Florida – Seattle 3:2 (kon.) | Nashville – Toronto 3:2 (po pr.) | Boston – Detroit 4:1 (kon.)
Columbus – NY Islanders 0:2 (kon.) | Montreal – Winnipeg 4:3 (1:0 po s.n.) | Pittsburgh – Ottawa 2:5 (kon.)
Vancouver – NY Rangers 3:4 (po pr.) | Los Angeles – Vegas 3:4 (0:1 po s.n.) | Buffalo – Colorado 4:0 (kon.)
New Jersey – Minnesota 4:3 (kon.) | Washington – San Jose 3:1 (kon.)
Washington Capitals
3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
San Jose Sharks
Neděle 29.10.2023, 22:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Washington ve třetí třetině dokázal otočit utkání se San Jose a připsal si do tabulky velice důležité dva body. V prvních dvou třetinách se prosadil pouze Luke Kunin, avšak na začátku periody třetí srovnal Dylan Strome. Utkání pak na stranu domácích překlopil Tom Wilson, na kterého gólem do prázdné klece navázal Jevgenij Kuzněcov.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (00:47:10)

Statistika
    Střely na bránu: 42 – 31 | Přesilová hra: 0/3 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
    Darcy Kuemper (WSH) – 30 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,8 %, odchytal 59:52
    Mackenzie Blackwood (SJS) – 39 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,1 %, odchytal 59:30

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 16:48

59:36
    Ryan Carpenter se dostal ke střele z mezikruží, jeho pokus byl ale zablokován.
    59:02 Jevgenij KUZNĚCOV - 3:1

59:02
    Washington právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Alexandr Ovečkin prostrčil kotouč pro JEVGENIJE KUZNĚCOVA, který ještě ze středního pásma poslal puk do prázdné klece. 3:1. Asistence: Alexandr Ovečkin a John Carlson.

58:36
    Po delší době se Žraloci dostali do útočného pásma a zcela pochopitelně to zkouší bez brankáře.

58:02
    Jevgenij Kuzněcov vypálil z úhlu, avšak hostující brankář nepředvedl zrovna jistý zákrok. Poté bylo v brankovišti San Jose opět rušno.

57:18
    Navíc hosté nepřesně rozehráli a pískal se icing. Bude se vhazovat před Mackenziem Blackwoodem.

56:55
    O puk se nyní bojuje ve středním pásmu. Je evidentní, že Washington je po obratu v laufu.

56:32
    Uvidíme, jak hosté zareagují. Mnoho času na vyrovnání už nemají.
    55:15 Tom WILSON - 2:1

55:15
    Capitals se poprvé v utkání dostávají do vedení, necelých pět minut před koncem třetí části! V nepřehledné situaci u brankoviště kraloval TOM WILSON, avšak kotouč se do branky odrazil pravděpodobně od jednoho z bránících hráčů. Situaci jistil Alexandr Ovečkin. 2:1. Asistence: Alexandr Ovečkin a John Carlson.

54:22
    Martin Fehérváry posílal před bránu střílené nahození, to ale lapil Mackenzie Blackwood.

53:32
    William Eklund brilantní zadovkou vybídl mezi kruhy Lukea Kunina, jehož pokus skončil na vyrážečce Darcyho Kuempera. Skvělý zákrok domácího brankáře.

52:52
    Rasmus Sandin se musel pro kotouč vrátit až za svou klec. Ani obránce domácích teď nikam nespěchá.

52:10
    Až teď přijde na řadu komerční přestávka, poněvadž akce Capitals byla kvůli ofsajdu zastavena.

51:48
    Poměrně dlouho se hraje bez přerušení, avšak zároveň jsme dlouho neviděli žádnou větší šanci.

51:23
    Anthony Mantha vyrazil dopředu, ale mezi třemi bránícími hráči v bílém dresu dle očekávání neuspěl.

50:46
    Tomáš Hertl získal v útočném pásmu čas a prostor. Trefil ovšem před sebou stojícího Trevora van Riemsdyka.

50:02
    Nico Sturm z červené čáry jen nahodil kus černé gumy za bránu Washingtonu, který zakládá ofenzivní akci.

49:15
    Zhruba jedenáct minut před koncem třetí třetiny sledujeme vyrovnanou podívanou. Hra se přelévá ze strany na stranu.

48:40
    Na druhé straně hrací plochy ale dvěma střelami z dálky zahrozili také domácí.

48:02
    San Jose předvedlo kvalitní střídání. Asi třicet sekund kombinovalo v útočném pásmu, ale vážnější šance z toho nebyla.

