projektil letěl směr bránu, avšak o kousek ji minul.

02:13
    Matyáš Úbl to znovu zkusil individuálně, tentokrát středem hřiště, Charvát jeho střelu z oty hřiště dokázal vykrýt.

01:20
    Matyáš Fiala vystřelil od modré čáry, jeho pokus byl poté před brankářem ještě tečovaný, avšak vedle brány. Po zakázaném uvolnění se ale znovu bude vhazovat před Charvátem.

00:25
    Plzeň se hned dostala do pásma, avšak Úlovi nevyšla klička na modré čáře. To protiútok hostů byl o poznání lepší, ale ani jedna ze dvou ran Houdka nepřekvapila.

00:01

Obě mužstva se již zdraví na modrých čarách, samotné utkání bude každou chvilkou zahájené.

HC Škoda Plzeň: Houdek (Pavlis) – Fiala, Hanzlík, Černý (A), Mašek, Kocek, Šulan (A) – Křepel, Pitter, Chasák, Matoušek, Fehér, Slováček, Úbl (C), Klatovský, Slačík.
    Trenér: Michal Straka.

Bílí Tygři Liberec: Charvát (Hrášek) – Seidl, Ehrenberger, Hrouda, Stromský, Fiala, Sanejstr, Bajer, Šťastka, Grebeníček, Barna, Kratochvíl, Kučera, Sejk, Choma, Pekr, Šafařovský.
    Trenér: Milan Plodek.

Krásné čtvrteční odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na čtvrteční den dopřát trochu mládežnického hokeje. Od 12:15 se totiž plzeňské LOGSPEED CZ Aténě odehraje další přátelské utkání před novou sezónou dorostu, ve kterém domácí tým HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě tým Bílí Tygři Liberec.

Škodovka má za sebou již devět zápasů. Nejprve prohrála v přestřelce s Davosem 4:6, avšak následně zvládla všech pět zápasů v rámci Mezinárodního turnaje, který hostila západočeská metropole. Indiáni si postupně poradili s Kolínem nad Rýnem (3:2), maďarskou Újpestí (6:3), Litvínovem (6:3), Ingolstadtem (8:0) a na závěr s Duklou Jihlava (2:0). Právem tam plzeňský kapitán Antonín Klatovský mohl nad hlavu zvednou pohár pro vítěze turnaje. Poté se svěřenci Michala Straky utkali proti německému Mannheimu a indiáni na svém ledě zvítězili 5:2. Následovalo první venkovní utkání a indiáni si na severu Čech proti Liberci otevřeli střelnici, svého soupeře rozstříleli vysoko 8:3. Naposledy minulý pátek hrály plzeňské mladé pušky znovu proti německému celku, na svém ledě rozdrtili Norimberk vysoko 12:0. Jak se jim nyní bude dařit proti Liberci? Povede se Tygrům odveta nebo budou znovu slavit Plzeňané?

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 35. Mašek (Fehér, Slováček), 39. Klatovský (Úbl), 44. Slačík (Úbl, Kocek), rozh. náj. Úbl – 15. Stromský (Kratochvíl, Kučera), 16. Seidl (Bajer), 57. Bajer (Šťastka, Grebeníček)