Vyškov – Nový Jičín 3:7 (kon.) | Mostečtí Lvi – Děčín 5:8 (kon.) | SHKM Hodonín – Val. Meziříčí 2:0 (kon.)
Kopřivnice – Havlíčkův Brod 2:3 (kon.) | Příbram – Kralupy n. Vltavou 4:2 (kon.) | Písek – Letňany 0:3 (kon.)
Technika Brno – Šumperk 4:1 (kon.) | Vel. Meziříčí – Havířov 1:8 (kon.) | Žďár n/S – Opava 4:5 (2:3 po s.n.)
Chomutov – Ústí n/L 5:2 (kon.) | Tábor – Benátky n/J 5:4 (po pr.) | Řisuty – Vrchlabí 2:5 (kon.)
Kobra – Hronov 11:3 (kon.)
HC ISMM Kopřivnice
2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
BK Havlíčkův Brod
Sobota 28.10.2023, 17:00 • Kopřivnice, Zimní stadion • 2. liga skupina Východ • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Krásný sobotní večer všem hokejovým nadšencům, vítáme Vás u přenosu hokejového utkání, ve kterém se utkají týmy HC ISMM Kopřivnice a BK Havlíčkův Brod. Pojďme si oba tyto celky představit.

Nejdříve se pojďme seznámit s hostujícím celkem, kterým je dnes tým BK Havlíčkův Brod. Hokejisté Havlíčkova Brodu se po deseti odehraných utkáních nacházejí na sedmé pozici, která jim patří zásluhou dvanácti získaných bodů. Ty se jim podařilo získat díky třem výhrám v základní hrací době, jedné výhře po prodloužení a jedné prohře po nájezdech. Především zmíněná výhra v prodloužení je pro dnešní hosty velmi cenná, protože Havlíčkův Brod je jediným týmem, kterému se podařilo obrat o body suverénně hrající Havířov, který je horkým aspirantem na postup do Chance ligy.

Hokejisté Kopřivnice jsou na tom bodově velmi podobně jako hosté. Po stejném počtu utkání mají na svém kontě ve srovnání s hostujícím týmem pouze o bod méně, tedy celkem jedenáct bodů. V čem se však výrazně tyto týmy liší, je výsledek zápasu s Havířovem. Oproti Havlíčkovu Brodu, který je opravdu jediným týmem, který Havířov porazil, Kopřivnice s tímto lídrem tabulky naopak prohrála velmi nelichotivým poměrem, který zní 4:9. Možná i z tohoto důvodu má Kopřivnice ve výsledném součtu horší skóre než Havlíčkův Brod. Konkrétně u Kopřivnice v tabulce figuruje negativní skóre 36:44, zatímco Havlíčkův Brod si drží skóre pozitivní 30:29. Změní toto utkání tento fakt a postavení týmů v tabulce? To se dozvíme po skončení tohoto přenosu.

HC ISMM Kopřivnice: Kubáň (Baldik) – Zeman, Petrek, Marek, Hlaváč, Hrůzek, Bartošák, Kelnar – Suchý, A. Urban, Brodek – Pargač, J. Mach, O. Sluštík – Pindel, Indrst, Gola – Velecký, Kubík, M. Mach.
    Trenér: Ladislav Majkus

BK Havlíčkův Brod: Maláč (Nedvěd) – Kerber, D. Vacík, M. Krejčí, Dvořák, J. Novák, Zych, Čermák – Kopic, Holenda, Pavelec – Bureš, Pártl, Voříšek – Kuchta, Křehlík, Tecl – Valášek, Endál.
    Trenér: Aleš Kraučuk

Rozhodčí: Blaha – Gančarčík, Návrat.

00:01

00:35
    Hokejisté Havlíčkova Brodu začínají utkání pokusem o přechod do útočného pásma, který se jim však napoprvé nezdařil.

02:35
    Ke střele z velkého úhlu se dostal Lukáš Endál, avšak jeho střela se nevešla mezi tři tyče.

03:23
    Hráči Havlíčkova Brodu se snažili přenést hru do útočného pásma, avšak jednu z přihrávek mezi hostujícími hráči vystihl Lukáš Bureš.

