Bochum – Dortmund 1:1 (kon.) | Darmstadt – Union Berlín 1:4 (kon.) | Freiburg – W. Brémy 1:0 (kon.)
Heidenheim – Hoffenheim 2:3 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Wolfsburg 1:2 (kon.) | Mönchengladbach – Leverkusen 0:3 (kon.)
VfL Bochum
1:1 (1:0)
Borussia Dortmund
Sobota 26.08.2023, 15:30 • Vonovia Ruhrstadion, Bochum • Německá Bundesliga • 2. kolo

Pro Bochum je dnešní výsledek velmi cenný a byl dobrou omluvou za pětigólový propadák ve Stuttgartu. Pro Dortmund je výsledek 1:1 ztrátou, první v této sezóně. (17:29:55)

Série zápasů s minimem dvou vstřelených branek nezůstala přerušena ani v tomto utkání. Bochum se v prvním poločase dostala do vedení, ale hostům se po změně stran podařilo Malenem vyrovnat na konečných 1:1. Neviděli jsme žádné ofenzivní dostihy, přesto šance byly na obou stranách a vyhrát mohl každý. Nakonec si oba celky rozdělí po bodu.

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 11:10. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 21:7.

90+5

90+5
    Brandt mohl rozhodnout zápas, když si z levé strany obešel soupeře, vběhl do pokutového území a prduce vystřelil nad břevno domácí brány!

90+5
    Další centr Moukoka zamířil na pravou stranu, kde se zjevil Bynoe-Gittens, ale jeho slabá střela zamířila přímo do rukou brankáře Riemanna.

90+4
    Nepříjemný centr Moukoka z levého kraje, který musel před soupeři vyrazit brankář Riemann.

90+2
    Dortmund kombinoval na útočné polovině soupeře, jenže pak Binsibajní nacentroval míč přímo na hlavu domácího hráče.

90+1
    Orděc už je zpátky na hřišti, rozhodčí přidá k druhému poločasu minimálně pět minut.

90
    Zdravotní problémy má domácí Orděc, který musí být ošetřen.

89
    Brandt znovu kouzlil na pravé straně šestnáctky, odkud našel přihrávkou volného Moukoka. Střídající hráč z otočky vypálil hodně vedle domácí brány.

88
    Místní hlasatel před malou chvílí oznámil, že zápas je vyprodaný.

87
    Rohový kop Bochumi chytil do rukou brankář Kobel.

86
    Tečovaná střela Osterhageho zpoza šestnáctky, do které vložil nohu Süle, se odrazila od tyče mimo hřiště!

85
    Antwi-Adjei tak dlouho bojoval proti soupeřům, až po souboji s Bynoem-Gittensem upadl a chytil míč do rukou. Tím tak nabídl balón soupeři.

84
    Hráči nám nabízejí spoustu nepřesností na jedné i druhé straně. V těchto momentech nevidíme žádný pohledný fotbal.

81
    Hromadné střídání na obou stranách. V týmu Bochumi odešli ze hřišzě Passlack se Stögerem, místo nich naskočili Gamboa s Osterhagem. Dres Dortmundu mohou svléknout Haller, Nmecha a Malen, na hřiště vyběhli Moukoko, Özcan a Bynoe-Gittens.

80
    Domácí se na chvíli nastěhovali před soupeřovu branku, ale bez vážnějšího efektu.