Getafe – Osasuna 3:2 (kon.) | Villarreal – Almería 2:1 (kon.) | Sevilla – Las Palmas 1:0 (kon.)
Real Madrid – Real Sociedad 2:1 (kon.)
Real Madrid
2:1 (0:1)
Real Sociedad San Sebastian
Neděle 17.09.2023, 21:00 • Estadio Santiago Bernabéu, Madrid • Španělská LaLiga • 5. kolo

Druhý poločas patřil jednoznačně Realu Madrid, který hned v první minutě vyrovnal zásluhou Valverdeho. Vítězný gól pak trefil Joselu Mato, opět po centru hrdiny večera Frana Garcíi. San Sebastian po přestávce nenavázal na výborný výkon z první půle a odjíždí poprvé v sezóně s prázdnou. Naopak vítězové po dalším úspěšném obratu vedou La Ligu po pěti kolech bez ztráty bodu. Na straně Realu Madrid nelze nezmínit výborný výkon druhého z krajních obránců Daniela Carvajala, na druhé straně zářil Takefusa Kubo či Ander Barrenetxea, jenže v obou případech hlavně do přestávky. (23:02:06)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 5:6. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:14.

90+5

90+5
    Trestný kop hostů odvrací Modrić a do brejku se vydal Díaz, který o míč přišel, ale mrzet ho to zřejmě příliš nebude, protože rozhodčí Soto ukončuje tento zápas!

90+4
    David Alaba (Real Madrid) přidržel Sadiqa, jasná žlutá karta a poslední příležitost k vyrovnání pro hosty.

90+3
    Protiútok San Sebastianu po druhém domácím rohu v řadě končí v rukavicích Kepy Arrizabalagy, času už hostům zbývá jen titěrně malý úsek.

90+1
    Roh bílého baletu rozehrál Kroos a vzápětí dostane další příležitost.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Díaz našel zprava Bellinghama, který z malého vápna rybičkou nepřekonal na čáře mrštného Remira. Domácí prakticky okopírovali akci hostů z první půle, kdyby ji snad někdo promeškal.

89
    Zacharjan chytře viděl na levém křídle osamoceného Choa a poslal přesný přetažený centr, který jeho spoluhráč napálil z první mimo tři tyče.

87
    Střídání v týmu Real Madrid:
    ze hřiště odchází Rodrygo Silva, přichází Brahim Díaz,
    ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Lucas Vázquez.

86
    Ani Real Madrid rohový kop nevyužil, v souboji o odražený míč padá Modrić, ale pískat se nebude a vhazují hosté.

85
    Kroos naservíroval míč zleva proti noze Valverdemu, jehož tečovaná střela proletěla decimetr či dva vedle Remirovy pravé tyče.

83
    Dobrým presinkem získali hosté roh, k jeho rozehrávce se postavil Takefusa Kubo, na malém vápně se však spíše srazili Merino se Sadiqem a míč od hlavy prvně jmenovaného směřuje vedle brány.

82
    Nacho Fernández odstrčil u postranní čáry střídajícího Sadiqa málem až na střídačku, kam rozhodně nepatří.

81
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
    ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Mohamed-Ali Cho,
    ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Arsen Zacharjan,
    ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Umar Sadiq.

80
    V náznaku příležitosti hostů se zjevil Barrenetxea, křížný pas Braise Méndeze k jeho smůle skočil o trávník mimo jeho dosah a Arrizabalaga míč vyboxoval. Oddechnout si mohl až poté, co skončila na tribuně nepovedená dorážka Mikela Oyarzabala.

78
    Rozhodčí ponechával Zubimendimu výhodu, další Camavingův faul o deset metrů dál již píská.

Karel Jedlička

Branky: 46. Valverde (F. García), 60. Joselu (F. García) – 5. Barrenetxea (Kubo)

Karty:   33. Tchouaméni (REA), 71. F. García (REA), 90+4. Alaba (REA) – 68. Merino (RSC), 77. Traoré (RSC)

Real Madrid: Arrizabalaga – Carvajal /C/, Rüdiger, Alaba, F. García (74. N. Fernández) – Valverde (87. Vázquez), Tchouaméni (62. Modrić), Kroos – Joselu (62. Camavinga), Bellingham, Rodrygo (87. Díaz).
    Náhradníci: Caňizares, Lunin – García, Paz, Ceballos.

Trenér: Ancelotti

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Traoré, Zubeldia, Le Normand, Tierney (69. Muñoz) – Méndez (81. Zacharjan), Zubimendi, Merino – Kubo, Oyarzabal /C/ (81. Sadiq), Barrenetxea (81. Cho).
    Náhradníci: Fraga, Marrero – González, Pacheco, Olasagasti, Turrientes, C. Fernández, Odriozola.

Trenér: I. Barrenetxea

Rozhodčí: Soto – Cebrián, Álvarez