Havlíčkův Brod – Kladno 4:1 (kon.) | Slavia – Písek 8:0 (kon.) | Vsetín – Havířov 2:1 (kon.)
HC Slavia Praha
8:0 (2:0, 3:0, 3:0)
IHC Králové Písek
Pátek 15.09.2023, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Liga juniorů • 1. kolo

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (20:14:09)

Slávističtí junioři v prvním zápase sezóny porazili Písek jednoznačně 8:0. V utkání se dostali do vedení už v druhé minutě a postupně dali soupeři z jihu Čech osm branek. Čtyřikrát skórovali v přesilovce, jednou pak v oslabení. Čisté konto udržel brankář Jiří Tesař. Hosté měli několik šancí zejména v první třetině, skórovat se jim ovšem nepodařilo.

59:10
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek:
    Tolar – 2 min., napadení.

58:54
    Slavia právě vstřelila branku!
    Dvě vteřiny po návratu vyloučeného Fencla slávisté zřejmě uzavírají gólový účet dnešního večera. Po střele od modré doráželi před Schacherlem osamocení Vlach, který trefil tyčku, a DENIS HLAVIČKA, pro něhož je to druhý gól zápasu. Asistence: Andrej Vlach a Štěpán Kubata.

58:52

57:15
    Střídání v týmu IHC Králové Písek:
    ze hřiště odchází Císař, přichází Schacherl.

57:15
    Sešívaní kombinují, tahle střela ale Císaře nepřekvapila. Po hvizdu odjíždí střídat za navrátivšího Schacherla.

54:52
    Fencl dostává podobně jako Viktor Štípek v první třetině i trest za poznámky k rozhodčímu, Slavie dostává čtyřminutovou přesilovku.

54:52
    Oddechový čas pro tým IHC Králové Písek.

54:52
    Fencl – 2 min., nedovolené bránění + 2 min., nesportovní chování.

54:45
    Práce pro Tesaře, který vsedě chytil šanci po rychlém brejku hostů.

51:26
    ze hřiště odchází Schacherl, přichází Císař.

51:26
    Uplynulo 42 vteřin a brankostroj Slavie znovu míří přesně! Na levém křídle ujel písecké obraně DENIS HLAVIČKA a střelou na vzdálenější tyč vyhání Schacherla z branky. Asistence: Štěpán Kubata.

50:44
    Čtvrtá využitá přesilovka Slavie znamená šestý gól v síti Písku! Druhý dnešní zásah slaví ERNESTS KRUMS, jehož rychlou střelu už brankář hostů Schacherl nezastavil. Asistence: Jakub Sýkora a Adam Vosmík.

50:22
    Domácí v plném počtu a hrají přesilovku.

50:15
    Tolar – 2 min., sekání.

49:24
    Písečtí kombinují v útočném pásmu, zatím bez výsledku.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 2. Filip (Janoušek, Hasman), 13. Hron (Vlach), 21. Krums (Sýkora, Vosmík), 31. Sýkora (Krums, Grešl), 40. Grešl (Málek, Štípek), 51. Krums (Sýkora, Vosmík), 52. Hlavička (Kubata), 59. Hlavička (Vlach, Kubata)

HC Slavia Praha: Tesař (Hodic) – Jokl (C), Hron (A), Sýkora, Brotánek, Málek, Hubinka – V. Štípek (A), Vosmík, Krums – Filip, Janoušek, Hasman – D. Šindelář, Vlach, Hlavička – R. Štípek, Grešl, Kříženecký
    Trenér: Luboš Jenáček

IHC Králové Písek: Schacherl (52. Císař) – Hohenberger, Dvořák, Smetana, Šipla, Velíšek (C), Tolar, Čunát – Kozlík, Fábera, Postl, Mikeska, Zátopek, Fencl, F. Šindelář (A), Hofrajtr, Pittr, Sládek (A), Vlček, Pospíchal
    Trenér: Václav Šrámek

Rozhodčí: Valda — Tuháček, Černohlávek