Mönchengladbach – Mohuč 2:2 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
2:2 (1:1)
1. FSV Mohuč 05
Pátek 06.10.2023, 20:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga • 7. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:29:09)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 9:7. Střely mimo: 11:6. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:9.

Je konec. Ani napočtvrté Mönchengladbach nedokázal doma naplno bodovat a s poslední Mohučí pouze remizoval 2:2.
    Ve druhé půli byly k vidění šance na obou stranách, ale v 75. minutě šli hosté do vedení díky brance Barkoka. Posléze si Mönchengladbach vytvořil několik velkých šancí, ale Robin Zentner předvedl plno fantastických zákroků. V 88. minutě se ovšem parádně prosadil Joe Scally. V nastavení se domácí ještě snažili urvat tři body, ale to se jim nakonec nepodařilo.
    Mohuč získala do tabulky druhý bod.

90+6

90+6
    Míč si vzal Tomáš Čvančara, ovšem jeho první pokus trefil zeď a následná dorážka zamířila nad bránu.

90+5
    Faul hostů na hranici vápna! Leandro Barreiro zfauloval Joea Scallyho a Borussia má k dispozici přímý kop z velmi dobré pozice.

90+4
    Domácímu týmu se ale nyní nedaří dostat k míči. Mohuč se jej rozhodně nechce vzdát.

90+3
    Centr se ale vůbec nepovedl, neboť míč skončil v náručí brankáře Zentnera.

90+3
    Mönchengladbach získal rohový kop z levé strany. Je to jeho velmi silná disciplína a celý stadion je nažhavený na pátou branku.

90+2
    Mönchengladbach se snaží vystupňovat tlak, ale další centr směřující na Čvančaru skončil v náručí brankáře.

90+1
    Nathan Ngoumou centroval do vápna z levého křídla, ale hosté byli připraveni.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Posléze se Borussia vydala do rychlého brejku a Tomáš Čvančara nebyl daleko od zakončení patičkou, ovšem hostující defenzíva to zvládla.

89
    Následně Mohuč získala rohový kop, který byl velmi nebezpečný, ale balón nakonec skončil v moci brankáře.

88
    Mönchengladbach právě vstřelil branku!
    Je srovnáno na 2:2! Nejprve se snažil vypálit Nathan Ngoumou, jehož pokus byl sražen a posléze se k míči dostal JOE SCALLY. Ten si poradil s obráncem a následně vyslal fantastickou střelu do levé šibenice. Asistence: Nathan Ngoumou.

87
    Robin Hack centroval z pravé strany, ale trefil je nohu soupeře. Následuje autové vhazování Borussie.

86
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
    ze hřiště odchází Tom Krauss, přichází Dominik Kohr.

86
    Obléhání hostujícího vápna skončil centrem do náručí Zentnera. Posléze si Tom Krauss lehl na trávník a hra je přerušená.

84
    Danny da Costa se sice dostal ke hlavičce po centru z pravé strany, ale míč skončil bezpečně v moci gólmana.

82
    Robin Hack ještě uviděl žlutou kartu za své řeči vůči rozhodčímu.

82
    Mohuč se nyní snaží uklidnit hru a držet míč na polovině soupeře, což se mu zatím velmi daří.

81
    Manu Koné vědomě podrazil Bella a uviděl žlutou kartu.

80
    ze hřiště odchází Anthony Caci, přichází Merveille Papela.

79
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
    ze hřiště odchází Luca Netz, přichází Joe Scally,
    ze hřiště odchází Rocco Reitz, přichází Robin Hack.

79
    A další obrovská šance Borussie! K Tomášu Čvančarovi proskákal míč po rohovém kopu, ale Robin Zentner vytáhl další fantastický zákrok!

78
    Další skvělý zákrok Robina Zentnera! Franck Honorat svým centrem našel Nathana Ngoumoua, ale jeho padající hlavičku vyrazil hostující brankář!

77
    Tomáš Čvančara mohl srovnat stav zápasu, ale jeho hlavičku k tyči skvělým zákrokem vyrazil Robin Zentner!

75
    Mohuč právě vstřelila branku!
    Hosté otáčejí vývoj utkání a jsou blízko k první výhře v sezóně! AYMEN BARKOK se z poloviny hrací plochy vydal dopředu po levém křídle a nakonec měl dostatek sil na zakončení ke vzdálenější tyči. Asistence: Anwar El Ghazi.

