Litvínov – K. Vary 6:4 (kon.) | Vítkovice – Sparta 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 2:3 (0:2 po s.n.)
Plzeň – Olomouc 1:2 (1:2 po s.n.) | Mountfield HK – Kladno 2:1 (kon.) | Liberec – Motor ČB 2:5 (kon.)
Kometa Brno – Pardubice 4:3 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
HC Sparta Praha
Pátek 24.11.2023, 17:30 • Ostravar aréna, Ostrava • Tipsport extraliga • 21. kolo

V Ostravar aréně dnes 6 702 diváků sledovalo souboj mezi Vítkovicemi a Spartou. Po první bezbrankové třetině byli spokojenější domácí fanoušci, ale i tak doufali v hratelnost dnešního soupeře. Sparta otevřela skóre až v 36. minutě Krejčíkem, domácí dokázali na tento gól odpovědět až zkraje třetí části, kdy se trefil Barinka. Sobotka ale ještě před polovinou třetí části prostřelil Klimeše znovu a Vítkovice věděly, že už nemají na co čekat. Po oddechovém čase zkusily hru bez brankáře, tyč opuštěné klece nejprve trefil Buchtele, vítkovičtí poté znovu rozjeli přesilovkový kolotoč, ale hosté potvrdili roli favorita, když do prázdné domácí branky zblízka střílel Řepík. Vítkovice sice strávily závěr zápasu u Kovářovy klece, ale dalšího gólu už se nedočkaly.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek pátku a víkendu, já se budu těšit brzy zase na počtenou. (20:09:04)

59:54
    Sparta vyhazuje kotouč do rohu k prázdné brance Vítkovic.

59:37
    Vítkovičtí se snaží snížit a dostat tak ještě šanci přidat další gól a vynutit si prodloužení.

59:05
    Sparta vyhazuje puk do bezpečí, kotouč se k opuštěné brance nedostává.

58:58
    Lakatoš neúnavně pálí na Kovářovu klec, ale ten je přesně tam, kde má být.

58:28
    Za podrážení je vyloučen hostující kapitán Řepík. Vítkovice znovu hrají bez brankáře.

58:10
    6/6
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hosté se dostali k puku, Buchtele nahrával MICHALOVI ŘEPÍKOVI, který pro jistotu zajel až k brance Vítkovic a bezpečně do ní kotouč poslal – 1:3. Asistence: Jan Buchtele, Aaron Irving.
    Řepík M., Buchtele J., Irving A., Kempný M., Lajunen J., Kovář J.
    Bukarts R., Krieger P., Lakatoš D., Raskob J., Kalus M., Auvitu Y.

57:50
    Vítkovice znovu před Kovářem, ale hosté se brání velmi dobře.

57:25
    Buchtele se dostal i s pukem do útočného pásma, ale od kruhů nastřelil jen tyč!!

57:04
    Za brankou Kováře bojují hráči o puk.

56:50
    Oddechový čas pro Vítkovice. Klimeš po něm zůstává na střídačce.

56:50
    Bukarts před hostující brankou, ale Kovář byl připraven. Puk míří na zakázané uvolnění hostů.

56:30
    Puk je ve středním pásmu, Vítkovice střídají, Sparta bude rozehrávat.

56:15
    Sparta kombinuje v pásmu, domácí se snaží bránit.

55:57
    Host se usadili v pásmu, Klimeše prověřoval Němčík, ale vítkovický gólman byl na místě.

55:25
    Sparťané čekají za svou brankou na dostřídání a budou rozehrávat.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 41. Barinka (Zdráhal, Fridrich) – 36. Krejčík (Moravčík, Konečný), 47. Sobotka (Kempný, Mikliš), 59. Řepík (Buchtele, Irving)

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Grman, Mikuš (A), Raskob, Auvitu, R. Jeřábek, L. Kovář – Bukarts, Krieger, Lakatoš (C) – Fridrich, Barinka, Zdráhal – Kalus, Dej (A), Kotala – Peterek, Přibyl, Krejsa.
    Trenér: Pavel Trnka

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Moravčík, Mozík, Kempný, Mikliš, Němeček, Irving, Krejčík – Chlapík, Sobotka (A), Řepík (C) – Forman, Horák, P. Kousal (A) – Buchtele, Lajunen, Kestner – Mužík, O. Najman, Konečný.
    Trenér: Pavel Gross

Rozhodčí: A. Jeřábek, R. Hradil – J. Ondráček, L. Rampír

Diváci: 6 702