3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Sobota 04.11.2023, 11:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Liga juniorů • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Zdravím všechny hokejové příznivce. Liga juniorů pokračuje 14. kolem a my se zaměříme na souboj domácí Slavie a hostující Poruby. Slavii čeká druhý zápas ve dvou. V pátek se doma střetla s Havířovem a bylo to poměrně vyrovnané utkání. Hosté se dostali do vedení přesně v čase 27:00, kdy se prosadil Lipka, ale sešívaní srovnali v čase 28:58 po trefě Viktora Štípka. Zápas dospěl až do prodloužení, ve kterém bod navíc pro domácí vystřelil v čase 62:55 Šindelář. V sobotu se v Edenu představí Poruba, která v minulém zápase nestačila na Třemošnou, která na svém ledě deklasovala Porubu 9:2. Tým z Ostravy se tak bude snažit odčinit tuhle vysokou porážku, naopak Slavia bude chtít navázat na páteční výhru proti Havířovu. Úvodní buly bude vhozeno v 11:00.

HC Slavia Praha: Tesař (Hodic) – Hron (A), Jokl (C), Křivánek, Brotánek, Málek, Hubinka, Klíma – V. Štípek (A), Vosmík, Skalský – Kříženecký, Krums, Šámal – R. Štípek, Janoušek, Hasman – Kubata, Vlach, Sander
    Trenér: Luboš Jenáček

HC RT TORAX Poruba 2011: Drabčík (Sobol) – Ševčuk, Janeček (A), Bodnar, Činčala, Kosina, Telnov, Karal – Hansel, Skřipčák (C), Graněčný, Rigo, Platzek, Dobša, Martiňák, Krasnohorský, Šrubař, Koida, Chromyšyn, Veselý
    Trenér: Tomáš Potěšil

Rozhodčí: Mareš — Serbus, Černohlávek.

Slavia nastoupí v bílých dresech, hosté z Poruby budou hrát v červených.

Domácí slávisté už jsou na ledě.

A už nastupují také hosté z Poruby.

00:01

00:13
    První střelu obstaral Hansel, který ale zamířil vedle branky.

00:34
    Zakázané uvolnění Poruby. Buly před Drabčíkem.

00:38
    Drabčík svým zásahem přerušuje hru, takže hra zůstane před jeho brankou, kde se bude znovu vhazovat.

01:06
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
    Ilja Chromyšyn – 2 min., držení.

01:45
    Štípkův pokus z levého kruhu vyrazil Drabčík nad sebe.

03:06

Slavia strávila celé dvě minuty přesilovky v útočném pásmu, ale k žádné trefě to nevedlo.

03:28
    Po Drabčíkově zákroku se bude vhazovat před jeho bránou.

03:43
    První zásah v utkání si připisuje Tesař a bude se vhazovat před domácí bránou.

03:49
    Opět Tesařův zásah. Buly znovu před jeho brankou.

04:18
    Zakázané uvolnění sešívaných. Buly před brankou Tesaře.

04:53
    Klímovu ránu od levého mantinelu srazil Drabčík betonem do rohu.

06:13
    Střelu jednoho z domácích z pozice před brankou vyrazil Drabčík jen před sebe, ale nikdo z domácích se k následné dorážce nedostal.

06:49
    Slavia právě vstřelila branku! Domácí se už ale prosazují! Domácí se dostali do útočného pásma a Hubinka našel přihrávkou od pravého mantinelu před brankou volného RICHARDA ŠTÍPKA, který uklidil kotouč za záda Drabčíka, Asistence: Ondřej Hubinka.

08:08
    Kříženecký dostal dobrou nahrávku do jízdy, dojel s ním do pásma, jenže na pravém kruhu si puk špatně zpracoval a přišel o něj.

08:34
    Drabčíkův další zákrok přerušuje hru a znamená buly před porubskou bránou.

09:40
    Nahození Dobši od modré čáry srazil Tesař do rohu. Následnou útočnou akci Poruby zastavil odpískaný ofsajd. Buly ve středním pásmu.

