Boston – Detroit 2:5 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 1:3 (kon.) | Chicago – Toronto 4:3 (po pr.)
St. Louis – Nashville 3:8 (kon.) | New Jersey – Columbus 1:2 (kon.) | Washington – Edmonton 0:5 (kon.)
Anaheim – Los Angeles 2:5 (kon.) | San Jose – Montreal 2:3 (1:2 po s.n.)
Philadelphia Flyers
1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
New York Rangers
Pátek 24.11.2023, 19:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (21:48:05)

Statistika
    Střely na bránu: 37 – 19 | Přesilová hra: 0/6 – 0/2 | Trestné minuty: 16 – 34

Kdo se postavil do brankoviště?
    Igor Šesťorkin (NYR) – 36 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,3 %, odchytal 59:53
    Carter Hart (PHI) – 16 zákroků, 3 OG, úspěšnost 84,2 %, odchytal 57:01

Česká a slovenská stopa
    Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Tři hvězdy utkání
    1. Mika Zibanejad (NYR) 2+0
    2. Igor Šesťorkin (NYR) – 36 zákroků
    3. Chris Kreider (NYR) 1+1

V závěrečné třetině jsme tedy už žádnou regulérní branku neviděli. Rangers sice dokázali ještě jednou překonat Harta, když se v oslabení prosadil Kreider, avšak jeho úspěšné akci předcházel ofsajd.

Philadelphii může hodně mrzet hned šest nevyužitých přesilových her, když útoky Flyers naráželi na velmi dobře chytajícího Šesťorkina, jenž udržel vedení svého týmu a New York Rangers si tedy z Wells Fargo Center odvážejí oba body za výhru 3:1.

59:57
    Šesťorkin si ještě připisuje jeden úspěšný zákrok, jelikož si musel poradit se střelou Walkera.

59:53
    A tak se ještě jednou bude vhazovat před bránou New Yorku, protože Miller vyhodil kotouč na další zakázané uvolnění.

59:39
    Bonino o mantinel posílá puk do středního pásma.

59:25
    John Tortorella (PHI) si ještě bere svůj oddechový čas.

59:25
    Kreider vyhazuje puk přes všechny čáry. Zakázané uvolnění New Yorku.

59:13
    Konecny se svou střelou z pravého kruhu trefuje Bonina, jenž se do jeho střely vložil.

58:46
    Zibanejad ze středního pásma zkoušel zkompletovat svůj hattrick, avšak bránu Philadelphie minul.

58:28
    Wheelerovi se podařilo vyvézt puk až do útočného pásma.

57:53
    Laughton vyslal hodně obtížnou přihrávku na modrou Walkerovi, který už sbíral puk ve středním pásmu.

57:44
    Hostujícím hráčům se podařilo vybojovat puk u mantinelu a následně jej poslali přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

57:13
    Střela Konecneho jen proletěla kolem brány Rangers.

57:06
    Vhazovat se bude před Šesťorkinem, když se po souboji u mantinelu odrazil kotouč mimo hrací plochu.

57:01
    Carter Hart (PHI) míří na svou střídačku.

56:35
    Hosté ukrajují cenné vteřiny ze zbytku třetí třetiny ve svém útočném pásmu, kde se jim vcelku daří držet puk na svých hokejkách.

55:57
    Domácím hráčům se nevydařila jejich rozehrávka, protože kotouč letí až na zakázané uvolnění, což je pouze voda na mlýn hokejistům z New Yorku.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 38. Couturier (Seeler, Atkinson) – 1. Zibanejad (Wheeler, Kreider), 2. Kreider, 28. Zibanejad (Wheeler, E. Gustafsson)

Philadelphia Flyers: Hart (Ersson) – York, Sanheim, Seeler, Se. Walker, Zamula, M. Staal – Foerster, Couturier, Konecny – Tippett, Poehling, Atkinson – Farabee, N. Cates, Brink – Deslauriers, Laughton, Hathaway.
    Trenér: John Tortorella

New York Rangers: Šesťorkin (Quick) – K. Miller, Trouba, R. Lindgren, E. Gustafsson, Z. Jones, Schneider – Kreider, Zibanejad, Wheeler – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Bonino, Kakko – Vesey, Goodrow, Pitlick.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Dunning, Furlatt – Hughes, Berg

Diváci: 19 032