Bochum – Dortmund 1:1 (kon.) | Darmstadt – Union Berlín 1:4 (kon.) | Freiburg – W. Brémy 1:0 (kon.)
Heidenheim – Hoffenheim 2:3 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Wolfsburg 1:2 (kon.) | Mönchengladbach – Leverkusen 0:3 (kon.)
SV Darmstadt 98
1:4 (1:3)
1. FC Union Berlín
Sobota 26.08.2023, 15:30 • Jonathan-Heimes-Stadion am Böllenfalltor, Darmstadt • Německá Bundesliga • 2. kolo

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek sobotního večera. (17:28:54)

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 12:6. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:12.

Pět nastavených minut uplynulo a zápas končí! Union Berlín po přesvědčivém výkonu odváží všechny tři body z Darmstadtu po vítězství 4:1.

Úvodní pětačtyřicetiminutovka přinesla skvělou podívanou. Záhy po úvodním hvizdu mířil Union do vedení, když se prosadil Gosens střelou v pádu. Následně však přišla komplikace pro hosty, po druhé žluté kartě totiž zamířil do šaten Brenden Aaronson. Darmstadt rychle početní převahu využil gólem Mehlema a zdálo se, že převezme otěže zápasu. To se však nestalo. Robin Gosens totiž dokázal hlavou překonat Schuhena po centru Juranoviće a následně ještě před přestávkou přidal třetí zásah také Kevin Behrens po rohovém kopu.

Po změně stran už byli hosté opatrnější a zaměřili se především na pevnou obranu. I bez vyloučeného Aaronsona dokázali Berlínští ještě svůj náskok zvýšit, kdy po dalším rohu udeřil hlavičkou kapitán Danilho Doekhi.

90+5

90+4
    Kemlein se obtočil s balonem kolem Badera a vyzkoušel pozornost Schuhena. Balon nakonec skončil na břevnu.

90+3
    Hornby se sice tlačil k hlavičce v pádu, ale místo zakončení dostal akorát tvrdý úder od bránícího Knocheho.

90+2
    Nápor domácích sice sílí, ale bez potřebného efektu. Obrana Unionu i v deseti hráčích s přehledem odvrací jednu akci za druhou.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase hned pět minut.

90
    Darmstadt sice i nadále drží balon pod kontrolou, ale dnes to na body nebude. Union už pomalu může začít slavit.

89
    Frederik Rönnow vykopával od vlastní branky daleko na útočnou polovinu. Hlavičkový souboj sice domácí vyhráli, ale míč se dostal zpět k hostujícímu brankáři.

88
    Domácí sice mířili do otevřenější obrany, ale Pfeiffer si dal míč dále od nohy a nedokázal předběhnout Knocheho. Výborný zákrok hostujícího obránce.

87
    Ani další nákop před Rönnowa domácím nevyšel. Navíc podklouzl při změně směru běhu Vilhalmsson a vypadalo to na přechod hostů do brejku, ale Kemlein akci zastavil ještě na polovině.

86
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
    ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Jérôme Roussillon.

85
    Proti Gosensovi vystartoval z obrany Riedel a pomohl si faulem. Rozehrávat bude hostující tým.

84
    Frederik Rönnow musel zasahovat. Nenápadná střela ze zhruba třiceti metrů nadělala hostujícímu gólmanovi pořádné starosti, ale míč nakonec vytáhl na roh.

83
    Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Union Berlín i nadále drží přesvědčivé vedení o tři zásahy.

82
    Darmstadt se ještě snaží se zápasem něco udělat. Souhra však především ve středu pole velmi vázne. Obrana Unionu to tak nemá před svým vápnem příliš těžké.

80
    Jordan Siechatcheu zavezl míč až k rohovému praporku. Měl na zádech hned dva protihráče, ale dokázal pro svůj tým získat alespoň aut.

79
    Střídání v týmu SV Darmstadt 98:
    ze hřiště odchází Marcel Mehlem, přichází Tobias Kempe.

Vít Schück

Branky: 25. Mehlem – 5. Gosens (Laídúní), 36. Gosens (Juranović), 41. K. Behrens, 66. Doekhi (Juranović)

Karty:   35. Mehlem (DAM), 45. Manu (DAM) – 6. B. Aaronson (UNB)   22. B. Aaronson (UNB)

SV Darmstadt 98: Schuhen – Maglica (68. Vilhelmsson), Klarer (46. Bader), Riedel – Nürnberger, Holland (C), Mehlem (79. Kempe), Manu (67. Stojilković) – Honsak (46. Hornby), Franjić – L. Pfeiffer.
    Náhradníci: M. Behrens – Gjasula, Isherwood, Schnellhardt.

Trenér: Lieberknecht

1. FC Union Berlín: Rönnow – Doekhi (C), Knoche, Leite – Juranović, Laídúní (65. Kemlein), Král, B. Aaronson, Gosens (86. Roussillon) – K. Behrens (65. Siebatcheu), Fofana (26. S. Becker, 65. Volland).
    Náhradníci: Schwolow – Jaeckel, Trimmel, Hollerbach.

Trenér: Fischer

Rozhodčí: Ittrich – Thielert, Gorniak