Philadelphia – Vancouver 2:0 (kon.) | Montreal – Minnesota 2:5 (kon.) | Buffalo – Tampa 3:2 (po pr.)
NY Islanders – Arizona 1:0 (kon.) | Nashville – Edmonton 1:6 (kon.) | Winnipeg – Los Angeles 1:5 (kon.)
Seattle – Colorado 1:4 (kon.) | San Jose – Carolina 3:6 (kon.) | Vegas – Dallas 3:2 (2:1 po s.n.)
Nashville Predators
1:6 (0:4, 1:2, 0:0)
Edmonton Oilers
Středa 18.10.2023, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

To už je ode mne pro tuto chvíli vše. Děkuji Vám za pozornost a budu se opět těšit, například při dalších zápasech kanadskoamerické NHL.

První výhra sezony pro Oilers!

Zato hosté z Edmontonu musejí být nadšení! Berou první výhru nové sezony a to vskutku ve velké stylu – výhrou 6:1. Kredit především Leonu Draisaitlovi (2+2) a dvojičce Hyman – Nuget-Hopkins. Solidní výkon podal i brankář Jack Campbell, jedna z hostujících hvězd.

A klíčové okamžiky? Čtyřgólová první třetina a také potvrzení dominance na startu druhé části, kdy se Preds nadechovali k odporu. No a samozřejmě smrtící přesilovky.

Suma sumárum: Nashville Predators – Edmonton Oilers 1:6.

Ve třetí třetině už se nestalo nic, ale opravdu vůbec nic důležitého.

Hokejově to nebyla špatná třetina, viděli jsme několik zajímavých šancí, taky pár tyček. Ale už od úvodního buly bylo jasné, že se duel jen a pouze dohrává, hře chyběly emoce, zápal, v hale bylo ticho. Nic moc záživného na sledování.

Preds se před třetinou nechali slyšet, že chtějí pomyslně vyhrát alespoň závěrečnou dvacetiminutovku, to se jim sice nepodařilo, nicméně ani ji neprohráli, což dnes byl asi strop. Ani přes 40 střel (nejvíc ze všech letošních zápasů Nashvillu) nestačilo.

59:55
    Domácí trošku symbolicky uzavřeli zápas pobytem v pásmu zakončeným ranou mimo. To tak nějak vystihuje celý zápas.

59:15
    Zápas už se pomalu dohrává, domácí beci ještš jednou založí útok, ten je ale zastaven nejprve ve středním pásmu, pak v rohu.

58:22
    Kiefer Sherwood a jeho rychlá střela ze slotu! Kotouč letí těsně mimo tři tyče a duní o mantinel.

57:01
    Smith a jeho ostrá rána! Jack Campbell zasahuje maskou, kotouč je v ochranné síti.

56:44
    Teď si hostující gólman Jack Campbell trošku zkomplikoval situaci, chvíli totiž chtěl rozehrávat, pak přerušit, což se mu nedařilo. Nakonec vše dobře dopadlo, sudí ztratili puk z dohledu a foukli do píšťalky.

56:13
    Dante Fabbro to zkusil, mířil ale mimo. Nashville i tak ještě chvíli držel pásmo.

55:51
    Adam Erne nahání Lauzona, ten si nakonec poradí a rozehraje. Predátoři jdou dopředu, alespoň tedy chvíli.

54:47
    Dobrá zadovka a před bránou byl úplně volný Ryan O'Reilly! Jack Campbell zasahuje.

54:38
    Leon Draisaitl měl rychlost, rozhodl se ale počkat na spoluhráče a to jej zabrzdilo a nakonec je vytlačen na mantinel.

53:26
    Lankinen si vyjel z brány a pomohl s rozehrávkou, Preds se ale nakonec z pásma nedostali. Po chvíli je znovu přerušeno, puk nejspíše vypadl ze hřiště.

52:39
    2 na 1! Kiefer Sherwood se nakonec rozhodl vypálit, přičemž k dorážce se užuž dostával Colton Sissons! Kotouč výborně vypíchl obránce Kulak.

52:24
    Leon Draisaitl a jeho šikovné zakončení backhandem, Kevin Lankinen nechal vyniknout svou lapačku. Je přerušeno.

51:02
    Zach Hyman se snažil dostat k zakončení z mezikruží, kotouč mu ale v rozhodující okamžik na chvíli sjel z hole.

Adam Čuba

Branky a nahrávky: 23. Novak (O'Reilly) – 9. Draisaitl (Hyman, Nugent-Hopkins), 14. Hyman (Bouchard, Draisaitl), 17. Nugent-Hopkins (Foegele, Hyman), 18. McDavid (Draisaitl, Kane), 28. Draisaitl (Bouchard, McDavid), 36. Foegele (Nugent-Hopkins, Hyman)

Nashville Predators: Saros (21. Lankinen) – Josi, Fabbro, McDonagh, A. Carrier, Lauzon, Barrie – F. Forsberg, O'Reilly, Pärssinen – Nyquist, Glass, Co. Smith – Tomasino, Novak, Evangelista – Trenin, Sissons, Sherwood.
    Edmonton Oilers: Campbell (S. Skinner) – Ekholm, Bouchard, Nurse, Ceci, Kulak, Broberg – Kane, McDavid, Draisaitl – Foegele, Nugent-Hopkins, Hyman – Holloway, R. McLeod, C. Brown – Erne, Janmark, Ryan.