Brest – PSG 2:3 (kon.) | Lille – Monaco 2:0 (kon.) | Méty – Le Havre 0:0 (kon.)
Montpellier – Toulouse 3:0 (kon.) | Rennes – Štrasburk 1:1 (kon.)
Lille OSC
2:0 (2:0)
AS Monaco
Neděle 29.10.2023, 15:00 • Stade Pierre-Mauroy, Lille • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 10. kolo

Tohle již bude ode mě vše. Já Vám děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit zase u dalšího Onlajnu. (16:57:24)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 0:8. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 17:13.

V rámci 10. kola Ligue 1 poráží Lille Monaco 2:0.
    V 1. poločase šlo Lille do vedení, když se ve 30. minutě prosadil Cavaleiro. O deset minut později bylo skóre 2:0, když se prosadil Diakité.
    Ve 2. poločase jsme moc šancí neviděli, tu největší měl v 80. minutě Akliouche, který trefil tyč. Gól ale nepadl a zápas skončil 2:0.

90+5

90+4
    Monaco se snaží najít skulinu v obraně Lille.

90+2
    jednu z posledních příležitostí bude mít k dispozici Monaco.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty nad rámec základní hrací doby.

88
    Akliouche po rohovém kopu trefil jen tyč.

87
    Střídání v týmu Lille OSC:
    ze hřiště odchází Ivan Cavaleiro, přichází Rémy Cabella,
    ze hřiště odchází Angel Gomes, přichází Gabriel Gudmundsson,
    ze hřiště odchází Bafodé Diakité, přichází Tiago Santos.

85
    S centrem Monaca si obrana domácích poradila.

82
    Další standartku Monaca bude rozehrávat Golovin.

80
    Hosté si počínali nedovoleně. Rozehrávat tak bude brankář Chevalier.

79
    Monaco má k dispozici nadějný volný přímý kop.

77
    Střela Gomese byla zdí sražena. Před rohovým kopem brankář Kohn stačil zasáhnout.

76
    Lille bude zahrávat volný přímý kop.

73
    ze hřiště odchází Edon Žegrova, přichází Adam Únás.

72
    ze hřiště odchází Yusuf Yazıcı, přichází Jonathan David.

70
    Střídání v týmu AS Monaco:
    ze hřiště odchází Chrislain Matsima, přichází Eliesse Ben Seghir.

69
    Boadu se už radoval z gólu, ale pomezní rozhodčí měl praporek nahoře. Offside teď zhatil gólové oslavy hostů.

69
    Následovat bude roh hostujících borců.

68
    Hráči Monaca budou vhazovat v blízkosti šestnáctky domácích.

67
    Yazici viděl od hlavního rozhodčího Turpina žlutou kartu.

66
    Hráči Monaca si nepohlídali své postavení a asistent rozhodčího jim odmával offside.

64
    Obrovskou šanci měli hráči Monaca. Chevalier vyrazil centr přímo před Aklioucheho, který pálil ale přímo do gólmana Lille. To byl fantastický zákrok v podání Chevaliera.

61
    Na hřišti se v bolestech svíjí Diakite. Vyžádal si ošetření, a tak je hra na chvíli pozastavena.

59
    Ben Yedder pálil z odraženého balónu, ale bránu těsně minul.

58
    Obrovskou šanci měl Ben Yedder, když se ocitl sám před brankářem a lobem nepochopitelně přestřelil. Mrzet ho to moc ale nemusí, neboť se nacházel v offsidu.

56
    Monaco kombinuje kolem obrany Lille a čeká na skulinu v obraně.

54
    S rohem Monaca si obrana domácích poradila bez problémů.

51
    Lille bude zahrávat roh.

50
    Zakaria obdržel za svůj zbytečně tvrdý faul žlutou kartu.

49
    Fofana obdržel za svůj faul na polovině hřiště žlutou kartu.

48
    Golovin napřáhl k zajímavé střele, ale brankář Chevalier předvedl ještě lepší zákrok.

46
    ze hřiště odchází Takumi Minamino, přichází Maghnes Akliouche,
    ze hřiště odchází Folarin Balogun, přichází Myron Boadu.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:03.

Máme za sebou 1. poločas, po kterém domácí Lille vede nad Monacem 2:0.
    Zprvu se hrál opatrný fotbal kolem půli hřiště s minimem šancí. Každý tým měl jednu. Až ve 32. minutě Žegrova vyslal exkluzivní centr přímo na nohu Cavaleira, který tváří v tvář brankáři Kohnovi proměnil. Ve 42. minutě bylo skóre 2:0, neboť se po krásné individuální akci Edona Žegrovi prosadil Diakité.

