Fulham – Arsenal 2:1 (kon.) | Tottenham – Bournemouth 3:1 (kon.)
Fulham FC
2:1 (1:1)
Arsenal FC
Neděle 31.12.2023, 15:00 • Craven Cottage, Londýn • Anglická Premier League • 20. kolo

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 11:10. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 11:10. (16:58:36)

Je hotovo! Fulham přerušil sérii porážek v Premier League a poráží Arsenal 2:1. Hostující Arsenal se přitom ujal vedení už po pěti minutách, kdy se prosadil Bukayo Saka. Za domácí mohl v 15. minutě vyrovnat Jiménez, jenže Raya vytáhl výborný zákrok. O pět minut později nebezpečně pálil William, nicméně minul branku. Vyrovnání se tak Fulham dočkal až ve 29. minutě, kdy se po rychlém přechodu prosadil Raúl Jiménez. V závěru poločasu mohl Arsenalu vráti vedení Martinelli, jenže v pádu branku netrefil. Rozhodující moment přišel v 60. minutě, kdy se po závaru prosadil Bobby Decordova-Reid. O pět minut později byl ve výborné pozici Saka, jenže napálil míč vysoko nad branku. Zbytek duelu už si Fulham v obraně pohlídal.

90+7

90+6
    Žlutá karta pro tým Fulham FC (Bernd Leno).

90+5
    Jenže ani po rohovém kopu nemusel domácí brankář řešit náročnější situaci.

90+4
    Saka znovu centroval do pokutového území, jenže domácí obrana byla připravená. Arsenal dostává k dispozici zřejmě poslední rohový kop.

90+3
    Žlutá karta pro tým Fulham FC (Raúl Jiménez).

90+3
    Střídání v týmu Fulham FC:
    ze hřiště odchází Tom Cairney, přichází Harrison Reed.

90+3
    Saka z pravé strany odcentroval na malé vápno, kde zakročil obránce v bílém dresu. Po dalším centru si pro míč dokonce došel Bernd Leno.

90+2
    Antonee Robinson odcentroval z levé strany do vápna. Jeho pobídku vracející se zadák Arsenalu ve skluzu prodloužil jen do zámezí.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Pereira táhl protiútok Fulhamu, jenže musel centrovat v pádu a zahnal Wilsona až k postranní čáře.

89
    Také Arsenal zahrával standardní situaci. Sakův rohový kop odvrátila obrana soupeře už na přední tyči.

88
    Fulham měl k dispozici rozehrávku přímého kopu z vynikající pozice. Exekuce se chopil Andreas Pereira, který nádhernou střelou přes zeď orazítkoval břevno!

86
    Saliba zastavil rozběhnutého soupeře a může být rád, že viděl jen žlutou kartu.

86
    Cairney centroval z levé strany, ale skvěle se k němu stáhl Gabriel. Arsenal vybojoval míč a okamžitě se tlačí do ofenzivy.

85
    V pokutovém území se k míči dostal Raúl Jiménez, který zakončoval pravou nohou, ale jeho ránu zablokoval obětavý soupeř. Bude z toho roh.

84
    Tomijasu si v souboji s Raúlem Jiménezem pomohl nedovoleným zákrokem a daroval Fulhamu rozehrávku standardní situace. Domácí s uvedením míče do hry spěchat nebudou.

83
    Po dalším výpadu už se Bukayo Saka dostal do pokutového území, jenže jeho pokus levačkou obětavým skluzem zablokoval Timothy Castagne.