Litvínov – K. Vary 6:4 (kon.) | Vítkovice – Sparta 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 2:3 (0:2 po s.n.)
Plzeň – Olomouc 1:2 (1:2 po s.n.) | Mountfield HK – Kladno 2:1 (kon.) | Liberec – Motor ČB 2:5 (kon.)
Kometa Brno – Pardubice 4:3 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
HC Sparta Praha
Pátek 24.11.2023, 17:30 • Ostravar aréna, Ostrava • Tipsport extraliga • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V jednadvacátém kole Tipsport extraligy si domácí Vítkovice přizvaly na svůj led hokejisty pražské Sparty, se kterými jsou odhodlány rvát se o body až do posledního hvizdu.

Vítkovičtí sehráli poslední extraligové kolo na olomouckém ledě, kde ještě dvě minuty před koncem druhé třetiny prohrávali 0:2, ale díky gólu Kotaly a vyrovnávacímu gólu Kriegra dvě minuty před koncem třetí části si vynutili prodloužení, které ale po minutě a deseti vteřinách ukončil hostující Ondrušek, a tak si svěřenci trenéra Trnky odvezli z Hané jen jeden bod. V neúplné tabulce patří domácím 12. místo, s bilancí 4-1-3-10 a pasivním skóre 43:60 mají na kontě 17 bodů. V nedělním zápase se na ledě Komety představila Sparta, která od 34. minuty prohrávala 0:1, ale o dvacet minut čistého času později se Chlapíkovi podařilo překonat Furcha v brněnské brance a zápas se tak prodlužoval. V prodloužení vystřelil prémiový bod pro svůj tým Cingel, a tak i Sparta vyzískala v posledním kole jen bod. Pražanům však patří 2. místo tabulky a za bilanci 11-3-1-5 a aktivní skóre 63:44 jim patří 40 bodů.

Kanadské bodování Vítkovic vedou s 15 body útočník Dominik Lakatoš (7+8) a obránce Stuart Percy (3+12). S šedesáti pěti pokusy je nejčastěji střílejícím hráčem týmu útočník Peter Mueller. V bodování Radegast indexu je se třiačtyřiceti body nejúspěšnějším obránce Willie Raskob. Nejtrestanějším hráčem je s dvaceti trestnými minutami obránce Mario Grman. Z dvojice gólmanů má lepší statistiky Lukáš Klimeš s průměrem 2,79 a úspěšností 90,61 %.

Nejproduktivnějšími hráči Sparty jsou s devatenácti kanadskými body útočníci Filip Chlapík (7+12) a Roman Horák (6+13). Nejlepším střelcem je s devíti přesnými zásahy útočník Michal Řepík (9+9). Mezi beky se s deseti body daří Michalovi Kempnému (3+7). Ten má také v bodování Radegast indexu nejvíce bodů – 41. Nejčastěji střílejícím hráčem je s šestašedesáti střelami útočník Pavel Kousal. Pětačtyřicet trestných minut minut si zatím vykoledoval obránce Ondřej Mikliš. Z dvojice gólmanů dostává více prostoru Jakub Kovář s jedním čistým kontem, průměrem 2,12 a úspěšností 90,60 %.

V letošní sezóně vyhrála první vzájemné utkání Sparta, která v O2 aréně vyhrála před návštěvou 9 863 diváků nad vítkovickými těsně 3:2.

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Grman, Mikuš (A), Raskob, Auvitu, R. Jeřábek, L. Kovář – Bukarts, Krieger, Lakatoš (C) – Fridrich, Barinka, Zdráhal – Kalus, Dej (A), Kotala – Peterek, Přibyl, Krejsa.
    Trenér: Pavel Trnka

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Moravčík, Mozík, Kempný, Mikliš, Němeček, Irving, Krejčík – Chlapík, Sobotka (A), Řepík (C) – Forman, Horák, P. Kousal (A) – Buchtele, Lajunen, Kestner – Mužík, O. Najman, Konečný.
    Trenér: Pavel Gross

Rozhodčí: A. Jeřábek, R. Hradil – J. Ondráček, L. Rampír.

00:01

00:13
    Sparta vyhrává úvodní vhazování, ale její útok zastavuje ofsajd.

00:27
    Moravčík nahazuje kotouč do rohu svého útočného pásma.

00:41
    Domácí se dostali k puku, ten končí u Kováře. Vhazuje se po jeho levici.

01:00
    Fridrich se protahoval podél mantinelu, ale byl bráněn.