74
    Tentokrát přiletěl další nebezpečný centr do šestnáctky hostů, ale opět z toho Mohuč vyvázla dobře.

72
    Sepp van den Berg se ocitl v šanci, ale Moritz Nicolas si připsal další důležitý zákrok. Osud utkání se může přiklonit na kteroukoliv stranu.

71
    Maximilian Wöber si dával míč na silnější pravačku, ale jeho pokus o centr byl zblokován.

70
    ze hřiště odchází I Čä-song, přichází Aymen Barkok,
    ze hřiště odchází Brajan Gruda, přichází Anwar El Ghazi.

69
    Skvělý zákrok Robina Zentnera! Centr z rohového kopu našel domácího hráče Ko Itakuru, ovšem jeho hlavičku k levé tyči vyrazil hostující brankář!

68
    Brajan Gruda znovu poslal dlouhý aut do vápna, ale následně přišel jen rychlý útok domácích, kdy Nathan Ngoumou poslal střílený centr, ale ten Robin Zentner vyrazil nad bránu.

67
    Franck Honorat ovšem tentokrát centr ze standardní situace poslal pouze do rukou brankáře Zentnera.

66
    Stefan Bell nedovoleným zákrokem zastavil Netze a uviděl kartu žluté barvy.

65
    Mönchengladbach nyní nikam nespěchá a snaží se rozkombinovat soupeře postupným útokem ze strany na stranu.

64
    ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Manu Koné,
    ze hřiště odchází Jordan Siebatcheu, přichází Tomáš Čvančara,
    ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Nathan Ngoumou.

63
    Hosté mají poslední minuty na hrací ploše více ze hry a také proto už jsou nachystáni hned tři nové hráči Borussie.

61
    Ludovic Ajorque zahrál rukou při svém útočném snažení a u míče je domácí tým.

60
    Hodina utkání je za námi. Borussia hraje s Mohučí smírně 1:1 a vše je otevřené.

59
    Jordan Siebatcheu byl jednoznačně přišlápnut soupeřem, ale sudí opět hostům odpustil nedovolený zákrok.

57
    Opět se ale hostům nepodařilo ze standardní situace vytěžit nic vážnějšího.

56
    Ko Itakura je prvním potrestaným hráčem žlutou kartou za svůj nedovolený zákrok. Mohuč má k dispozici volný kop.

56
    Nepřesná přihrávka hostů skončila jen v zámezí a Borussia má k dispozici autové vhazování.

54
    Domácí si nyní chtěli vymodlit pokutový kop po údajné ruce soupeře, ale sudí rozpažil.

53
    Brajan Gruda skvěle posunul míč do lepší pozice sbíhajícímu I Čä-songovi, ale jeho zakončení šlo trestuhodně doprostřed! Mohuč měl velkou šanci na vedení.

52
    Franck Honorat hledal z pravého křídla přízemním centrem Pléu, ale míč znovu odkopla defenzíva Mohuče.

51
    Stefan Bell skluzem zbrousil Alassaneho Pléu, ale také on se vyhnul žluté kartě.

50
    Několik minisoubojů ve středu hrací plochy, ze kterých vítězně vzešli hosté, ale následný centr jen proletěl vápnem.

49
    Luca Netz podrazil soupeře, který skončil na zemi a Mohuč získala balón.

47
    Jordan Siebatcheu se snažil projít po levém křídle, ale hostující obrana si poradila.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:32.

První část utkání je za námi a Borussia Mönchengladbach hraje s Mohučí smírně 1:1. V 10. minutě se Pléa ocitl ve velké šanci, ale tu zahodil. Následně domácí celek tlačil a ve 22. minutě se ujal vedení, když po centru Honorata zakončil hlavou k tyči Neuhaus. O dvě minuty posléze se ovšem fantastickou střelou prosadil Brajan Gruda a srovnal na 1:1. V dalším dění měli šanci Jordan Siebatcheu, ale jeho pokus byl sražen mimo.
    Po první půli je stav smírný.

45+1

45+1
    Ke konci první půle sice Mohuč měla ze hry lehce navíc, ale více se už nestane.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45
    Anthony Caci zkoušel usměrnit míč technicky k pravé tyči, ale tu netrefil zhruba o metr.

