Vítkovice – Třinec 3:6 (kon.) | Plzeň – K. Vary 2:3 (po pr.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
Kladno – Sparta 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Motor ČB 4:1 (kon.) | Olomouc – Pardubice 1:5 (kon.)
Liberec – Litvínov 5:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
HC VERVA Litvínov
Pátek 03.11.2023, 18:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga • 17. kolo

Máme tu konec duelu. Po šedesáti minutách je stav hry 5:2 pro domácí Bílé Tygry. Na začátku třetího dějství se prosadil Jakub Rychlovský, který svou dělovkou překonal Zajíčka nad lapačku. Následně se chemikům podařilo ještě snížit, když nahrávku Havelky zužitkoval Michal Gut. V závěru zápasu ještě Verva dostala výhodu přesilové hry, kterou podpořila odvoláním gólmana. Do prázdné branky pak zkompletoval svůj hattrick Martin Faško-Rudáš.

Hráči zápasu: 77 – Martin Faško-Rudáš, 25 – David Kaše.

Střely po 60 minutách hry 31:31. (20:27:16)

59:44
    Liberec právě vstřelil branku!
    Máme tu konečnou tečku za dnešním zápasem! Jakub Rychlovský krásně vystihl souhru Litvínova. Kotouč pak zdvořile předal najíždějícími MARTINU FAŠKO-RUDÁŠOVI, který touto brankou kompletuje svůj hattrick. Asistence: Jakub Rychlovský.

59:17
    Při přesunu na střelu z první se liberecký maskovaný muž opřel o tyčku moc velkou razancí, což ji vyhodilo z jejího postavení.

58:15
    Nádherný tygří skok v podání Daniela Krále! Liberecký brankář parádně zabránil Nicolasi Hlavovi ve skórování do odkryté klece, a tak si na případně snížení na 3:4 budeme muset počkat.

57:51
    Dělovka Liama Kirka skončila na betonu Daniela Krále. Střela měla takovou razanci, že se odrazila pryč z útočného pásma.

57:45
    Hosté si rovněž vyžádali oddechový čas, po jehož konci zůstává Zajíček sedět na střídačce.

57:45
    Pronikající hráč litvínovské Vervy byl podražen. Hosté tak mají dvě minuty před koncem možnost se dotáhnout na svého soupeře. Kelly Klíma si jde odpykat dvouminutový trest za podrážení.

57:13
    David Kaše sbírá puk ve středním pásmu. Dlouhým obloučkem se vrací do své obranné třetiny, odkud rozveze další útočnou akci.

55:31
    Kelly Klíma dobře vystihl litvínovskou rozehrávku. Následně však skončila i liberecká akce, neboť liberecká šedesát sedmička rozehrála nepřesně.

54:22
    Michal Bulíř v pádu u mantinelu sice stihl odehrát kotouč, ten však doputoval za čáru zakázaného uvolnění, a tak se hra vrací zpět před libereckého brankáře.

53:12
    Martin Faško-Rudáš osvobozuje své barvy od litvínovského sevření. Zbytek jeho spoluhráčů míří na střídačku.

52:57
    Chemici dlouze kombinují v útočném pásmu, chtějí tím docílit toho, že se liberecká obranná čtyřka unaví.

52:11
    Dělovka Janise Jakse z vrcholku levého kruhu končí ve výstroji Daniela Krále. Liberecký brankář si připisuje další úspěšný zákrok.

51:33
    Adam Najman zahákoval pronikající Ondřeje Kašeho a je za to odměněn pobytem na trestné lavici.

50:57
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Chemici sice přesilovku zužitkovat nedokázali, to je však mrzet nemusím, neboť ihned po jejím konci přichází snížení. Najíždějící Martin Havelka krásně našel Michala Guta, který prostřelil Daniela Krále mezi betony. Asistence: Martin Havelka.

50:43
    Liberečtí oslabení přečkali, Vojtěch Budík míří na střídačku, což znamená, že jsou Tygři v plném počtu.

49:52
    Puk se po vhazování zasekl u nohou Marka Baránka. Kotouč sbírá Kelly Klíma a vyhazuje jej do útočné třetiny Tygrů.

49:12
    Liam Kirk si nerozuměl s Nicolasem Hlavou, kotouč sbírá Lukáš Derner, který jej vyhazuje až a branku Šimona Zajíčka.

Ondřej Gajdáček

Branky a nahrávky: 11. Faško-Rudáš (Vlach, Filippi), 33. Klíma (McCoshen), 38. Faško-Rudáš (Rychlovský), 45. Rychlovský (Filippi), 60. Faško-Rudáš (Rychlovský) – 28. D. Kaše (Jaks, O. Kaše), 51. Gut (Havelka)

Bílí Tygři Liberec: D. Král (Schnattinger) – McCoshen, Knot, Ivan, Galvas, Budík, Melancon, Derner – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Birner (C), A. Najman, Bulíř (A) – Pérez, Vlach, Klíma – Pekař, Plos.
    Trenér: Filip Pešán

HC VERVA Litvínov: Zajíček (M. Tomek) – Zile, Demel (A), Baránek, Jaks, Czuczman, Zeman, Šalda – Kudrna, Gut, Koblasa – Hlava, D. Kaše (A), O. Kaše (C) – Maštalířský, Kirk, Abdul – Válek, Jurčík, Havelka.
    Trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: Pražák, Mejzlík – Kajínek, Ondráček