04:30
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod:
    Roman Čermák – 2 min., vražení na hrazení.

04:59
    Hráči Kopřivnice kombinují v útočném pásmu a pokoušejí se vymyslet takovou akci, která by vedla až ke vstřelení prvního gólu v tomto utkání.

05:15
    O střelu od modré čáry se pokoušel jeden z domácích obránců, avšak jeho střelu zblokoval bránící útočník Havlíčkova Brodu.

05:29
    Následně se hostům podařilo vyhodit.

06:22
    Do útočného pásma se šikovně proháčkoval Martin Kubík, avšak nakonec skončil s pukem jen v rohu kluziště.

Dnešní utkání sleduje 639 diváků.

07:43
    S poměrně razantní střelou si právě musel poradit brankář domácích Andreas Kubáň. Po jeho zákroku se bude vhazovat v útočném pásmu hostů.

08:11
    O kotouč se bojuje v útočném pásmu Havlíčkova Brodu.

10:12
    Hokejistům Kopřivnice se vůbec nevydařil pokus o založení útoku a tím nabídli hostujícím útočníkům poměrně dobrou příležitost skórovat. Ti ale celou vzniklou situaci nevyřešili vůbec ideálně.

11:05
    Do samostatného úniku se po přihrávce od spoluhráče dostal Jakub Mach. Na Filipa Maláče ale nevyzrál.

12:23
    Vhazování v útočném pásmu domácích dopadlo lépe pro hosty, a tak se mohou pokoušet o založení útoku.

13:22
    Střela Tomáše Křehlíka skončila jen v lapačce domácího brankáře.

15:02
    Janu Novákovi se nepodařilo udržet útočné pásmo, avšak alespoň nakonec udržel kotouč a zmařil hrozící protiútok.

16:39
    Hra se nám teď chvíli přelévala ze strany na stranu, až ji nakonec přerušil zákrok Filipa Maláče.

18:12
    Hra obou týmů je zatím provázaná spoustou nepřesností. Z tohoto důvodu jsme zatím nebyli svědky mnoha nebezpečných kombinací.

19:02
    Daniel Pavelec se pokoušel o střelu, avšak kotouč mu sjel z hole a na druhou stranu míří domácí tým.

20:00

První třetina je za námi. V té se toho moc nestalo, za zmínku stojí pouze přesilová hra, kterou měli příležitost využít hráči domácího týmu. To se jim ale nepodařilo a do druhé třetiny tak půjdeme stále za nerozhodného stavu 0:0.

Hráči obou celků nám již zaplnili ledovou plochu, každou chvílí tedy začne druhá třetina tohoto utkání.

20:01

20:12
    Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro hosty. Můžou se tedy pokoušet i o první akci druhé třetiny.

20:42
    Ta se jim ale vůbec nezdařila a po nepřesné přihrávce mezi hostujícími obránci skončil kotouč až na zakázaném uvolnění.

21:10
    Střela Matěje Macha skončila na chráničích jednoho z hostujících obránců.

21:50
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Po sofistikované přihrávce od Filipa Pártla se do samostatného úniku prodral LUKÁŠ ENDÁL. Ten si poradil i s domácím brankářem a dostal tak svůj tým do vedení 1:0.
    21:50 Lukáš ENDÁL - 0:1

22:43
    Snahu domácích o přenesení hry z obranného do útočného pásma zmařil Matěj Krejčí, který dobře četl hru a vystihl jednu z přihrávek.

23:15
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice:
    Andreas Kubáň – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu, odpyká Adam Urban.

23:30
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku! Přesilová hra netrvala hostům vůbec dlouho. Již po patnácti vteřinách se prosazuje po krásné kombinaci MAREK TECL. Asistence: Lukáš Endál a Jan Novák.
    23:30 Marek TECL - 0:2

24:59
    Hosté měli příležitost ještě více prohloubit gólovou prohlubeň mezi oběma týmy. Přečíslení, do kterého se dostali, však nevyužili.

