HC Slovan – Michalovce 2:8 (kon.) | Košice – Humenné 4:1 (kon.) | Banská Bystrica – Trenčín 5:6 (kon.)
Nitra – Poprad 2:4 (kon.) | Nové Zámky – Spišská N. Ves 1:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Zvolen 4:3 (po pr.)
HC Košice
4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
HC 19 Humenné
sk Pátek 15.09.2023, 17:30 • STEEL Aréna Košice • Tipos Extraliga (SR) • 1. kolo

Majster nezaváhal a zdolal extraligového nováčika. Oceliari vybehli na Zemplínčanov vo veľkom štýle, no napokon z toho nebol debakel, ako sa mnohí domnievali na základe hry z prvej tretiny. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia. (19:45:35)

58:52
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
    Handlovský – 2 min., sekanie.

58:01
    Rogoň v šarvátke s Meliškom! Viac výrečný bol humenský obranca! Pokračuje sa bez udeľovania trestov!

58:00
    Prebiehajú posledné dve minúty stretnutia.

57:28
    Janus zobral puk Handlovskému!

56:34
    Hannu Kuru sa dostal do možnosti! Ľahučkú koncovku však neprepasíroval do siete okolo ľavej žŕdky Jaroslava Janusa!

55:42
    Košice dali gól! Hlavný rozhodca Milan Novák zodvihol pravicu a signalizoval vylúčenie hosťa. Oceliari však ďalej búšili do Galimova a PATRIK LAMPER upravuje skóre na 4:1. Asistencia: Chase Berger.

55:09
    Hostia našli Lapšanského prakticky na dostrel Janusa. Od mantinelu získal puk na hokejku, ale strelecký pokus mu zmaril Olsson.

54:06
    Jakub Meliško svojim pomalým konaním zavaril Zemplínčanom. Lunter spoločne s kapitánom Chovanom ale nezaznamenali úspešnú spoluprácu.

52:39
    Šimun šiel do kombinácie so Zigom. Tomáš na neho aj pozeral, ale rozhodol sa zobrať tento náznak šance do vlastných rúk. Strela minula Galimova.

51:18
    Handlovský je jednoducho veľký bojovník a klobúk dole, že túto činnosť vykonáva takmer v štyridsiatke. Bolo však jasné, že sám proti triu Oceliarov pred Janusom nedokáže nič.

50:00
    V 50. minúte Košice – Humenné 3:1. Ale rozhodne je to iný hokej ako v prvej tretine. Nováčik od druhého dejstva hryzie majstra.

49:04
    Handlovského strela poštípala Janusovu lapačku. Košický brankár mal v súčasnosti plné ruky práce. Prerušená hra.

47:59
    Humennému pomohla konštrukcia brány!

47:24
    Lamper skončil na tyčke humenskej bránky po kontakte s Damiánom Novickým! Obaja hlavní rozhodcovia ostali pokojní! Žiadny trest či trestné strieľanie!

46:43
    Sergijenko začínal z vlastnej tretiny. Jeho partnerom bol Meliško, ktorý prihrával nechytateľne. Hráči prichádzajú na vhadzovanie pred Galimova.

Ivan Harčár

Branky a nahrávky: 9. Berger (Lamper, Jääskeläinen), 10. M. Lunter (Krivošík), 13. Fejes (Šimun, Zech), 56. Lamper (Berger) – 28. Handlovský (Djakov, Kriška)

HC Košice: Janus – Breton, Olsson, Zech, Ferenc, Šedivý, Deyl, J. Hudec – Fejes, Pollock, Bartánus – M. Lunter, M. Chovan, Krivošík – Lamper, Berger, Jääskeläinen – Šimun, Zigo, Rogoň.
    Trenér: Dan Ceman.

HC 19 Humenné: Kozel (13. Galimov) – Novota, Djakov, Sergijenko, Meliško, Glazkov, Novický, R. Novák – Handlovský, Pavlovs, Kriška – Lapšanský, Kuru, Paršin – Borov, Linet, Vaško – Michalík, M. Krajňák, Lačný.
    Trenér: Andrej Parfenov.

Rozhodčí: Snášel, M. Novák – D. Konc ml., Šoltés.