10:47
    Vlach chtěl kousek za modrou vypálit, ale trefil pouze jednoho z bránících hráčů Poruby.

10:58
    Po dalším zásahu Drabčíka se vhazuje po pravé ruce hostujícího brankáře.

11:09
    Hra ale zůstane před Drabčíkem, protože Porubě je odpískáno zakázané uvolnění, takže se vhazuje před hostující klecí.

11:45
    Ofsajd zastavuje útočnou akci Pražanů. Vhazování ve středním pásmu.

12:28
    Střela Viktora Štípka z mezikruží skončila zásahem Drabčíka, který betonem vyrazil puk do rohu.

13:00
    Drabčíkův zásah přerušuje hru. Buly před jeho bránou.

13:58
    Zakázané uvolnění Slavie. Buly před brankou Tesaře.

14:07
    Ofsajd sešívaných. Buly ve středním pásmu.

14:23
    Kapitán hostů Skřipčák střelou z pravého kruhu prověřil Tesaře, ale ten jeho pokus vyrazil betony do bezpečí.

15:06
    Drabčík má další zásah. Buly před jeho bránou.

15:19
    Hanselovo nahození raději Tesař sebral do lapačky a vhazuje se před domácí brankou.

16:12
    Tesař vyklepal puk z lapačky a rychle rozehraje.

17:19
    Jokl pálil z mezikruží, ale střelu domácího kapitána dokázal Drabčík pokrýt.

18:02
    Aktivní Dobša na hranici kruhů prověřil Tesaře, který jeho ránu vyrazil.

18:53
    Brotánek pálil od modré, Drabčík srazil jeho ránu do rohu.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:13
    Drabčík má na svém kontě další zásah, po kterém se bude vhazovat před jeho bránou.

20:00

První třetina je u konce. Moc šancí jsme neviděli, ale více ze hry měli Pražané, kteří zatím vedou po 20 minutách 1:0 zásluhou Richarda Štípka, který v 7. minutě z pozice před brankou zužitkoval nahrávku Hubinky od mantinelu a prostřelil brankáře Drabčíka. Další šanci Slavie měl ve 13. minutě Viktor Štípek, ale Drabčík proti jeho pokusu z mezikruží skvěle zasáhl. Poruba si žádnou vyloženou šanci nevytvořila, ale několika střeleckými pokusy její hráči prověřili domácího brankáře Tesaře, který ale zatím odolává a drží čisté konto.

Druhá třetina začne zhruba v 11:42.

Domácí se vrací na ledovou plochu.

A na led už se vrací i Poruba.

20:01

20:18
    Vosmík zůstal úplně sám před brankou a zpoza brány ho parádní nahrávkou našel Viktor Štípek, ale Vosmíkovu následnou ránu skvěle vyrazil Drabčík.

20:40
    Vhazování ve středním pásmu, protože puk skončil mimo hrací plochu.

20:48
    Po ofsajdu Slavie se vhazuje ve středním pásmu.

21:24
    Poruba byla dlouho pod tlakem Slavie, až teď se jí podařilo vyhodit puk a může vystřídat.

22:00
    Rychlou střelu Chromyšyna z levého kruhu vyrazil do bezpečí Tesař svou hokejkou.

22:50
    Martiňák hledal před brankou volného Dobšu, ale ten na puk nedosáhl.

23:43
    Zakázané uvolnění Poruby. Vhazuje se před Drabčíkem.

24:20
    O kotouč se bojuje u mantinelu za Tesařovou brankou a nakonec puk uzmuli domácí.

24:56
    Tesař musel zasahovat, když přizvedl lapačkou do bezpečí pokus Veselého z pozice před bránou.

25:11
    Icing Slavie. Vhazování před Tesařem.

25:16
    Zákrok domácího brankáře. Buly před domácí brankou.

25:25
    Mykyta Bodnar – 2 min., napadení.

25:41
    Puk v lapačce Drabčíka. Buly před jeho brankou.

