Michalovce – Humenné 7:2 (kon.) | Spišská N. Ves – Poprad 3:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – HC Slovan 3:2 (2:0 po s.n.)
Zvolen – Nové Zámky 4:5 (2:3 po s.n.) | Nitra – Banská Bystrica 10:1 (kon.) | Trenčín – Košice 1:4 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
HC Košice
sk Pátek 20.10.2023, 18:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 11. kolo

Borák po nástupe do brány neinkasoval, na druhej strane bol Riečický prekonaný raz, keď malú nádej pre Trenčín vykresal Denis Hudec. Domáci ďalšie góly nepridali a podľahli Košiciam 1:4. Zo zápasu je to všetko. Ďakujem za pozornosť a s prianím pekného večera sa s vami lúčim. (20:57:17)

59:31
    Lichanec zachytil puk na modrej a vypálil. Riečický chytá.

59:19
    Puk opustil hraciu plochu.

58:00
    Prebiehajú záverečné dve minúty tretej tretiny.

57:47
    Riečický prerušil dlhý úsek hry a nasleduje posledná reklamná prestávka.

56:15
    Hostia sa už nikam neponáhľajú, svoje trojgólové vedenie si s pohodou bránia.

54:35
    Od modrej čiary posielal puk na bránu Pietroniro, ale pred brankárom bol puk zblokovaný.

54:06
    Šanca Imma, ktorý neprekonal vyrážajúceho Riečického. Následne sa k dorážke nedostal ani jeden domáci hráč.

52:41
    Borák pre istotu puk pokryl a prerušil hru.

51:48
    Vojakov zastavuje ofsajd. Reklamná prestávka.

50:40
    Dlhšie sa neprerušilo, čas rýchlo plynie.

48:52
    Borák nepodcenil strelu od Krivošíka a vyrazil.

47:46
    Trenčanom robí problém prechod cez stredné pásmo. Cez dobre postavených Košičanov sa nedokážu dostať.

45:35
    Hra sa kúskuje, tentokrát chybovali domáci a svojím vyhodením puku sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

45:20
    Odpískaný icing na strane Košíc.

43:40
    Nemčík v pravej chvíli odstavil unikajúceho Jääskeläinena od puku!

42:35
    Postavenie mimo hry Košičanov.

41:23
    Trenčín dal gól! Po dlhých minútach rozhodovania s videorozhodcom, či gól bol v súlade s pravidlami alebo nie, sa domáci dočkali prvého gólu! Autorom presného zásahu je bojovný DENIS HUDEC.
    Asistencie: Bokroš, Ekberg.

Ešte stále nepoznáme verdikt.

Rieši sa kontakt s brankárom.

41:23
    Bokroš nahodil od modrej, Denis Hudec operoval v predbránkovom priestore spolu s Giľákom a puk dopadol do brány, lenže rozhodca rozpažil! Situácia sa ide overovať trénerskou výzvou.

40:53
    Poriadky pred Riečickým medzi Bergerom a Charbonneom.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Aj v druhej časti hry rozvlnili Košičania sieť dvakrát a vedú nad Duklou Trenčíne jednoznačne 4:0. K ďalším úspešným strelcom sa pridávajú Lunter a Fejes. Riečický si drží čisté konto a na opačnej strane LaCouveeho striedal Borák. Tretia tretina sa začne približne o 20:17.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny.

37:45
    Borákov semafor po strele Šedivého hneď po buly.

37:43
    Borák pokryl Lamperov pokus zľava.

36:43
    Ekbergov silný náprah končí v lapačke Riečického.

35:16
    Na štadióne Pavla Demitru to stíchlo.

33:33
    Striedanie v tíme HK DUKLA Trenčín:
    z ihriska odchádza LaCouvee, prichádza Borák.

33:33
    Košice dali gól! Jednoduchá hra košických hráčov prináša štvrtý presný zásah. Z osi ihriska zakončoval švihom HUNTER FEJES a prestrelil všetko pred sebou.
    Asistencie: Šedivý, Ferenc.

32:17
    Trenčianske zakázané uvoľnenie.

31:39
    Darček pre LaCouveeho z hranice ľavého krídla. Nasleduje reklamná prestávka.

30:50
    Po icingu vhadzovanie pred Riečickým.

29:56
    Pietroniro prišiel o puk a aj o útočné pásmo.

28:42
    Košice drtia Trenčín. Dukla poriadne nič neukázala v druhej tretine.

27:07
    Fejes sám pred LaCouveem, dostával puk a strieľal z prvej. Domáci brankár sa dokázal presunúť.

25:50
    Piskot domácich fanúšikov. Niet sa čomu čudovať.

25:22
    Domáci sa držali v pásme, lenže ich následne zastavil ofsajd.

23:55
    Košice dali gól! Puk zachytený na modrej čiare, nasledovala prihrávka do medzikružia na MÁRIA LUNTERA, ktorý mal dostatok času si premyslieť kam puk pošle.
    Asistencia: Breton.

23:20
    Vojaci sú pri puku a vymýšľajú niečo smerom dopredu.

22:03
    Oceliari sa nepresnosťou dopustili zakázaného uvoľnenia.

21:01
    Baláž strieľal z osi, ale strele chýbala väčšia razancia.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Menšie nerovnosti na ľadovej ploche predlžujú prestávku.

