Arizona – Winnipeg 2:6 (kon.) | Anaheim – Detroit 2:3 (kon.)
Anaheim Ducks
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Detroit Red Wings
Pondělí 08.01.2024, 02:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy u dalších přenosů. Na počtenou. Přeji všem úspěšný vstup do nového týdne. Mějte se fajn. (05:04:53)

3. Adam Henrique (ANA) 0+1

Utkání je za námi. Anaheim i Detroit si ve třetí třetině vytvořili několik šancí a každý tým se jednou prosadil. Anaheim srovnal ve 44. minutě, kdy Zegras po nahrávce Fowlera mířil přesně nad rameno brankáře Lyona. Pak se dlouho skóre neměnilo a vypadalo to, že utkání zamíří do prodloužení, ale 67 sekund před koncem základní hrací doby tečoval bruslí Rasmussen Seiderovo nahození z pravého kruhu před branku. Jeho teč ještě zkontrolovali rozhodčí na videu, ale video ukázalo, že jeho byla v souladu s pravidly. Anaheim byl dnes střelecky velmi aktivní, a to i v přesilovkách, ve kterých se ale nedokázal prosadit. Anaheim tak musí mrzet nevyužité šance a také to, že místo alespoň bodu za remízu nakonec nebere nic. Naopak Detroit může být spokojen, protože si odveze všechny body za těsnou výhru 3:2.

59:48
    Terry dobrou střelou branku minul.

59:28
    Anaheim hraje bez brankáře a zkouší to v šesti. Nyní se navíc píská zakázané uvolnění Detroitu a vhazuje se před Lyonem.
    58:53 Michael RASMUSSEN - 2:3

58:53
    5/5
    Detroit právě vstřelil branku! Detroit pravděpodobně rozhoduje! Seider z pravého kruhu nahazoval před branku, kde puk bruslí tečoval MICHAEL RASMUSSEN a puk skončil v odkryté části Dostálovy branky. Český brankář nedokázal nijak reagovat na změnu trasy kotouče. Rozhodčí celou situaci ještě zkontrolovali u videa, které potvrdilo, že teč Rasmussenovy brusle byla v souladu s pravidly. Asistence: Moritz Seider a Lucas Raymond.
    Rasmussen M., Seider M., Raymond L., Walman J., Veleno J.
    Vatrano F., Killorn A., McTavish M., Mintjukov P., Ljubuškin I.

58:10
    Obětavý Gudas. Ten schytal tvrdou ránu Perrona a puk ho zasáhl do tváře. Gudas se ale naštěstí zvedl a po svých v doprovodu lékaře zamířil na střídačku.

58:03

57:49
    Kane s další střelou neuspěl, Dostál totiž ránu vyrazil.

56:21
    Sprongova střela nenadělala Dostálovi žádné problémy a sebral kotouč do lapačky. Buly před jeho brankou.

56:03
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
    Frank Vatrano – 2 min., vysoká hůl.

56:03
    Vaakanainenovo nahození likviduje Lyon a vhazovat se bude před jeho brankou. Vatrano ale následně trefil do obličeje jednoho z hráčů Detroitu a půjde na trestnou lavici.

54:35
    Perron pálil z pravé strany. Dostál musel zasahovat a sebral puk do lapačky. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.

53:38
    Fowler čekal za brankou Dostála až jeho spoluhráči dostřídají. Poté poslal puk dopředu.

53:02
    Compher zůstal sám před Dostálem, ale ve velké šanci trefil pouze připraveného českého brankáře, který vytáhl výborný zákrok.

52:51
    Gudas nahazoval od modré čáry a puk skončil v lapačce Lyona. Vhazuje se znovu před jeho brankou.

52:35
    Carrickovu střelu lapil Lyon do lapačky a bude se vhazovat před jeho brankou.

Mateo

Branky a nahrávky: 1. Zegras (Terry, Henrique), 44. Zegras (Fowler, Drysdale) – 12. Larkin (Perron, Gostisbehere), 23. Veleno (Copp, Chiarot), 59. Rasmussen (Seider, Raymond)

Anaheim Ducks: Dostál (Gibson) – Fowler (A), Drysdale, Vaakanainen, Gudas, Mintjukov, Ljubuškin – Zegras, Henrique (A), Terry – Killorn, McTavish, Vatrano – McGinn, Lundeström, R. Strome – R. Johnston, Carrick, Silfverberg (A).
    Trenér: Greg Cronin

Detroit Red Wings: Lyon (Reimer) – Seider, Walman, Petry, Chiarot (A), Holl, Määttä, Gostisbehere – Raymond, Larkin (C), Perron (A) – P. Kane, Compher, DeBrincat – Sprong, Veleno, Rasmussen – Fischer, Fabbri, Copp.
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: St. Laurent, Lee – Daisy, Baker