47:15
    Fabian Zetterlund vjel v obrovské rychlosti do útočné zóny. Rána křídelníka první formace prosvištěla kousek nad horní tyčí.

46:25
    Anthony Mantha si rychle stáhl puk a následně vypálil. Znovu byl však brankář Sharks úspěšnější.

45:42
    Hardy Häman Aktell nahazoval kotouč před bránu k teči, ale Mackenzie Blackwood na puk viděl.

44:56
    Filip Zadina svedl souboj za bránou Capitals. Následně se kotouč dostal na levý kruh ke Kevinu Labancovi, jehož pokus byl zablokován.

44:10
    Kotouč po teči vyskočil mezi střídačky obou celků. Hra je tedy zastavena.

43:27
    Washington teď ale nepřesně přihrál. Po icingu se bude vhazovat před Darcym Kuemperem.
    42:18 Dylan STROME - 1:1

42:18
    Domácí se dočkali vyrovnání na začátku třetí periody! Hardy Häman Aktell vypálil ze strany, avšak jeho ránu ještě gólman vyrazil. Následně Jensen připravil kotouč pro DYLANA STROMEA, který našel mezírku mezi betony z poměrně velké dálky. 1:1. Asistence: Nick Jensen a Hardy Häman Aktell.

41:48
    Jan Rutta zkusil štěstí střelou od modré čáry, kotouč ale domácí brankář vyrazil.

41:07
    Mikael Granlund vystřelil pouze do středu brány, kde to měl samozřejmě Darcy Kuemper pokryté.

40:49
    Anthony Duclair zavezl kotouč do útočného pásma, kde se snažil něco vymyslet, jenže defenzíva Capitals to zvládla dobře.

40:01

Ve druhé třetině byl Washington lepším týmem, ale zatím stále hledá recept na dnes výborného Mackenzieho Blackwooda. Prostřední dvacetiminutovka tedy branku nenabídla, uvidíme, jak to bude v dějství třetím, které začne minutu po půlnoci.

40:00

39:10
    Jevgenij Kuzněcov přihrával kotouč před bránu, tam ale zapracoval Mario Ferraro. Následnou střelu od modré čáry hostující brankář zastavil. Mackenzie Blackwood má na svém kontě už 26 zásahů.

38:40
    Anthony Mantha ve velké rychlosti vjel do útočné třetiny. Mackenzie Blackwood zakročil lapačkou.

38:24
    Mikael Granlund z levého křídla přihrával před bránu, kde ale v daný moment bylo přehuštěno.

37:44
    Závěr přesilovky se ale domácím celkem povedl. San Jose mělo plné ruce práce, Mackenzie Blackwood ale veškeré náznaky i šance zastavil.

37:36

37:01
    Mackenzie Blackwood i tuto situaci skvěle přečetl. Kuzněcov našel u brankoviště úplně volného Ovečkina, jenž ani nadvakrát neuspěl.

36:46
    Až teď se do puku opřel Alexandr Ovečkin, jehož dělovku zastavil brankář.

36:28
    První minutu své přesilovky nesehráli domácí vůbec dobře. Zatím na střelu čekají.

35:36
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks:
    Fabian Zetterlund – 2 min., držení.

35:02
    Ryan Carpenter byl hodně aktivní před brankovištěm domácího celku, kotouč za Darcyho Kuempera nepropasíroval.

34:46
    Jan Rutta uklidnil hru za svou klecí. Český obránce čeká na dostřídání spoluhráčů.

34:12
    John Carlson střílel z poměrně ostrého úhlu. Jeho rána byla navíc tečována mimo branku.

33:31
    Až nyní vypálil Nick Jensen, jehož pokus udržel Mackenzie Blackwood v lapačce.

33:16
    Domácí poměrně dlouho už kombinují v útočném pásmu, ale zatím je to bez střelby.

32:06
    Trevor van Riemsdyk tvrdě pálil z vrcholu pravého kruhu. Prostor mezi třemi tyčemi ale netrefil.

31:39
    Washington předvedl poměrně krkolomný přechod do útočného pásma. Ovečkin už mohl střílet, jenže ještě přihrával, což ideální řešení nebylo.

30:57
    Mackenzie Blackwood odražený kotouč raději přikryl ve své lapačce. Po krátkém přerušení se bude vhazovat v jeho třetině.

30:11
    William Eklund získal kotouč po chybě domácích. Následně jej předal mezi kruhy Mikaelu Granlundovi, kterého ale vychytal Darcy Kuemper.

29:44
    Connor McMichael hledal spoluhráče na levém kruhu, nicméně pas to přesný nebyl.