01:16
    Ve středním pásmu vybojovali kotouč domácí, ale Němeček si za svou brankou bere puk pod kontrolu.

01:55
    Sparťané vklouzli do pásma, zblízka to zkoušel Kestner, ale vítkovickou klec minul.

02:09
    Hosté stále v pásmu, ale Klimeš je pozorný.

02:51
    Vítkovice dostaly puk do bezpečí, ale jen jen odevzdaly, Sparta má volnou cestu do útočného pásma.

03:08
    Klimešovi spoluhráči mu přidali práci, ale domácí gólman si nakonec dokázal poradit.

03:23
    Domácí dostali puk do pásma, ale v rohu u Kováře jej nedokázali udržet.

03:54
    Dobrý pokus hostujícího Formana, proti jehož střele si Klimeš musel vyjet z branky, ale puk díky tomu drží v náručí.

04:15
    Sparťané nemají nejmenší problém dostat se do pásma, vítkovičtí se zatím spíše brání.

04:46
    Hosté znovu v pásmu, ale nahrávka Lajunena končí v rohu.

05:13
    Pražané okupovali útočné pásmo, ale Klimeš zasahovat nemusel.

05:42
    Hostující hráč upadl těsně u vítkovické klece, do protiútoku se mohli dostat domácí, Lakatoš ale u kruhu nahrával zpět na spoluhráče, Sparta byla u puku dříve.

06:01
    Zdráhal dostal rychlou nahrávku a rozjel se sám na Kováře jeho klička ale končí na hostujícím gólmanovi.

06:32
    První přesilovka pro domácí, kteří se dostali do přečíslení, ale Chlapík si vypomohl podrážením a je vyloučen.

06:48
    Sparta dostala puk z pásma a přemisťuje se ke Klimešovi.

07:09
    Vítkovice mají problém dostat se do útoku.

07:23
    Domácí se usazují v pásmu a rozjíždějí přihrávkový kolotoč.

07:44
    U mantinelu vybojovaly puk Vítkovice, ten teď míří do kruhu k Bukartsovi.

08:18
    Vítkovické hole svazuje nepřesnost.

08:24
    Vítkovičtí těsně před Kovářem, puk se už už dostával vzduchem do branky, ale nakonec končí těsně vedle ní.

08:30
    Po odpískání došlo u sparťanské klece k menší šarvátce.

08:30
    Za hrubost jsou vyloučení domácí Kalus a hostující Němeček.

08:32
    Na led naskakuje potrestaný Chlapík. Oba týmy hrají v pěti.

09:27
    Sparta rozehrává od své branky.

09:45
    Domácí se dostávali do pásma, ale jejich rozehrávku narušil Moravčík.

10:14
    Hraje se ve středním pásmu.

10:24
    Lajunen se dostal až těsně k vítkovické kleci s Buchtelem, ale Klimešova lapačka byla rychlejší.

10:55
    Vítkovičtí v pásu, po chybě Barinky se ale musejí všichni urychleně vrátit ke Klimešovi.

11:12
    Domácí gólman ustál rychlý sparťanský výpad, hraje se ve středním pásmu.

12:00
    Puk je v lapačce domácího gólmana, Buchtele na něj nevyzrál.

12:20
    Kotala protlačil kotouč do pásma, ale nikdo ze spoluhráčů nebyl na dohled a proti přesile přišel o kotouč i šanci.

12:55
    Nepřesná kombinace Vítkovic posílá puk na zakázané uvolnění.

13:25
    Menší závar u domácí branky, ale skóre se nemění.

13:45
    Vítkovice se rychle protáhly až k brance, Krieger poslal puk na Zdráhala, ten minul, jeho následná střela putuje podél brankové čáry do bezpečí.

14:01
    Po komerční přestávce se bude vhazovat po pravici Klimeše.

14:45
    Percy bojuje v rohu u své klece o kotouč.

15:03
    Vítkovičtí v bez potíží v pásmu, Fridrich ani Zdráhal ale puk za Kováře nedostávají.

15:35
    Sparťanskou akci zastavuje ofsajd.

16:06
    Domácí sebrali kotouč a zamířili do útočného pásma, ale Kovář přerušuje hru přikrytím puku.

16:55
    Hosté se drží u branky domácího Klimeše, ale příliš nestřílejí.

17:50
    Hraje se ze strany na stranu, gólmani příliš práce nemají ale jsou v pohotovosti.

18:02
    Větší šance pro Spartu, Mužik se snažil vyzrát na Klimeše, ale marně.

