West Ham – Crystal Palace 1:1 (kon.) | Bournemouth – Aston Villa 2:2 (kon.) | Chelsea – Brighton 3:2 (kon.)
Liverpool – Fulham 4:3 (kon.) | Manchester City – Tottenham 3:3 (kon.)
Manchester City
3:3 (2:1)
Tottenham Hotspur
Neděle 03.12.2023, 17:30 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 14. kolo

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 14:4. Rohy: 10:8. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:14. (19:38:42)

Zápas končí za obrovského bučení domácích fanoušků, jimž se nelíbí počínání rozhodčího Hoopera v nastaveném čase, zejména pak v situaci, kdy odpískal faul na Haalanda, jenž ale dokázal vysunout Grealishe do samostatného úniku a norský střelec to po závěrečném hvizdu nese velmi těžce.

Každopádně jsme viděli fantastický zápas, který končí smírně 3:3. První poločas vyhrál Manchester City 2:1, když Son Hung-min si sám na brzkou trefu navázal vlastní brankou. Do vedení pak domácí poslal po půlhodině hry Phil Foden.

Druhý poločas začal podstatně volnejším tempem, závěrečná čtvrtina ale přinesla obrovské drama. Nejdříve se povedlo vyrovnat Lo Celsovi, v 81. minutě pak znovu poslal do vedení Jack Grealish, závěrečné slovo ale měl v 90. minutě Dejan Kulusevski. Dlouhý nastavený čas pak už přinesl jen spoustu emocí, skóre 3:3 už se ale nezměnilo.

90+8

90+7
    Po nakrátko rozehraném rohu se míč oklikou dostal k Rodrimu, po jehož centru Akanji padl k zemi po kontaktu se Skippem, domácí se marně dožadují odpískání penalty.

90+6
    Po nepovedeném zásahu Udogieho dostali domácí vcelku lacino rohový kop.

90+6
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
    ze hřiště odchází Brennan Johnson, přichází Jamie Donley.

90+5
    Žlutou kartu dostali Emerson Royal a Erling Haaland, první jmenovaný za faul, druhý pak za protesty.

90+4
    Erling Haaland byl faulován ve středu hřiště, přesto tu situaci dokázal ustát a perfektním pasem vysunul do samostatného úniku Jacka Grealishe, v tom momentu však rozhodčí Hooper odpískal na Nora faul a stává se terčem obrovských stížností domácích hráčů, kteří nechápu, jak mohl neponechat výhodu!

90+3
    Bernardo Silva adresoval před branku velmi zajímavý skákavý centr, nikdo z jeho spoluhráčů na něj ale nedosáhl, Akanji pak už doběhl míč až za brankovou čárou.

90+2
    Jack Grealish byl faulován Kulusevskim za žlutou kartu pro Švéda.

90+1
    Rozhodčí Hooper oddaluje závěrečný hvizd skvělého zápasu o pět nastavených minut.
    90. Dejan KULUSEVSKI - 3:3

90
    Tottenham právě vstřelil branku! Tottenham znovu vyrovnává! Brennan Johnson se uvolnil na levém křídle, přesným centrem posadil míč na hlavu DEJANA KULUSEVSKIHO, jehož hlavička do šibenice neměla nejmenší chybu!

89
    Kulusevski byl sražen Akém, ten si ale počínal v rámci pravidel a rozhodčí Hooper nechává ve hře pokračovat.

88
    Rico Lewis na pravé straně posunul míč do běhu Bernardu Silvovi, ten pak velmi nepřesně hledal před brankou Erlinga Haalanda.

87
    ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Richarlison.

87
    Střídání v týmu Manchester City:
    ze hřiště odchází Julián Álvarez, přichází Mateo Kovačić.

87
    ze hřiště odchází Joško Gvardiol, přichází Nathan Aké.

Tomáš Kohlmann

Branky: 9. Son Hung-min (vla.), 31. Foden (J. Álvarez), 81. Grealish (Haaland) – 6. Son Hung-min (Kulusevski), 69. Lo Celso (Son Hung-min), 90. Kulusevski (Br. Johnson)

Karty:   34. Rodri (MAC), 61. Grealish (MAC), 83. Gvardiol (MAC), 90+5. Haaland (MAC) – 38. Udogie (TOT), 74. Porro (TOT), 90+2. Kulusevski (TOT), 90+5. Emerson Royal (TOT)

Manchester City: Ederson – Walker (C), Dias, Gvardiol (87. Aké) – Rodri, Akanji – Foden (73. Lewis), J. Álvarez (87. Kovačić), B. Silva, Doku (52. Grealish) – Haaland.
    Náhradníci: Ortega – Gómez, Bobb, Stones, K. Phillips.

Trenér: José Guardiola

Tottenham Hotspur: Vicario – Udogie, B. Davies, Emerson Royal, Porro – Lo Celso (79. Skipp), Bissouma (87. Richarlison) – Gil (46. Højbjerg), Kulusevski, Br. Johnson (90+6. Donley) – Son Hung-min (C).
    Náhradníci: Austin, Forster – Dorringhton, Véliz, Santiago.

Trenér: Ange Postecoglou

Rozhodčí: Hooper – Holmes, Long