29:06
    Hertl tentokrát objel bránu Capitals, ale Darcy Kuemper to měl dobře pokryté. Vzápětí ale Washington vyhodil jen na icing.

28:40
    Marc-Édouard Vlasic hledal v útočném pásmu Hertla, kterému ale kotouč proskočil do střední třetiny.

27:59
    Filip Zadina se dokázal vrátit do obranného pásma a zastavit nebezpečnou přihrávku Manthy. Dobrá práce českého forvarda.

27:23
    Nick Jensen hledal před bránou Alexandra Ovečkina, který byl ale velmi poctivě bráněn. Zatím to San Jose dnes hraje směrem dozadu výborně.

26:54
    Tom Wilson rychle střílel v mezikruží z otočky. Mackenzie Blackwood ale znovu dával pozor a bez větších potíží zakročil.

26:28
    William Eklund objel bránu Capitals a následně vybízel spoluhráče u modré čáry. I tato pobídka ale byla zablokovaná.

25:46
    Tomáš Hertl předával kotouč do předbrankového prostoru, tam to ale domácí měli pokryté.

25:06
    Hosté si pomohli nahozením na zadní mantinel, ale tam jako první byli hokejisté v červených dresech.

24:00
    Ve chvíli, kdy už hosté hráli v plném počtu, se ke střele od modré čáry dostal Nick Jensen. Jeho pokus skončil na prvním blokujícím útočníkovi.

23:23
    Hertl s Kuninem mířili v oslabení dopředu. Vypálil druhý jmenovaný, který trefil lapačku Darcyho Kuempera.

23:06
    Washington vystřídal a na led už posílá druhou přesilovkovou formaci.

22:27
    Strome předával kotouč na levý kruh, kde stál Ovečkin. Kousek před kapitánem domácích ale do puku sáhl jeden z beků.

21:52
    Kuzněcov připravil kotouč pro Carlsona, jehož důrazná střela po ledě skončila na betonu gólmana.

21:43
    Mario Ferraro – 2 min., sekání.

21:14
    Ovečkin si s Wilsonem nepředal kotouč úplně nejlépe, San Jose se snadno dokázalo ubránit.

20:35
    Martin Fehérváry odjíždí otřesen na střídačku. Slovenský obránce byl v pádu, přičemž narazil do rozjetého Tomáše Hertla.

20:01

Skončila nám první třetina, která nabídla jednu branku v síti Capitals. Ve 12. minutě se díky důrazu na brankovišti prosadil Luke Kunin. Sledujeme ale velmi vyrovnané utkání, také domácí měli své šance.

20:00

19:33
    Hned po vyhraném buly střílel do připraveného hostujícího brankáře Alexandr Ovečkin.

19:02
    Rozběhla se nám poslední minuta úvodní periody. Tentokrát na zakázané uvolnění zahráli hokejisté v bílých dresech.

18:05
    Washington tentokráte velmi nepřesně přihrál, pískalo se zakázané uvolnění.

17:46
    Sraženou přihrávku okamžitě zakončil Alexej Protas, jehož rána z otočky skončila na výstroji gólmana hostů.

17:18
    Hertl ve středním pásmu ztratil kotouč, ale následně měl docela štěstí, že Mantha rychlost neměl.

16:39

16:00
    T. J. Oshie zůstal sám mezi kruhy, ale výtečně jej vychytal Mackenzie Blackwood. Gólman Sharks následně zneškodnil také velkou šanci Johna Carlsona.

15:30
    Alexandr Ovečkin dostal nabito na modrou čáru, avšak rána se mu moc nepovedla. Zamířila několik desítek centimetrů nad břevno.

14:54
    Hned na začátku oslabení San Jose dokázalo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

14:39
    Mario Ferraro – 2 min., vysoká hůl.

13:59
    Kunin přenechal puk spoluhráči, ale ten od Hardyho Häman Aktella mnoho prostoru nedostal.

13:34
    Tomáš Hertl přidržel kotouč na vrcholu pravého kruhu, odkud pak rychle střílel, jenže český útočník přesný nebyl.

12:51
    Strome a Ovečkin mířili na jednoho obránce, ale pískán byl ofsajd. Prvně jmenovaný si toho nevšiml, a proto střílel, což se nesetkalo s pěknou reakcí hostujících zadáků.
    11:40 Luke KUNIN - 0:1

11:40
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Hosté se dostávají na konci 12. minuty do vedení! Ty Emberson vystřelil od modré čáry pouze na zadní mantinel, avšak kotouče se zmocnil LUKE KUNIN, který jej okamžitě zastrčil k tyči. 0:1. Asistence: Ty Emberson a Mario Ferraro.