25:55
    Do rozehrávky hostujícího týmu se zapojil i Filip Maláč, tedy brankář hostů, a mohl si připsat i asistenci, protože Matěj Krejčí s Lukášem Endálem byli velmi blízko ke vstřelení dalšího gólu. Zabránil jim v tom nakonec až Andreas Kubáň.

27:15
    Matěj Krejčí – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

27:52
    Z gólu se po velmi povedené střele z nápřahu už radoval domácí obránce René Bartošák. Ta však nejspíše skončila na vnější tyči a rozhodčí rozpažuje.

28:00
    Domácí ještě celou situaci reklamují u rozhodčích. Jsou přesvědčeni, že se jednalo o gól.

28:01
    Rozhodčí jsou však neoblomní a své rozhodnutí nemění. Dále se tedy bude hrát za stavu 2:0 pro hostující tým.

28:45
    Vhazování v útočném pásmu domácích vyhráli hosté, avšak jen vyhazují kotouč přes všechny čáry.

29:05
    Janu Novákovi se zastesklo po útočném pásmu, nabral tedy rychlost a pokusil se tam proháčkovat, avšak jeho snaha skončila na útočné modré čáře, kde přišel o puk.

31:05
    Marek Kopic – 2 min., hákování.

31:22
    První snaha domácích o kombinaci v přesilové hře skončila neúspěšně a hosté vyhazují.

32:09
    Hráči s číslem 14 na drese, tedy Lukáši Endálovi, se podařilo vyvézt puk z obranného pásma a ukrojit další vteřiny z přesilové hry domácích.

32:38
    Jen co se domácím podařilo zavést puk zpátky do útočné třetiny, tak hosté znovu vyhazují.

33:18
    Hostům se podařilo vyhodit znovu, avšak tentokrát již byla přesilová hra domácích minulostí, takže se píská zakázané uvolnění.

34:02
    Po pravém mantinelu se do útočného pásma probojoval s kotoučem na holi Milan Valášek. Jeho střela se zastavila až na betonu domácího brankáře.

34:54
    Na opačné straně pohrozil hostům Adam Urban. S jeho střelou ale neměl Filip Maláč žádné větší problémy.

35:19
    Bureš nabral velmi slušnou rychlost, avšak v té nakonec nedokázal zpracovat kotouč a žádné ohrožení domácí svatyně se tak tentokrát nekonalo.

37:24
    Lukáši Endálovi se podařilo prokličkovat s pukem do útočné třetiny a přihrát Filipu Pártlovi do dobré palebné pozice. Ten však nezamířil přesně.

38:37
    Filip Hrůzek – 2 min., držení.

38:59
    Endálův pokus skončil mimo branku.

39:22
    Domácím se podařilo v rohu vlastního obranného pásma vydolovat kotouč a vyhazují jej přes všechny čáry.

40:00

Máme za sebou i druhou třetinu tohoto utkání, která byla na góly již bohatší než ta první, nikoliv však bohatá. První gól tohoto utkání si připsal ostřílený mazák s číslem 14 na zádech Lukáš Endál, který dnes hraje opravdu velmi aktivně. Druhý gól tohoto utkání vstřelili též hosté. Konkrétně se o něj postaral Marek Tecl, který využil již po patnácti vteřinách přesilovou hru a zvýšil tak vedení svého týmu. Z gólu se radovali i domácí, kteří už zvedali ruce nad hlavy, avšak v tomto případě šlo pouze o předčasný radostný akt, protože Bartošákova střela skončila pouze na vnější tyči. Stav utkání je tedy po druhé třetině 0:2 pro Havlíčkův Brod.

40:01

40:17
    Pártlovi se podařilo vyhrát první vhazování třetí třetiny a hosté spěchají s pukem do útočného pásma, aby ještě něco vytěžili ze zbytku přesilové hry.

40:38
    Matěj Mach poslal kotouč na brankáře hostů, avšak jeho střela měla spíše charakter nahození.

41:42
    Na druhé straně se podařilo prosmýknout mezi kruhy Vojtěchu Pindelovi, avšak jeho střelu brankář hostů vyráží.

