Třinec – Aalborg cz 4:0 (kon.) | Košice – Mannheim 1:4 (kon.) | Bolzano – Stavanger 0:1 (kon.)
Rouen – Ilves 6:1 (kon.) | Belfast Giants – Pardubice cz 3:2 (kon.)
Belfast Giants
3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
HC Dynamo Pardubice
Středa 18.10.2023, 20:00 • SSE Arena, Belfast • Hokejová Liga mistrů • 6. kolo

To je pro dnešek úplně všechno! Přeji dobrou noc a u dalších textových přenosů naviděnou. (22:22:48)

Střely na branku – 32:28
    Úspěšnost brankářů – 92,86 % : 90,63 %
    Vyloučení – 2:6
    Góly v přesilovce – 2:0
    Hity – 6:5

Zápas 6.kola hlavní části Ligy mistrů mezi Belfastem a Pardubicemi je za námi! Z vítězství se raduje domácí tým, ale na postup do play-off u to stejně nestačí. V první třetině se ovšem po pár minutách prosadil M.Kaut a Kolář. O pár vteřin později snižoval Long. Ve druhé třetině jsme byli svědky vlažného hokeje. Naopak ve třetí byl lepší Belfast. Využil dvakrát jednu a tu samou přesilovku. Nejdříve Printz a následně Long. Zbytek zápasu si Giants pohlídali.

59:55
    Už jen marné snahy českého klubu o nějakou kloudnou střelu.

59:27
    Patrik Poulíček se dostal k dobré střele z forhendu, jenže pokus trefuje masku Beskorowanye.

59:00
    Pardubice to zkoušejí v šesti, to znamená bez brankáře.

58:31
    Tomáš Dvořák napřáhl z první odražený kotouč, ale brankář skvěle vyráží mimo prostor branky.

57:47
    Pardubice sice bojují u mantinelu, ale stále drží útočné pásmo.

57:16
    Pardubice se marně sanží atakovat domácího brankáře, jenže přes tvrdou obranu Britů to nejde.

56:34
    Ofsajd zastavuje útočnou bratrů Kautů.

56:06
    Obrovská možnost Pardubic! Jan Košťálek dostal perfektní křižnou přihrávku. Domácí brankář Beskorowany včas vyjel z brankoviště a skvěle tuto střelu chytá.

55:42
    Patrik Poulíček krkolomě střílel z otočky. Beskorowany byl připraven na první tyči.

55:11
    Jan Mandát se po chybě domácích dostal ke střele ze slotu. Obrana domácích obětavě blokuje.

54:53

54:15
    Pardubice se moc v pásmu neohřály, jelikož Belfast znovu vyhazuje.

53:46
    Jan Košťálek se natahoval pro těžkou přihrávku, nakonec nebyl úspěšný.

53:09
    Robert Říčka dlouho váhal se střelou, proto hosté stále pokračují v kombinaci.

52:53
    Vyloučení v týmu Belfast Giants:
    Johnny Curran – 2 min., podrážení.

Matyáš Kotlan

Branky a nahrávky: 14. Long (O.Cooper, McLeod), 51. Printz (Nazarian, M.Cooper), 51. Long (Gendron, Curran) – 9. M.Kaut (Košťálek, Pavlata), 13. Kolář (M.Kaut)

Belfast Giants: Beskorowany (Whistle) – Friend, Curti, Brown, Phillips, Gendron, Baum – Printz, Preston, Nazarian – Curran, Lake, M.Cooper – O.Cooper, Long, McLeod – Sato, Norris
    Trenér: A.Keefe

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Vomáčka) – Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek, Kolář, Bučko, Chabada – Kousal, Zohorna, Herčík – M.Kaut, T.Kaut, Pavlata – Říčka, Ciencala, Zeman – Mandát, Poulíček, Vondráček
    Trenér: Václav Varaďa

Rozhodčí: Soos (HUN), Sewell (GBR) – Kisil (GBR), Rodger (GBR)

Diváci: 4 620