West Ham – Crystal Palace 1:1 (kon.) | Bournemouth – Aston Villa 2:2 (kon.) | Chelsea – Brighton 3:2 (kon.)
Liverpool – Fulham 4:3 (kon.) | Manchester City – Tottenham 3:3 (kon.)
AFC Bournemouth
2:2 (1:1)
Aston Villa FC
Neděle 03.12.2023, 15:00 • Vitality Stadium, Bournemouth • Anglická Premier League • 14. kolo

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 8:8. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 16:12. (17:07:24)

A je dobojováno! Ve druhém poločase už jsme neviděli tak atraktivní fotbal jako v tom prvním. Nicméně hned v 52. minutě si vzali domácí díky Solankemu vedení zpět. Hosté se moc nedostávali do šancí a dlouho to pak vypadlo, že si domácí připíší tři body. To ale změnil v 90. minutě Watkins svou přesnou hlavičkou pod břevno! Utkání tak končí remízou 2:2.

90+6

90+5
    Dnešní utkání sleduje 11 191 diváků.

90+3
    Bournemouth ještě jednou vystřídá, místo Taverniera si poslední desítky vteřin zahraje Ouatarra.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut nad rámec hrací doby.
    90. Ollie WATKINS - 2:2

90
    Aston Villa právě vstřelila branku!
    Skvělé přenesení hry z levé strany na Diabyho, ten se nijak nerozmýšlel a poslal centr do vápna, kde si míč našel OLLIE WATKINS a poslal ho nechytatelně pod břevno Netovy branky. V poslední minutě řádné hrací doby je vyrovnáno!

88
    Perfektní práce Morena, který nejprve zastavil útok hostí a poté si ještě vykoledoval faul na svou osobu.

87
    Diaby nyní centroval do vápna z pravé strany, pro míč si ale bezpečně došel Neto, který s rozehrou nikterak nespěchal a nasbíral cenné vteřinky.

86
    Konec utkání se již pomalu blíží, uvidíme, jestli se hosté ještě dokážou nadechnout k závěrečnému tlaku.

84
    Za slovní rozmíšku vidí už ze střídačky žlutou kartu Kerkez, na druhé straně jde žluté napomínání za Duránem.

83
    Domácí střídájí, Kerkeze na hřišti nahrazuje Mepham.

82
    Hosté se snaží dostat do závěrečného tlaku, domácí jim to ale neumožňují velmi houževnatou obranou.

79
    Watkinsovo zakočení hlavou nemělo patřičnou razanci a Neto si připsal velmi snadný zákrok.

77
    Sinisterra se na levé straně dostal k zajímavému zakončení, to ale zlikvidoval dobrým zákrokem Martínez. Nicméně vzrušení bylo zbytečné, jednalo se o ofsajdovou situaci.

76
    A Moreno hned odvedl skvělou práci, když zablokoval nadějnou střelu domácích. Z následného rohu žádné velké nebezpečí nepřišlo!

74
    Tři změny v sestavě hostí, odchází Bailey, Konsa a Digne, nahradí je Diaby, Cash a Moreno.

Jiří Zabilanský

Branky: 10. Semenyo (Christie), 52. Solanke (Kerkez) – 20. Bailey (Watkins), 90. Watkins (Diaby)

Karty:   12. Kluivert (BTH), 17. Semenyo (BTH), 45+4. Senesi (BTH), 55. Christie (BTH), 84. Kerkez (BTH) – 30. Torres (ASV), 43. Zaniolo (ASV), 84. Durán (ASV)

Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 8:8. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 16:12.
    AFC Bournemouth: Neto – Smith, Zabarnyj, Senesi, Kerkez (83. Mepham) – Cook, Christie – Semenyo (70. Sinisterra), Kluivert (70. Billing), Tavernier (90+3. Ouattara) – Solanke.
    Náhradníci: Travers – D. Brooks, Rothwell, Traorè, Moore.

Trenér: Iraola

Aston Villa FC: E. Martínez – Konsa (74. Cash), Carlos, Torres, Digne (74. Moreno) – Tielemans, Bailey (74. Diaby), Luiz, McGinn (65. Durán) – Zaniolo (46. J. Ramsey), Watkins.
    Náhradníci: Olsen – Lenglet, Dendoncker, Iroegbunam.

Trenér: Emery