Frýdek-M. – Pardubice B 3:1 (kon.) | Třebíč – Poruba 2011 3:4 (po pr.) | Kolín – Jihlava 1:2 (kon.)
Znojmo – Zlín 5:1 (kon.) | Prostějov – Sokolov 6:3 (kon.) | Vsetín – Litoměřice 6:4 (kon.)
Slavia – Přerov 1:2 (po pr.)
HC Slavia Praha
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
HC ZUBR Přerov
Středa 20.09.2023, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Chance liga • 3. kolo

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (20:32:17)

Přerov podeváté za sebou poráží Slavii, která alespoň zapisuje první bod sezóny. O vítězství 2:1 v prodloužení rozhodl útočník Đavid Březina, který dal oba góly Zubrů. Sešívaní byli v dnešním utkání mírně aktivnější a díky Janu Holému se dostali do vedení, nedokázali ale najít recept na brankáře Postavu.

64:02 David BŘEZINA - 1:2

64:02
    Přerov právě vstřelil branku!
    Přerov nakonec minutu před koncem prodloužení rozhoduje o vítězství a bodu navíc. Ten jim zajistil střelec jejich prvního gólu DAVID BŘEZINA, který ujel po pravém křídle a tváří v tvář Růžičkovi skóroval. Asistence: Tomáš Doležal a Robert Černý.

63:48
    Žovincova rána málem Postavovi zatopila, ten pak chytá Knotkovu střelu.

63:15
    Tomi hledal u vzdálenější tyčky Jakuba Svobodu, následně střílí Hejcman.

62:38
    Helt s Průžkem kombinovali v útočném pásmu, nakonec ale vracejí hru do obranné třetiny a jdou střídat.

62:10
    Svoboda střílel z pravé strany jen do připraveného Růžičky.

61:49
    K puku se postavil Lukáš Žejdl, kličkou přímo před bránou ale na Postavu nevyzrál.

61:49
    Helt je faulován tváří v tvář Postavovi a rozhodčí nařizuje trestné střílení!

61:35
    Postava fantasticky vychytal Kuldu, kterému puk před odkrytou bránu předložil Helt!

61:07
    Ani oni ale zatím nemají příležitost zakončit.

60:42
    Slávisté v úvodu drželi puk, Knotek ale Holému nedal přesnou nahrávku a kotouče zmocňují Zubři.

60:01

Základní hrací doba rozuzlení dnešního zápasu nepřinesla. Třetí třetina byla ze všech částí zatím nejvyrovnanější – v úvodu měl navrch Přerov, pak zase slávisté a závěr se spíše dohrával. Slávisté už tak mají na kontě první bod sezóny, o další se se Zubry poperou v prodloužení nebo v případných nájezdech.

60:00

58:51
    Hrdinka nejprve střelou do prvního blokujícího hráče dal Přerovu příležitost na protiútok, následně ale výborně vypíchl puk. Nahrávka na unikajícího Březinu už byla do ofsajdu.

58:29
    Všetečka střelou z levého křídla znovu ohrozil Postavu, který ovšem puk v poklidu drží. Následně do Postavy narazila dvojice Žejdl – Kudělka, což spustilo reakci dalších hráčů včetně slávisty Všetečky, který doslova skočil do chumlu bránit svého spoluhráče. Rozhodčí vylučovat nebudou.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 20. Holý (J. Brož, Žejdl) – 27. Březina (T. Doležal, Chroboček), 65. Březina (T. Doležal, Černý)

HC Slavia Praha: Růžička (Málek) – Žovinec (A), Hrdinka, Kremláček, Holý, Kajínek, Křepelka, Eliáš – Všetečka, Knotek (C), V. Polák II – Průžek, Kulda, Závora – Helt, Žejdl (A), J. Brož – Havrda, Slavík, Slavíček.
    Trenér: Daniel Tvrzník

HC ZUBR Přerov: Postava (Stuchlík) – Chroboček, Krisl (C), Černý, J. Adámek, Cubo, Kudělka (A), F. Němec – T. Doležal (A), Pechanec, Březina – Jak. Svoboda, Hejcman, Tomi – Jan Svoboda, Indrák, Goiš – Chludil, Ministr, Nemec.
    Trenér: Robert Svoboda

Rozhodčí: Jechoutek, Zubzanda – Maňák, Pěkný