26:09
    Hosté vyhazují puk až k brankáři Tesařovi.

26:42
    Rána Viktora Štípka byla přizvednuta do ochranné sítě a vhazovat se bude před Drabčíkem.

27:10
    Křivánek tvrdě vypálil od modré čáry, ale trefil pouze tvrzené sklo za bránou Drabčíka.

27:25

27:57
    Krums po obdržení puku zůstal zcela sám před hostující bránou, ale těsně ji minul při své střele!

29:21
    Hron nastřelil levou tyčku Drabčíkovy brány!

29:43
    Po zásahu Drabčíka se vhazuje před jeho klecí.

30:09
    Tesař se natáhl svou lapačkou po střele od modré jednoho z hostujících hráčů a přerušuje hru. Buly před jeho brankou.

30:36
    Tesař znovu v akci, tentokrát musel vyrážet betonem střelu do rohu.

30:44
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Jakub Málek – 2 min., držení.

30:50
    Janečkova rána skončila v ochranné síti za Tesařovou bránou. Vhazování před jeho klecí.

32:01
    Rodion Koida – 2 min., hákování.

32:44

33:16
    Křivánkův pokus od modré vyrazil do rohu betonem brankář Drabčík.

33:43
    Slavia právě vstřelila branku! Slávisté využívají přesilovku a zvyšují skóre. Viktor Štípek si v útočném pásmu všiml volného MIROSLAVA KŘIVÁNKA, jemuž následně adresoval křižnou nahrávku. Křivánek nepohrdl a trefil odkrytý prostor Drabčíkovy brány. Asistence: Viktor Štípek a Ernests Krums.

33:52
    Filip Veselý – 2 min., faul loktem.

35:50
    Poruba se dobře brání a tohle oslabení zvládne.

35:52

36:24
    Zakázané uvolnění Poruby. Vhazuje se před brankou Drabčíka.

36:36
    Sander vypálil z pravého kruhu, ovšem Drabčík švihnul lapačkou a perfektním "semaforem" zastavil tuhle střelu. Vhazuje se před jeho bránou.

37:28
    Puk dojel až před Drabčíka, který ho raději přikryl pod lapačku a bude se znovu vhazovat před jeho bránou.

37:48
    Kubata byl zády k bráně, ale i přesto dokázal vypálit, ovšem mířil těsně vedle hostující brány.

37:55
    Po zakázaném uvolnění Poruby se vhazuje před Drabčíkem.

38:38
    Porubu zastavuje odpískaný ofsajd. Buly ve středním pásmu.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Druhá třetina je za námi. Slavia v ní měla znovu převahu a zvýšila svůj náskok. Před gólem ale měli Pražané dvě velké šance. Nejprve Krums těsně minul bránu, když před ní zůstal zcela sám, a následně ve 30. minutě nastřelil Hron tyčku Drabčíkovy brány. Pak už se domácí dočkali zvýšení skóre. Ve 34. minutě využil přesilovku Křivánek, který využil křižné nahrávky od Viktora Štípka a zamířil do odkryté brány. Poruba zatím nedokázala najít recept na výborně chytajícího Jiřího Tesaře, který musel i ve druhé třetině vytáhnout několik důležitých zákroků, aby podržel svůj tým.

Třetí třetina začne zhruba ve 12:30.

40:01

40:57
    Drabčík má puk ve své výstroji a svým zásahem přerušuje hru. Buly před jeho bránou.

41:21
    Tomáš Brotánek – 5 min. + OK, vražení na hrazení, odpyká Štěpán Kubata.

41:59
    Janoušek vyhodil puk za bránu Poruby a šetří cenné vteřinky v dlouhém oslabení.

43:40
    Křivánek obětavě zblokoval střelu jednoho z hostujících hráčů od modré čáry.

43:58
    Daniel Janeček – 2 min., nedovolené bránění.

44:43
    Málek dostal nahrávku od Vosmíka, ale jeho pokus zblokoval jeden z obránců Poruby.

