Vyškov – Sparta B 3:1 (kon.) | Prostějov – Brno 0:1 (kon.) | Líšeň – Kroměříž 1:0 (kon.)
1. SK Prostějov
0:1 (0:0)
FC Zbrojovka Brno
Sobota 26.08.2023, 10:30 • HFK Olomouc, Staškova • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 7. kolo

Fotbalisté brněnské Zbrojovky dnes dokázali vyhrát utkání s Prostějovem poměrem 1:0. Ačkoliv byl první poločas poměrně vyrovnaný, v tom druhém už byli lepší hosté, kteří dali po hodině hry úvodní a jedinou branku utkání zásluhou Jakuba Řezníčka. V závěru už domácí neměli síly na to, aby se zápasem cokoliv udělali, takže bodový zisk proti favoritovi si dnes nepřipsali.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (12:46:14)

90+4

90+3
    Prostějov se ještě postaral o jeden nákop, ale jakékoliv možné ohrožení branky je pryč, neboť se pískal útočný faul.

90+3
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
    ze hřiště odchází Kamso Mara, přichází Jiří Hamza,
    ze hřiště odchází Jakub Řezníček, přichází Josef Koželuh.

90+2
    Domácím už definitivně došly síly, aby s tímto duelem ještě něco udělali. Závěr si hosté bez potíží hlídají.

90+1
    Mara a Řezníček u rohového praporku šetřili čas, což je častý obrázek na konci dnešního utkání.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

89
    Opět se hosté díky aktivní pravé straně usazují na útočné polovině. Za chvíli se dozvíme, kolik minut sudí ve druhém dějství nastaví.

88
    Jan Schaffartzik hledal na zadní tyči Roberta Bartolomeua, kterému ale pár centimetrů scházelo.

87
    Robert Bartolomeu se snažil něco vymyslet na pravé straně útočné poloviny, avšak přihrávka na střed mu nevyšla.

85
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
    ze hřiště odchází Petr Jaroň, přichází Martin Rolinek,
    ze hřiště odchází Jakub Habusta, přichází Jan Schaffartzik.

85
    Hosté rozehráli na krátko, načež Adam Fousek fauloval.

85
    Adam Fousek patičkou vybídl Endla, který pro Brno vybojoval další rohový kop, což značí, že znovu se budou šetřit sekundy.

83
    Na konci 83. minuty vznikl ve vápně Zbrojovky závar, který byl ale celkem rychle vyřešen odkopem.

82
    Jakub Řezníček udržel na zádech obránce Karla Spáčila, kolem kterého pak z otočky vypálil po zemi. Chytré Řezníčkovo zakončení o pár centimetrů minulo bránu. Mohlo být rozhodnuto.

82
    ze hřiště odchází Jiří Texl, přichází Adam Fousek.

81
    Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Šimon Gábriš).

81
    Hosté se nyní snaží držet míč co nejvíce. Navíc teď budou mít další vteřinky k dispozici, poněvadž na útočné polovině Brna došlo k faulu.