42:19
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Vojtěch Pindel obral o kotouč jednoho z hostujících obránců, přihrál FILIPU INDRSTOVI, který vyslal dělovou ránu na brankáře hostů. Tu zastavila až vnitřní síť Maláčovi branky. Asistence: Vojtěch Pindel.
    42:19 Filip INDRST - 1:2

44:10
    Vysokou rychlost nabral s pukem na holi Marek Tecl, kterému se podařilo přebruslit celé hřiště. Jeho pokus o překvapení domácího brankáře zpoza branky však neskončil úspěchem.

46:29
    Na levý kruh si nabruslil s pukem JAKUB MACH a krásnou střelou do rohu poslal kotouč až za Maláčova záda. Asistence: Matěj Mach.
    46:29 Jakub MACH - 2:2

Z ničeho nic se svalil na led jeden z hostujících hráčů a rozhodčí přerušují hru. Na pomoc spěchá doktor. Doufejme, že se nejedná o nic vážného.

47:55
    Pokračujeme ve hře. V útočném pásmu se nachází domácí a snaží se vymyslet nějakou kombinaci, která by vedla k úplnému otočení stavu utkání.

48:59
    A na scénu bohužel znovu přichází doktoři. Pravděpodobně hokejkou do hlavy dostal před vlastní brankou obránce Filip Hrůzek. Tady by snad nemělo jít o nic vážného, protože se hned zvedá z ledové plochy a odchází na střídačku.

50:12
    Na výlet do útočného pásma se chtěl s pukem vydat obránce domácích Miroslav Marek, avšak jeho pokus zastavil obranný val hostů ve středním pásmu.

52:09
    Petr Kelnar – 2 min., nedovolené bránění.

52:13
    Hned po prvním vhazování této přesilové hry se k puku dostal Jan Novák, který posunul kotouč na LUKÁŠE ENDÁLA. Ten jej hned poslal na branku domácích a jeho střela zapadla až za záda Andrease Kubáně. Asistence: Jan Novák a Filip Partl.
    52:13 Lukáš ENDÁL - 2:3

53:02
    Vstřelený gól hosty nabudil a ti i po využité přesilové hře pokračují v tlaku.

53:58
    Nepřesná přihrávka však zapříčinila to, že se o útok mohou pokoušet po delším časovém úseku domácí.

55:02
    Jiří Brodek přenesl hru do útočné třetiny domácích, avšak jakmile se tak stalo, tak přišel o kotouč a na opačnou stranu míří hosté.

56:12
    Velmi slušným bruslařským výkonem se prezentoval Lukáš Bureš, který stihl dobruslit ležící kotouč ve vlastním útočném pásmu dříve, než jeden z domácích obránců, který k němu měl mnohem blíže.

57:15
    Po pravé straně hostům proklouzl Jiří Pargáč, avšak ten nakonec skončil jen v rohu a následně přišel o kotouč.

57:33
    Domácí se snaží o vybojování útočného pásma, aby mohli zahájit hru v šesti bez brankáře, avšak zatím jsou proti pohotoví obránci hostujícího týmu, kteří znemožňují přechod domácích do útočného pásma.

58:02
    Přece jenom se to domácím podařilo a Andreas Kubáň opouští branku.

58:05
    Domácí hrají v šesti.

58:55
    Hosté vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

Třetí třetina se již dostala do spárů časů minulých a s ní i celé dnešní utkání. Ve třetí periodě se sice nejdříve podařilo domácím vstřelit zásluhou Jakuba Macha a Filipa Indrsta dva brzké góly a vyrovnat stav utkání, avšak poté proměnil nabídnutou přesilovou hru v gól svou druhou trefou v tomto utkání Lukáš Endál, který strhl utkání zpět na stranu hostů. Ti si tak z výletu do Kopřivnice odváží plný počet bodů díky vydařené druhé třetině a efektivním přesilovkám.

To je ode mě pro dnešek vše, přeji krásný zbytek večera a budu se těšit zase příště. (19:21:14)

Petr Eybl

Branky a nahrávky: 43. Indrst (Pindel), 47. J. Mach (M. Mach, Pargač) – 22. Endál (Pártl, D. Vacík), 24. Tecl (Endál, J. Novák), 53. Endál (J. Novák, Pártl)

Rozhodčí: Blaha – Gančarčík, Návrat