45:15
    Koida vypálil z pravého kruhu. Tesař má ale kotouč v lapačce a přerušuje hru. Buly před jeho bránou.

45:58

46:02
    Jokl vypálil od modré čáry, ale trefil pouze připraveného Drabčíka. Tomu následně vpadl puk z výstroje, ale Drabčík se po něm znovu natáhl a nepustil nikoho z domácích k dorážce.

46:21
    Slávisté odehráli výborně dlouhé oslabení, jehož část strávili ve hře 4 na 4 a ubránili se.

47:25
    Hubinkova rána od modré jen zaduněla o mantinel za brankou Drabčíka.

47:39
    Současné vyloučení:
    Dominik Hasman – 2 min., hrubost.

Denis Dobša – 2 min., hrubost.

47:50
    Zakázané uvolnění Slavie vrací hru před Tesaře, kde se bude vhazovat.

48:20
    Chromyšyn tvrdě vystřelil, ale Tesař jeho pokus z levého kruhu vytěsnil vyrážečkou.

49:29
    Vhazuje se před Tesařem.

49:34
    Znovu se bude vhazovat před Tesařem, jenž má kotouč pod svou lapačkou.

50:03
    Oba vyloučení hráči už jsou zpět na ledě. Tesař má puk ve své lapačce a znovu se bude vhazovat před jeho brankou.

50:41
    Hra je přerušena kvůli tomu, že Bodnar zůstal ležet na hrací ploše. Zřejmě dostal pukem, ale nakonec se zvedl a po svých zamířil na střídačku.

51:22
    Poruba právě vstřelila branku! Tesař přichází o čisté konto a ještě máme zaděláno na drama! Před domácí brankou se vyskytla skrumáž, ve které Rigo střílel. Tesař pokus vyrazil, a následně se snažil tygřím skokem natáhnout po puku, ale do něj mezitím plácl VOJTĚCH GRANĚČNÝ, který s notnou dávkou štěstí protlačil puk do branky. Asistence: Šimon Rigo a Daniel Janeček.

53:25
    Poruba po snížení zatlačila Slavii, která musí vyhodit puk až k brance Drabčíka.

54:56
    Dobša dostal nahrávku do jízdy, jenže svůj pokus namířil jen do ochranné sítě nad Tesařovou bránou a vhazovat se bude před ním.

56:25
    Skalský dostal dobrou nahrávku do mezikruží, ale mířil jen těsně vedle brány.

56:54
    Slavia právě vstřelila branku! Slavia zřejmě definitivně rozhoduje o svém vítězství. Slavia se usadila v útočném pásmu poté, co Poruba zachybovala ve středním pásmu. Kříženecký poslal kotouč VIKTORU ŠÁMALOVI, který se po pěkné akci prosadil přesnou ranou k levé tyči Drabčíkovy brány. Asistence: Daniel Kříženecký a Tomáš Jokl.

Oddechový čas pro tým HC Slavia Praha.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:06
    Martiňák to zkusil z levého kruhu z mírného úhlu, ale Tesař nastavil lapačku a sebral do ní puk. Vhazování před jeho bránou.

59:22
    Zakázané uvolnění Slavie. Buly před Tesařem.

Třetí třetina nabídla po gólu na každé straně. V 52. minutě se prosadil hostující Graněčný díky dobrému důrazu na brankovišti a v 57. minutě uzavřel skóre dnešního utkání Kříženecký po pěkné nahrávce od Šámala. Slavia zvládla druhé utkání ve dvou dnech a znovu tak bere tři body. Poruba naopak nenapravila prohru s Třemošnou 2:9 a znovu musí zkousnout hořkost porážky.

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. (13:08:06)

Mateo

Branky a nahrávky: 7. Štípek (Hubinka), 34. Křivánek (Štípek, Krums), 57. Šámal (Kříženecký, Jokl) – 52. Graněčný (Rigo, Janeček)

Rozhodčí: Mareš — Serbus, Černohlávek