45+2

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45
    Hráči Monaca se snažilo s výsledkem něco udělat, ale veškeré plány zhatil útočný faul Minamina.
    42. Bafodé DIAKITÉ - 2:0

42
    Lille právě vstřelilo branku!
    Žegrova potáhl míč a předal nádhernou přihrávku přímo na nohu BAFODE DIAKITEHO, který pohotově vypálil z hranice vápna. Brankář Kohn neměl šanci jeho střelu vytěsnit mimo tři tyče.
    Asistence: Edon Žegrova.

41
    Golovin vyslal pohotovou střelu z první, ale brankář Chevalier byl připraven.

40
    Golovinovi se přímý kop nepovedl a vysoko míjí bránu domácích.

38
    Monaco bude kopa volný přímý kop z velmi dobré pozice.

36
    Žegrova se snažil obejít Jakobse, ale nevyzrál na něj. Z následné akce vytěžili domácí roh.

34
    VAR potvrdil, že se o offside nejednalo a gól tedy platí.
    32. Ivan CAVALEIRO - 1:0

32
    IVAN CAVALEIRO si naběhl na fantastický centr od Žegrovy a tváří v tvář neomylně proměnil. Brankář Kohn si sáhl, ale zakročit nedokázal.

31
    Monaco má k dispozici přímý kop.

30
    Hráči Monaca budou vhazovat na útočné polovině.

27
    Hráčům Monaca byl odpískán útočný faul.

25
    Jakobs a Diakite jsou teď na zemi, protože před pár chvílemi se srazili hlavami.

23
    Bentaleb si počkal na odražený balón a z první z voleje nádherně vypálil. Brankář Kohn si s jeho pokusem ovšem poradil.

22
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

19
    Ben Yedder se ani z branky neradoval, neboť si byl vědom, že Jakobs na něj centroval už ze zámezí.

18
    Balogun si naběhl na skvělou přihrávku ze středu hřiště, ale špatným zpracováním mu míč utíká až k brankáři.

16
    Singo si naskočil na přímý kop a hlavičkou prověřil brankáře Chevaliera. Ten s jeho pokusem neměl problémy.

14
    Monaco bude mít k dispozici volný přímý kop.

13
    Zakaria se presentoval útočným faulem.

10
    Ben Yedder hledal přihrávkou ve vápně Baloguna, ale obránci stačili odvrátit míč na roh.

9
    Yazici nebezpečně pálil z přímého kopu, ale brankář Kohn si s jeho střelou poradil.

7
    Domácí budou mít k dispozici volný přímý kop.

5
    Yazici si naběhl na fantastickou přihrávku ze středu pole, ale brankář Kohn proti němu stihl zakročit.

3
    Diatta se dostal ke střele zpoza pokutového území domácích. Jeho střela jen těsně minula pravou tyč brány brankáře Chevaliera.

2
    S rohovým kopem Monaca si obrana domácích poradila.

1

Hlavní rozhodčí přivádí aktéry dnešního utkání na hrací plochu.

Lille OSC: Chevalier – B. Diakité, A. Ribeiro, Yoro, Ismaily – Gomes, bin Tálib – Cavaleiro, André (C), Žegrova – Yazıcı.
    Náhradníci: Mannone – Bouaddi, Cabella, David, Gudmundsson, Miramón, Únás, Umtiti, Santos.
    Trenér: Fonseca P.

AS Monaco: Köhn – Diatta, Singo, Matsima, Jakobs – Minamino, Zakaria, Yo. Fofana, Golovin – Balogun, Ben Yedder (C).
    Náhradníci: Majecki – Akliouche, E. Ben Seghir, Boadu, Mo. Camara, Cartillier, E. Diop, Efekele, Matazo.
    Trenér: Hutter A.

Rozhodčí: Turpin – Garrigues, Danos.

To hostující AS Monaco vstoupilo do aktuálního ročníku Ligue 1 ještě lépe. Za 9 odehraných kont stihli hosté nasbírat celkem 20 bodů za 6 výher, 2 remízy a jen jednu porážku. Nacházejí se tak na 2. místě ligové tabuky, jen 2 body za vedoucím Nice.
    V minulém kole porazili hosté v Monacu Méty 2:1.

Domácí Lille OSC, hrající své domácí zápasy na stadionu Stade Pierre-Mauroy, vstoupilo do letošního ročníku Ligue 1 velmi dobře. Po devíti odehraných utkáních má na svém kontě 15 bodů za 4 výhry, 3 remízy a 2 porážky s positivním skóre 12:10. Domácí se tak nacházejí na skvělém 4. místě.
    V minulém ligovém kole vyhráli doma proti Brestu 1:0.
    V posledním zápase v Evropské konferenční lize vyhráli nad Slovanem Bratislava 2:1.

V rámci 10. kola Francouzské Ligue 1 Uber Eats na sebe narazí týmy Lille OSC a AS Monaco.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.