Košičania dominovali najmä prvých desať minút, za čo im patrí zaslúžená odmena v podobe dvoch gólov. Presadili sa Lamper a Bartánus. Košice vedú 2:0 po prvej tretine. Trenčania zatiaľ predvádzajú taký bezduchý výkon. Druhá tretina sa začne približne o 19:20.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:00
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

17:50
    Hostia vybojovali puk, s ktorým si nakorčuľoval Bartánus a vystrelil. Tentokrát ho LaCouvee vychytal.

16:46
    Zbytočný icing Dukly. Vhadzovanie v ich obrannom pásme.

15:24
    Pokus Baláža z pravého krídla. Riečický má puk vo svojej moci. Nasleduje reklamná prestávka.

14:37
    Breton pálil a nebol nikým bránený.

13:35
    Bačo švihom z uhla. LaCouvee má puk v náručí.

13:13
    Ofsajd na strane Košíc.

12:08
    Riečickému vypadol puk, keď strieľal z ľavej strany Charbonneau, ale puk smeroval aj tak mimo.

11:49
    Lunter zakončoval zľava. LaCouvee kryje a pripisuje si úspešný zákrok.

11:45
    Postavenie mimo hry hráčov Dukly. Reklamná prestávka.

10:26
    Sem-tam majú svetlú chvíľku aj Trenčania, ale to by museli kombinovať o niečo presnejšie.

09:19
    Zakázané uvoľnenie hostí.

09:12
    Hlaváčova strela na druhý pokus prinútila zakročiť Riečického.

08:01
    Košičania sú v tlaku a horí to v trenčianskej obrane.

06:43
    Košice dali gól! Opäť strela z prvej, ktorá je gólová! Domáci zle striedali, Feješ mal puk a krížom cez os ihriska nabil na ľavý kruh MAREKOVI BARTÁNUSOVI, ktorý vymietol pavučinu v trenčianskej bráne.
    Asistencie: Fejes, Bartoš.

04:50
    Oceliari mohli ihneď pridať aj druhý presný zásah, ale tentokrát LaCouvee podržal mužstvo.

04:39
    Košice dali gól! Berger spoza brány prihrával presne medzi kruhy na hokejku PATRIKA LAMPERA, ktorý okamžite strieľal a LaCouvee nemal šancu.
    Asistencie: Berger, Fejes.

04:20
    Baláž vypichol puk v strednom pásme a ihneď si to namieril dopredu s Petrášom.

03:12
    Pokus od Pietronira chytá Riečický.

02:14
    Hostia vybojovali puk za bránou Dukly, chvíľu sa v pásme držali, aj vystrelili, ale nie tak, aby to ohrozilo bránu.

01:21
    Baláž sa dostal k puku z ničoho nič a vypálil na Riečického, ten puk vyrazil.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Pred úvodným vhadzovaním je tu ešte minúta ticha za zosnulého skalného fanúšika Dukly.

Úvodné zostavy:

HK DUKLA Trenčín: LaCouvee (Borák) – Pietroniro, Starosta – Bokroš, Ekberg – Hlaváč, Hudec M. – Nemčílk; – Giľák, Conway, Immo – Petráš, Baláž, Charbonneau – Hudec D., Feranec, Krajčovič – Hertzberg, Lichanec, Sloboda
    Tréner: Branko Radivojevič

HC Košice: Riečický (Janus) – Breton, Olsson – Šedivý, Ferenc – Deyl, Bartoš – Hudec J.; – Lunter, Pollock, Jääskeläinen – Fejes, Berger, Bartánus – Rogoň, Krivošík, Lamper – Jokeľ, Havrila, Bačo
    Tréner: Daniel Ceman

Rozhodca: Stano, Goga – Synek, Valo.

Pekný piatkový podvečer prajem fanúšikov hokeja!
    11. kolo Tipos Extraligy prinesie zaujímavý duel medzi HK DUKLA Trenčín a HC Košice. V minulej sezóne sa mužstvá stretli medzi sebou štyrikrát a všetky zápasy vyhrali košickí oceliari.

HK DUKLA Trenčín: Trenčianskej Dukle sa príliš nedarí. Ťahajú negatívnu sériu troch prehier a inkasujú aj veľa gólov. Trenčania prehrali na ľade nováčika z Humenného 1:3. V tabuľke sa nachádzajú na 10. mieste a získali 11 bodov. V produktivite tímu sa darí Jozefovi Balážovi, ktorý získal 9 bodov za štyri góly a päť asistencií.

HC Košice: Košičania majú kolísavé výsledky. Po dvoch prehrách bodovali naplno proti Nitre, keď ju zdolali 4:3. Sú na 6. priečke so ziskom 16 bodov. Hunter Fejes strelil doposiaľ päť gólov a na šesť prihral, je najproduktívnejším hráčom oceliarov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Klaudia Kadlecová

Branky a nahrávky: 42. D. (Bokroš, Ekberg) – 5. Lamper (Berger, Fejes), 7. Bartánus (Fejes, Bartoš), 24. Lunter (Breton), 34. Fejes (Šedivý, Ferenc)

Trenér: Branko Radivojevič

Trenér: Daniel Ceman

Rozhodčí: Stano, Goga – Synek, Valo