45
    Opět byl roh hostů rozehrán nakrátko, ale další střela Fernandese byla zblokována Neuhausem.

44
    Edimilson Fernandes pálil z dálky od odraženého míče, ale jeho pokus srazil Julian Weigl a následuje roh Mohuče.

43
    Brajan Gruda si tentokrát věřil na individuální akci, ale až třetí hráč Borussie jej dokázal zastavit.

41
    Julian Weigl byl zfaulován Ludovicem Ajorquem ve středu hrací plochy, ovšem sudí žluté varování nevytáhl.

40
    O chvíli později měli domácí další roh, ale ani tentokrát z něj nevytěžili nic nebezpečného.

39
    Ani tentokrát ale standardní situace nepřinesla nic moc vážnějšího a Mohuč balón odkopla.

38
    Další rohový kop pro Mönchengladbach. Borussia se dostává do tlaku ke konci první půle.

36
    Tentokrát přišel faul ze strany domácích. Mohuč bude u míče.

34
    Jordan Siebatcheu mohl skórovat po přihrávce do šestnáctky, ale jeho pokus srazila defenzíva Mohuče!

33
    Florian Neuhaus se snažil dloubáčkem dostat míč za obranu Mohuče, ale balón skončil v moci Zentnera.

32
    Opět balón nebezpečně skákal uvnitř vápna hostů, ale obrana Mohuče dokázala míč odkopnout do bezpečí.

31
    Franck Honorat poslal další kvalitní centr do vápna, ale Sepp van den Berg byl na správném místě.

30
    Půl hodina utkání je za námi. Domácí celek si vypracoval daleko více šancí a má balón častěji u nohou. Skóre je ovšem srovnané.

29
    Mönchengladbach předvedl rychlý přechod do útoku a Franck Honorat tentokrát našel Alassaneho Pléu, ovšem jeho přízemní zakončení skončilo v moci brankáře.

28
    Brajan Gruda tentokrát poslal dlouhý aut dovnitř pokutového území Borussie, ale obrana míč odvrátila.

27
    I Čä-song posunul míč doleva Cacimu, jehož centr byl zblokován do zámezí a následuje aut Mohuče.

26
    Hosty srovnávací branka nabudila a nyní drží míč na svých kopačkách a snaží se něco vymyslet.

24
    Je srovnáno na 1:1! Edimilson Fernandes rozehrál rohový kop mimo vápno na BRAJANA GRUDU, který si míč připravil na levačku a jeho pumelice skončila v pravé šibenici. Tohle pravděpodobně bude gól týdne. Asistence: Edimilson Fernandes.

23
    Mohuč se snažila o velmi rychlou odpověď, jelikož se Tom Krauss vydal dopředu, ale vybojoval alespoň rohový kop.

22
    Tentokrát už jde Borussia do vedení! Franck Honorat bravůrním centrem z pravé strany posadil míč na hlavu FLORIANA NEUHAUSE, který zakončil přesně k levé tyči. Asistence: Franck Honorat.

21
    Alassane Pléa si sběhl na zadní tyč kam mířil také centr, ale jeho hlavička z úhlu skončila pár centimetrů nad břevnem!

20
    Standardní situace byla rozehrána nakrátko a posléze pálil Florian Neuhaus. Jeho pokus ovšem srazila obrana soupeře a následuje další roh.

19
    Rocco Reitz se vydal dopředu, ovšem posléze přišlo několik odrazů a Edimilson Fernandes raději odkopl míč do zámezí. Borussia má k dispozici rohový kop.

18
    Tentokrát nepřesnost Nica Elvediho skončila jen v zámezí a Mohuč má k dispozici autové vhazování.

17
    Stále mají míč na kopačkách domácí hráči, kteří hledají skulinky v obraně soupeře.

15
    Znovu byl uprostřed všeho dění Alassane Pléa, ale jeho sražený pokus skončil v moci brankáře Zentnera.

14
    Franck Honorat centroval z pravého křídla, ale míč znovu odkopla obrana soupeře. Po chvíli se k míči dostal Alassane Pléa, ale z voleje nedokázal balón trefit přesně.

13
    Mönchengladbach to zkoušel středem hrací plochy, ale Pléa neměl příliš prostoru a míč odkopla defenzíva Mohuče.

11
    Brajan Gruda sice bojoval o míč na pravé straně, ale nakonec je z toho jen autové vhazování Borussie.

10
    První obrovská šance nekončí gólem! Hostující hráč zaváhal a po skvělé přímočaré přihrávce se Alassane Pléa ocitl ve velké příležitosti, ovšem míč zakončil těsně vedle levé tyče!