18:31
    Krieger sebral u své branky kotouč a domácí tak mohou do útoku.

18:44
    Domácí Krieger se dostal do blízkosti Kovářovy klece, ale ten zareagoval včas.

18:55
    Ofsajd Pražanů.

19:08
    Nahozeného puku se ujímá Mozík.

19:31
    Kotouč za domácí brankou, oba týmy o něj bojují.

19:41
    Domácí nahazují kotouč do pásma a odjíždějí vystřídat.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:18.

Střely na branku:
    1/3 – 7:14

Po první třetině je stav na světelné kostce 0:0, hosté si sice vypracovali více šancí, ale ani jeden z gólmanů nechce inkasovat jako první. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina.

20:01

20:22
    Řepík s Chlapíkem kombinovali v pásmu, ale nepřesně.

21:05
    Hosté se drží v pásmu, za Klimešovou klecí teď bojují o puk.

21:45
    Vítkovický Kalus dostal puk do pásma, ale tam se jej hned ujímají hosté.

22:00
    Puk nastřelený z větší dálky nakonec Klimeš schovává pod lapačku, bude se vhazovat po jeho pravici.

22:26
    Dej překvapil hostujícího brankáře, ale ten nakonec zasahovat nemusel.

23:12
    Vítkovičtí se podruhé v krátkém sledu protáhli do pásma, z mezikruží střílel Grman, ale Lakatoš neměl před brankou dost prostoru.

23:49
    Hrálo se před domácí brankou, ale Klimeš měl dobrý výhled.

24:03
    Útočnou akci Vítkovic zastavuje ofsajd.

24:52
    Pražané se drží v pásmu a ostřelují domácího gólmana, ten je ale v pohotovosti.

25:30
    Kalus se společně s Dejem dostal až k hostující brance, najížděl jim Grman, ale ani tentokrát se skóre nemění.

26:22
    Vítkovičtí znovu útočí, Kovář ale schoval kotouč v náručí. Následuje komerční přestávka.

26:35
    Chlapík se společně se Sobotkovu rychle protáhl až před Klimeše, ale ten teď vytěsňuje puk ramenem.

27:35
    Vítkovice na skok v pásmu, ale Sparta se znovu s pukem usazuje před Klimešem.

27:44
    Od modré pálil Moravčík, o chvilku později to zleva zkusil Řepík, ale Klimeš drží.

28:01
    Kotala se prosmýkl až ke Kovářově brance, ale ten měl dobrý výhled.

28:30
    Zakázané uvolnění pro vítkovické.

29:42
    Sparta v pásmu, Řepík si objel vítkovickou branku, naznačil střelu, ale Klimeš se rychle přesunul.

29:55
    Nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

30:12
    Domácím se přece jen podařilo dostat puk do středního pásma.

30:25
    Skóre se mohlo měnit, Sobotka měl na své holi gólovku, ale nevyužil jí.

31:17
    Vítkovičtí bojují na opačné straně, nejprve střílel od kruhu Mikuš, před brankou číhal Barinka, ale ani Fridrichovi se nedařilo.

31:39
    Domácí se stále drží u sparťanské klece a Ostravar aréna bouří.

32:07
    Pražané se vymaňují z vítkovického tlaku a rychle se dostávají ke Klimešovi, který ale chytá pokus Horáka. Následuje komerční přestávka.

33:00
    Třetí vítkovická formace se přesunula k brance Sparty, ale Kovář je ve střehu, navíc Kotalovi sjel puk z hokejky.

33:46
    Sparta má kotouč pod kontrolou a kombinuje do pásma.

34:07
    Zašlápnutý puk v útočném pásmu Sparty vydolovali hosté, ale Klimeš lehký kotouč chytá.

34:21
    Hostující Mozík je vyloučen za hákování a domácí Bukarts pyká za nafilmovaný pád. Oba týmy hrají v pěti.

35:16
    Propagační střelu vyslal na branku hostů Kotala.

35:37
    Vítkovice se dobývají do branky hostů, ale zatím marně.

35:51
    6/6
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hrstka hostujících fanoušků se přece jen dočkala, Moravčík nahrával na JAKUBA KREJČÍKA, který vypálil od modré a prostřelil klubko hráčů před brankou – 0:1. Asistence: Michal Moravčík, Jakub Konečný.
    Krejčík J., Moravčík M., Konečný J., Horák R., Kousal P., Kovář J.
    Peterek J., Grman M., Percy S., Krejsa J., Přibyl M., Klimeš L.