11:18
    Ty Emberson v poměrně velké rychlosti vjel do útočného pásma, nicméně střelu ani nahrávku nevyprodukoval.

10:08
    Čtvrtá lajna hostů se usadila v útočném pásmu, ale v rozhodující chvíli si touš nepředala úplně nejlépe.

08:04
    Strome posunul puk do křídla na Oshieho, jehož projektil byl zablokován.

07:18
    Martin Fehérváry měl u mantinelu problémy s Tomášem Hertlem, jenž se okamžitě snažil přihrát před bránu, což se mu ale nepovedlo.

06:38
    Matt Benning dostával kotouč na modrou čáru, kde ale hrací předmět nezpracoval ideálně. Žraloci se museli vrátit do střední třetiny.

05:40
    Anthony Mantha se na pravém křídle dostal k rychlé ráně zápěstím. Jeho projektil gólman Mackenzie Blackwood vyrazil.

04:56
    Vlasic na druhé straně kluziště nahazoval kotouč po bráně, tu ale minul.

04:32
    Strome krásnou žabičkou hledal u zadní tyče Wilsona, který zakončil. Mackenzie Blackwood se ale stačil přesunout a skvěle zakročil. První zákrok brankáře San Jose.

04:06
    Jevgenij Kuzněcov ještě pořádně nevyjel z útočného pásma, a proto se pískal ofsajd Washingtonu. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

03:18
    Kyle Burroughs už měl za sebou moc dlouhé střídání, a tak z útočné modré čáry jen nahodil černou gumu po bráně.

01:33
    Kotouč povyskočil na střídačku hostujícího týmu, takže hra zcela pochopitelně musela být přerušena.

01:09
    První lajna domácích se dostala do útočného pásma, kde se snaží něco vymyslet.

00:32
    Domácí nerozehráli vůbec dobře zpoza vlastní brány. Ke střele z mezikruží se dostal Hertl, jehož pokus byl ale zablokován.

00:01

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – Carlson (A), Fehérváry, T. van Riemsdyk, Sandin, Jensen, Häman Aktell – Wilson, D. Strome, Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, McMichael – Phillips, Bäckström (A), Mantha – Protas, Lapierre, Malenstyn.
    Trenér: Spencer Carbery

San Jose Sharks: Blackwood (Kähkönen) – Burroughs, M. Vlasic, Rutta, Ferraro (A), Benning, Emberson – Duclair, Hertl (A), Zetterlund – Kunin, Granlund, Eklund – Hoffman, Sturm, G. Smith – Labanc, Carpenter, Zadina.
    Trenér: David Quinn

Rozhodčí: McCauley, Lambert – Marquis, Mills.

SAN JOSE SHARKS

San Jose je zatím nejhorším týmem celé soutěže. Žraloci uhráli v osmi zápasech jen jeden bod a vstřelili pouze osm branek. Bodovali pouze ve druhém zápase doma proti Coloradu, kterému nakonec podlehli 1:2 po nájezdech. San Jose odehraje páté utkání za sebou na venkovních kluzištích. V Nashvillu padlo 1:5, na Floridě 1:3 a v minulých dvou zápasech nevstřelilo ani branku. Tampě podlehlo 0:6 a v noci na sobotu Carolině 0:3. Produktivitu mátožných Sharks vede český útočník Tomáš Hertl s jednou brankou a čtyřmi asistencemi.

WASHINGTON CAPITALS

Washington neprožívá zrovna ideální vstup do sezony, ale po hrozivém startu se přece jen zvedl. V předminulém utkání dokázal poměrně překvapivě vyhrát poměrem 6:4 na ledě New Jersey a v noci na sobotu přemohl v domácím prostředí Minnesotu po nájezdech. Celek z hlavního města Spojených států amerických letos nepatří mezi aspiranty na postup do play-off, nicméně měl by o něj alespoň bojovat. Momentálně patří Washingtonu dvanáctá příčka ve Východní konferenci. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Alexandr Ovečkin, který má na svém kontě dvě branky a čtyři asistence.

Martin Fehérváry (Washington)
    Jan Rutta (San Jose)
    Filip Zadina (San Jose)
    Tomáš Hertl (San Jose)

Hezkou hokejovou neděli při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Washingtonem a San Jose. Úvodní buly je na programu krátce po 22:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 43. D. Strome (Jensen, Häman Aktell), 56. Wilson (Ovečkin, Carlson), 60. Kuzněcov (Ovečkin, Carlson) – 12. Kunin (Emberson, Ferraro)

Rozhodčí: McCauley, Lambert – Marquis, Mills

Diváci: 15 856