Detroit – Philadelphia 3:0 (kon.) | Montreal – NY Islanders 4:3 (kon.) | Ottawa – Boston 2:3 (po pr.)
Tampa – Arizona 6:3 (kon.) | Carolina – New Jersey 3:2 (kon.) | Dallas – Anaheim 4:3 (po pr.)
Minnesota – Nashville 2:3 (kon.) | Calgary – Columbus 2:5 (kon.) | Edmonton – Chicago 3:0 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+1, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 12:44

Tři hvězdy utkání
    1. Sean Monahan (MTL) 2+1
    2. Mathew Barzal (NYI) 1+1
    3. Nick Suzuki (MTL) 1+1 (03:51:37)

Dlouho se hrálo ve třetím dějství bez gólů a zdálo se, že si domácí odnesou výhru 3:1, pak ovšem úplně zbytečně osm minut před koncem fauloval montrealský Gallagher a začaly se dít věci. Hosté nejprve, ač to zpočátku nevypadalo slibně, dlouho pětiminutovou přesilovku dvakrát využili a dorovnali manko. Vypadalo to na prodloužení, avšak to odmítli hráči kanadského mužstva, kteří zhruba dvě minuty před třetí sirénou skórovali počtvrté a tentokrát už těsný náskok nepustili. Měli i štěstí, protivník nastřelil devět vteřin před koncem tyč.

59:51
    Obrovské štěstí stálo při domácích, neboť Samuel Montembeault už byl překonán, avšak kotouč se odrazil od pravé tyče jeho svatyně.

59:02
    A znovu. Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:45
    Montrealu se daří vyhodit kotouč do bezpečí.

58:29
    Hosté hrají bez gólmana.

58:12
    Domácí se snaží držet puk v útočném pásmu, což se jim moc nevede.
    57:48 Sean MONAHAN - 4:3

57:48
    5/5
    Montreal právě vstřelil branku!
    Tak nyní jsou k vidění neuvěřitelné brankové hody, domácí jdou zpátky do vedení. SEAN MONAHAN tvrdou ranou bez přípravy ke vzdálenější tyči překonal Varlamova počtvrté..
    Asistence: Josh Anderson a Cole Caufield.
    Matheson M., Anderson Jos., Caufield C., Struble J., Monahan S.
    Engvall P., Palmieri K., Mayfield S., Romanov A., Nelson B.

56:52
    Domácí jsou kompletní, ale přišli o dvoubrankový náskok.
    56:28 Kyle PALMIERI - 3:3

56:28
    5/4
    Islanders právě vstřelili branku!
    Tři a půl minuty před koncem třetí části máme srovnáno, hosté nakonec dlouhou početní výhodu přeci jen využívají více než jednou. KYLE PALMIERI si zpracoval kotouč u pravé tyče a nadvakrát jej dostal nad vystrčený beton brankáře.
    Asistence: Noah Dobson a Bo Horvat.
    Dobson N., Barzal M., Horvat B., Palmieri K., Nelson B.
    Matheson M., Armia J., Savard D., Evans J.

55:39
    Islanders jsou rychle v útoku a znovu obléhají bránu.
    54:51 Mathew BARZAL - 3:2

54:51
    5/4
    Teď už se ale radují a snižují na rozdíl jediné branky. MATHEW BARZAL zamířil z levého kruhu přesně do prostoru u vzdálenější tyče.
    Asistence: Noah Dobson a Kyle Palmieri.
    Matheson M., Harvey-Pinard R., Savard D., Monahan S.

54:30
    Zatím se hostům početní výhoda moc nedaří, pro puk musí za svou bránu.

54:00
    Po vyhraném buly domácí znovu vyhazují.

53:40
    Domácí posílají kotouč do bezpečí.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 8. Suzuki (Slafkovský, Monahan), 12. Caufield (Suzuki), 13. Monahan (Matheson, Montembeault), 58. Monahan (Jos. Anderson, Caufield) – 24. Horvat (Barzal, Dobson), 55. Barzal (Dobson, Palmieri), 57. Palmieri (Dobson, Horvat)

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Matheson (A), Savard, Guhle, Struble, Kovacevic, Xhekaj – Jos. Anderson, Suzuki (C), Caufield – Armia, Monahan, Slafkovský – Gallagher (A), J. Evans, Harvey-Pinard – Condotta, Pearson, Pezzetta.
    Trenér: M. St. Louis.

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Dobson, Romanov, S. Aho I, Pelech, Mayfield, Bolduc – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – J. Gauthier, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), MacLean, Fasching.
    Trenér: P. Roy.

Rozhodčí: F. StLaurent, J. McIsaac – T. Hughes, S. Barton

Diváci: 21 105