37:01
    Další vyloučení na straně domácího týmu, Mikuš je potrestán za sekání.

37:35
    Sparta se drží v pásmu, přihrávka stíhá přihrávku.

37:38
    Síly na ledě srovnává hostující Irving za nedovolené bránění. Oba týmy hrají ve čtyřech.

38:20
    Hosté se přesunuli ke Klimešovi, ale Řepík končí i s pukem na zadním mantinelu.

38:38
    Vítkovice ztratily pásmo a musejí rozehrát od své klece.

39:01
    Vítkovice jsou v plném počtu, mají před sebou zkrácenou přesilovku.

39:16
    Po domácí kombinaci střílel Bukarts, ale nepřesně.

39:38
    Před brankou se ocitl Kalus ve spolupráci s Lakatošem, ale Kovář byl na místě. Do hry se zapojuje Irving.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:13.

1/3 – 7:14
    2/3 – 10:14

Ve druhé třetině se Sparta dostávala ke slovu, a svou zvýšenou iniciativu pečetila gólem do vítkovické klece. Domácí se snažili dostat svému soupeři pod kůži, ale zatím se to úplně nedaří.

40:01

40:11
    Hosté vyhráli vhazování a rozjeli se do pásma, ale Klimeš byl na střelu Sobotky připraven. Vhazuje se po jeho pravici.

40:17
    Vítkovičtí rozehrávali do pásma, ale kotouč jim ujíždí a ujímají se ho hosté.

40:43
    6/6
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno!!! Domácí Zdráhal si objel sparťanskou klec, nahrál ke kruhu na MARCELA BARINKU a mladý vítkovický útočník se zapisuje do střelecké listiny dělovkou mezi betony – 1:1. Asistence: Patrik Zdráhal, Petr Fridrich.
    Barinka M., Zdráhal P., Fridrich P., Raskob J., Mikuš J., Klimeš L.
    Sobotka V., Chlapík F., Moravčík M., Řepík M., Mozík V., Kovář J.

41:22
    Domácí se znovu dostali do pásma, ale Kovář byl na střelu Deje připravený.

41:55
    Bez větších potíží se do útoku dostává Sparta, Najman byl ale vytěsněn k mantinelu.

42:25
    Hosté hrají bez gólmana, je signalizováno vyloučení Vítkovic.

42:33
    Za podrážení je vyloučen domácí Přibyl.

42:49
    Vítkovičtí vyhazují puk až za Kováře.

43:01
    Sparta zpět v pásmu, roztáčí přihrávkový kolotoč.

43:17
    Z kruhu vypálil Chlapík, ale Klimeš si proti němu vyjel z branky.

43:50
    Další dobrý pokus hostující pětice, ale ani tentokrát se Chlapík nemůže se spoluhráči radovat.

44:06
    Domácí vyhazují puk a rychle střídají.

44:31
    Horák se protáhl kolem brankové čáry, ale ani on na Klimeše nedokázal vyzrát.

44:33

44:47
    Puk je v náručí domácího gólmana, hra e přerušena.

45:16
    Sparta odehrávala puk směrem na domácí branku, ale Raskob byl ve svém obranném pásmu připraven a okamžitě odesílá kotouč k útočné modré na spoluhráče.

45:41
    Sparta má puk pod kontrolou a bude rozehrávat.

45:56
    Mikliš se rozjel přímo na Klimešovu branku, ale domácí gólman čaruje.

46:38
    6/6
    Hosté rozjeli útočnou akci, Kempný poslal rychlou přihrávku na VLADIMÍRA SOBOTKU, který poslal puk pod Klimešovu vyrážečku a strhává vedení na stranu Pražanů – 1:2. Asistence: Michal Kempný, Ondřej Mikliš.
    Sobotka V., Chlapík F., Kempný M., Mikliš O., Řepík M., Kovář J.
    Percy S., Kalus M., Grman M., Kotala J., Dej R., Klimeš L.

47:00
    Protiútok Vítkovic zastavuje ofsajd. Následuje komerční přestávka.

47:36
    Domácí souhru narušuje Sobotka a přesunuje se se spoluhráči do pásma.

48:30
    V krátkém sledu se vítkovičtí dopustili zakázaného uvolnění a hosté ofsajdu.

49:06
    Domácí v pásmu, ale Grmanova střela končí v náručí Kováře.

49:32
    Vítkovice se snažily střílet ze všech pozic, ale Kovář zas tolik práce neměl.