9
    Zatím ani jeden celek směrem dopředu nepředvádí nějakou poklidnou kombinační hru. Balón se tak pohybuje především ve středu hrací plochy.

7
    Franck Honorat se snažil vysunout po pravém křídle, ale nacházel se v jednoznačném ofsajdu.

6
    Hosté vysunuli svůj presink a Nico Elvedi se ocitl pod tlakem. Míč nakonec zakopl do zámezí a Mohuč má k dispozici další autové vhazování.

5
    Moritz Nicolas poslal svou rozehrávku pouze do zámezí, ovšem Mohuč s autovým vhazováním nenaložila nejlépe.

4
    Na začátku tohoto klání je u míče především Mönchengladbach. Zatím si ale nedokázal vypracovat nějakou větší příležitost.

3
    Franck Honorat směřoval centr na přední tyč, ale defenzíva Mohuče balón odvrátila do bezpečí.

2
    Domácí celek se dostal dovnitř vápna a zblokovaný centr znamená rohový kop Borussie.

1

Borussia Mönchengladbach: Nicolas – Elvedi, Itakura, Wöber – Honorat, Reitz, Weigl (C), Neuhaus, Netz – Siebatcheu, Pléa.
    Náhradníci: Olschowsky – Čvančara, Friedrich, Hack, Herrmann, Chiarodia, Koné, Scally, Ngoumou.
    Trenér: Gerardo Seoane

1. FSV Mohuč 05: Zentner (C) – van den Berg, Bell, Fernandes – da Costa, Barreiro, Krauss, Caci – Gruda, I Čä-song – Ajorque.
    Náhradníci: Rieß – Barkok, El Ghazi, Kohr, Mamutovic, Papela, Richter, Widmer, Guilavogui.
    Trenér: Bo Svensson

Rozhodčí: Jablonski – Koslowski, Rohde.
    Výkop ve 20:30.

Mohuči se úvod sezóny zatím vůbec nedaří a nachází se na posledním místě s pouhým bodem. Ten navíc získala ve druhém kole po remíze 1:1 s Frankfurtem. V posledním utkání přivítala Leverkusen. Rozjetý Alonsova družina neměla se soupeřem slitování. V 18. minutě šli hosté do vedení po vlastní brance van den Berga. Ve druhé části se prosadili Grimaldo s Hofmannem. Mohuč tak podlehla 0:3.

Borussia se aktuálně nachází na 13. místě s 5 body. Po domácí prohře 0:1 s Lipskem zavítala na půdu Bochumi. Tam do utkání vlétla velmi dobře a po první půli vedla 3:0 díky dvěma brankám Pley a jedné trefy Neuhause. V 68. minutě sice snížil Losilla, ale to bylo málo. Borussia tak poprvé v letošní sezóně zvítězila 3:1.

V 7. kole Bundesligy se proti sobě utkají týmy Borussia Mönchengladbach a 1. FSV Mohuč 05. Naposled se spolu tato mužstva utkala v únoru na půdě Mohuče, který ovšem zvítězil zcela jednoznačně a to poměrem 4:0. Dnes se bude bojovat v Borussia Parku. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Jablonski a jeho asistenti Koslowski a Rohde. Výkop utkání je naplánován na 20:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Michal Raška

Branky: 22. Neuhaus (Honorat), 88. Scally (Ngoumou) – 24. Gruda (Fernandes), 75. Barkok (El Ghazi)

Karty:   56. Itakura (MNC), 81. Koné (MNC), 82. Hack (MNC) – 66. Bell (MAI)

Borussia Mönchengladbach: Nicolas – Elvedi, Itakura, Wöber – Honorat, Reitz (79. Hack), Weigl (C), Neuhaus (64. Koné), Netz (79. Scally) – Siebatcheu (64. Čvančara), Pléa (64. Ngoumou).
    Náhradníci: Olschowsky – Friedrich, Herrmann, Chiarodia.

1. FSV Mohuč 05: Zentner (C) – van den Berg, Bell, Fernandes – da Costa, Barreiro, Krauss (86. Kohr), Caci (80. Papela) – Gruda (70. El Ghazi), I Čä-song (70. Barkok) – Ajorque.
    Náhradníci: Rieß – Mamutovic, Richter, Widmer, Guilavogui.

Rozhodčí: Jablonski – Koslowski, Rohde