49:49
    Sparta přesunula hru, ale vítkovičtí se derou za pukem.

50:02
    Kovář je vs střehu, domácí znovu okupují jeho klec, ale nejsou přesní.

51:35
    Pražané se usadili v pásmu, domácí m se dlouho nedařilo dostat k puku, Raskob jej odpálil, ale jen k hostujícímu hráči, a tak se hosté stále drží před Klimešem.

52:56
    Hra se přelévá ze strany na stranu, více času mají puk pod kontrolou hosté, ale gólmani mohou mít relativně v klidu.

53:14
    Sparta se dostala do ofsajdu, následuje komerční přestávka.

53:39
    Domácí dostali kotouč z pásma, Spartě je odpískán ofsajd.

54:02
    Za volným pukem se prodíral Zdráhal, ale hosté byli proti.

54:43
    Bukarts si najížděl do pásma s Mikušem, ten vypálil na branku, ale Bukarts kotouč nedokázal umístit, od modré to ještě zkoušel Zdráhal, ale nastřelil hráče před sebou, puk pak hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

55:25
    Sparťané čekají za svou brankou na dostřídání a budou rozehrávat.

55:57
    Host se usadili v pásmu, Klimeše prověřoval Němčík, ale vítkovický gólman byl na místě.

56:15
    Sparta kombinuje v pásmu, domácí se snaží bránit.

56:30
    Puk je ve středním pásmu, Vítkovice střídají, Sparta bude rozehrávat.

56:50
    Bukarts před hostující brankou, ale Kovář byl připraven. Puk míří na zakázané uvolnění hostů.

56:50
    Oddechový čas pro Vítkovice. Klimeš po něm zůstává na střídačce.

57:04
    Za brankou Kováře bojují hráči o puk.

57:25
    Buchtele se dostal i s pukem do útočného pásma, ale od kruhů nastřelil jen tyč!!

57:50
    Vítkovice znovu před Kovářem, ale hosté se brání velmi dobře.

58:10
    6/6
    Hosté se dostali k puku, Buchtele nahrával MICHALOVI ŘEPÍKOVI, který pro jistotu zajel až k brance Vítkovic a bezpečně do ní kotouč poslal – 1:3. Asistence: Jan Buchtele, Aaron Irving.
    Řepík M., Buchtele J., Irving A., Kempný M., Lajunen J., Kovář J.
    Bukarts R., Krieger P., Lakatoš D., Raskob J., Kalus M., Auvitu Y.

58:28
    Za podrážení je vyloučen hostující kapitán Řepík. Vítkovice znovu hrají bez brankáře.

58:58
    Lakatoš neúnavně pálí na Kovářovu klec, ale ten je přesně tam, kde má být.

59:05
    Sparta vyhazuje puk do bezpečí, kotouč se k opuštěné brance nedostává.

59:37
    Vítkovičtí se snaží snížit a dostat tak ještě šanci přidat další gól a vynutit si prodloužení.

59:54
    Sparta vyhazuje kotouč do rohu k prázdné brance Vítkovic.

HC Sparta Praha – JAKUB KOVÁŘ

V Ostravar aréně dnes 6 702 diváků sledovalo souboj mezi Vítkovicemi a Spartou. Po první bezbrankové třetině byli spokojenější domácí fanoušci, ale i tak doufali v hratelnost dnešního soupeře. Sparta otevřela skóre až v 36. minutě Krejčíkem, domácí dokázali na tento gól odpovědět až zkraje třetí části, kdy se trefil Barinka. Sobotka ale ještě před polovinou třetí části prostřelil Klimeše znovu a Vítkovice věděly, že už nemají na co čekat. Po oddechovém čase zkusily hru bez brankáře, tyč opuštěné klece nejprve trefil Buchtele, vítkovičtí poté znovu rozjeli přesilovkový kolotoč, ale hosté potvrdili roli favorita, když do prázdné domácí branky zblízka střílel Řepík. Vítkovice sice strávily závěr zápasu u Kovářovy klece, ale dalšího gólu už se nedočkaly.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek pátku a víkendu, já se budu těšit brzy zase na počtenou. (20:09:04)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 41. Barinka (Zdráhal, Fridrich) – 36. Krejčík (Moravčík, Konečný), 47. Sobotka (Kempný, Mikliš), 59. Řepík (Buchtele, Irving)

Rozhodčí: A. Jeřábek, R. Hradil – J. Ondráček, L. Rampír

Diváci: 6 702